Az ősi Egyiptom

oposur

Állandó Tag
Állandó Tag
Igen, az egyiptomi neveken még sokat lehetne dolgozni, hogy ,ezek értelme -ha van- kiderűljön. Sok a "ho" szó-szótag is neveikben: Amen- ho -tep, Hó -rem -heb, Hó- rusz..Az arabok alaposan "átdolgozták" az egyiptomi neveket, előttük talán a görögök jeleskedtek ebben.
MIndössze hozzávetőleges az, amit próbáltam ezügyben leírni a neveikről.
Nagyon érdekes lenne ha itt "kézbevenné" ezt a dolgot egy, vagy több hozzááértő. Rám nem lehet számítani..hozzáértés hiányában.
Nem tudom a Nílus miért lett Nílus, az ősidőkben Ibos volt?
Az Ádám a suméroknál volt Ada (ma vajdasági falu), Aton és Ádám is. Persze élénk tévedés, hogy a suméroknál csak sumérok éltek..legfeljebb ők voltak az államalkotók (városállam..).
Egy előkelőség neve azonban lehet, hogy változott, amikor fáraó lett, vagy valami nagy tettet hajtott végre, ez ekkor szokásos volt a suméroknál is. De az idő mulásával egyes nagyjaik istenek is lehettek, pl Hór Aba így lett Hórusz, vagy Örsúr Ozirisz..
Az egyiptomi szokások és szellemiség nagyrészben a sumérokra mutat, így talán a névadási szokások is.
Még sehol sem olvatam arról -pár találgatás kivételével- hogy egyiptom népe milyen rasszhoz tartozott, ez ugyanis sokmindent befolyásolhat.
Lényegtelennek látszik de az abüdoszi Szethi templom kövén lévő űrhajó sem akármi...
 

FagyisSzent

Állandó Tag
Állandó Tag
Maradhatunk mindjárt Abüdosznál....:D
...Lényegtelennek látszik de az abüdoszi Szethi templom kövén lévő űrhajó sem akármi...
Akkor maradjunk egy picit valóban Abüdosznál (Abydos). Amióta megtalálták az általatok emlitett kővésetet az abüdoszbeli Ozirisz-templomban, sokakban érdekes ötleteket támasztott eredetére, jelentésére vonatkozóan. Mielőtt a tudományos konszenzusra térnék ezügyben, hadd mondjam meg, izgalmasnak találom a fejlett civillizáció és a korai egyiptomi kultúra találkozásnak lehetőségét, és nem tartom kizártnak, hogy ilyesmi megtörténhetett. A gond, hogy az idézett kövéset ezt nem támasztja alá.

Hogy mindenki tudja, miről is beszélünk, legyen itt a nagy port kavart "fotó".
HelicopterCartouche.jpg

abydos2.gif

Nem véletlen, hogy az ember fantáziáját felizgatja! Persze amit tudni kell, az fotó manipulált, és az eredeti véset bizonyos részeit a fotóról előzékenyen eltávolitották, tompitották. Itt egy nem manipulált fénykép az egész feliratról - nemcsak a "szerző" számára fontos részletről.
abydos4.gif


Ha alaposabban megnézi valaki a képet, azonnal láthatóvá válik, hogy még igenis azonositahók az erózió és az átirások után is elemek, amik az első fotót nem voltak jelen (pl. a 'wa' hangzót jelképező
hiero_G45.png
kép).

Az eredeti kártus az idők folyamán láthatóan legalább egyszer, de valószinűbb, hogy kétszer át lett vésve. Ki, mikor, miért tette egyelőre nem tudott, de az ókori Egyiptomban bevett gyakorlat volt meglévő felületek újravésése. Ennek egyik markáns példája volt Ehnáton arcának és nevének kivésése szinte minden meglevő emlékből halála után. Mind az eredeti, mind az új szimbólumok erózió áldozatai lettek, amint a második kártusfotón jól látható. Ennek eredménye lett a kártus mai furcsa állapota.

abydos3.gif


Azt meg már csak nagyon mellékesen jegyzem meg, hogy amennyiben ez valóban egy fontos, más kultórával való találkozást akarna megörökiteni, akkor nem egy eldugott sarokban szerepelne és nem csak egy véset lenne, hanem rengeteg. De ez már csak az én logikám kiegészitése az elemzéshez.
 

oposur

Állandó Tag
Állandó Tag
Vannak olyan dolgok is az őstörténetben amellyek titkosak voltak, nem is nagyon oldották fel ezeket....
Azon is llehetne gondolkodni, hogy HÍRTELEN mitől lett ennyire okos az ember? Feltalálta a vasat, feltalálta a földművelést, állattenyésztést, a kocsit, a növényi alapú gyógyászatot és még egyebeket is, pl az írást, épitési technikákat (piramis!) csaknem egyidőben...
Tehát őseink valamiféle tudás-ugrást hajtottak végre jól követhetően.
Kiknek is volt a világon a legelőször fejlett betűírása? Hát nem a latinoknak, amikor ők nagysokára, ie. 300 körűl bevezették a latin abc-t.
Ha erre a gyors és érdekes fejlődésre-vagyis ennek okára- igaz választ tud adni valaki, akkor megeszem a kalapom.
Kár mindent örökké vitatni, azért mert mondjuk nem Ő, hanem oposur írta..más hozzáállásból más eredményt szülhetne.....Abüdoszban a templomfal egyes jeleit lehet, hogy REKONSTRUÁLTÁK de nem valószínű, hogy meghamisították. Ilyet kár feltételezni. Ez nem festmény, hanem véset. Mindenesetre a kétely-elültető úr itt bekételyez és lehomályoz, keresi a módját a kétségbevonva kormozgatásnak, -szokása szerint-ebben is... Mert a bölcsek köve nála és nem Abüdoszban van..így persze könnyű...
Van kapcsolat bizonyos nem földi lényekkel erre más bizonyítékok is vannak, pl egy, sumerban talált küülönös szobor és egyebek. Darwinnak nincs köze semmiféle ilyesmihez, mert fokozatosságot tételez fel. De Abüdosz és nagyon sok más helyen találtak nem támasztják alá Dawint.
Ha valaki elolvassa az Arvisurát, akkor a fentiek tekintetében meglepő ismeretekhez juthat. Magam nem vagyok "földönkívűli lényekben" hívő, de azért van ebben valami..
Még egy gondolat: ha mégis átvésték és űrhajót véstek a köre, akkor miért és mikor tették ezt? Nem ,azt bizonyítja ez a dolog, hogy hittek ilyesmiben?
Tehát az átvésés -ha így volt-egy érdekes infót adott a világnak nem?
De olvasni, értelmezni bajos!
 

FagyisSzent

Állandó Tag
Állandó Tag
Kedves opusur!

Úgy látom, sikeresen félreértjük egymást. Nem azt írtam, hogy a falvésetet "REKONSTRUÁLTÁK", hanem a fotót, amir róla készült. A falvéset egyszerűen két komoly hatásnak volt kitéve. Egyrészt átvésték, ami egy bevett gyakorlat volt Egyiptomban, másrészt az évezredek koptatták. Ez utóbbi nemcsak Egyiptomban bevett gyakorlat. E két hatás eredménye egy olyan kialakult forma, ami valóban emlékeztet helikopterre, repülőre. Ez a témával foglalkozó egyiptológusok konszenzusa. Ennyi.

Mindettől függetlenül lehetett valami fajta "kapcsolat bizonyos nem földi lényekkel". Ezt nem zárom ki. Ahogy fent is írtam már.

Hogy kinél van a bölcsek köve, azt én bizony nem tudom. Lehet, hogy meg kellene kérdezni Harry Pottert. Pár évvel ezelőtt az ő zsebében találták meg. :D
 

oposur

Állandó Tag
Állandó Tag
Ismerem néhány úgynevezett egyiptológus könyvét. Hát--izé. hallottam ilyenektől előadásokat is---hát izé. Mindenkinek joga van azt hinni, amit akar.Még azt is, hogy vannak olyanok, akik ismerik az igazi ősi Egyiptomot.
 

siriusB

Állandó Tag
Állandó Tag
Kedves FagyisSzent! Nekem már mindenféle karikák cikáznak a szemem előtt, de én nem látom az általad említett eltávolított, tompított véset nyomait. Annyit látok, hogy az inkriminált rész mintha egy kicsit jobban volna portalanítva, de ennyi.

A kiscsirkét a golfütővel :)p) meg végképp nem látom. :shock:

Lehet, hogy ma még nem ittam eleget? :111:

Ami azt illeti, szerintem boldogan készítenének a szkeptikusok közeli fényképeket ezekről az ábrákról, ha valóban látszanának rajt olyan nyomok, amivel az utólagos "munkálatokat" bizonyíthatnák.

Szerintem még azt is bemutatnák, hogy melyek voltak azok az írásjelek, amelyeket átvéstek...:p

Tudtommal az egyiptomi hieroglifákat már megfejtették. Akkor mi az, ami ide volt írva a helikopter, tengeralattjáró helyén?

Hogy azzal a kiscsirkével mi a célod, azt jó volna tudni. kiss

:..:
 

oposur

Állandó Tag
Állandó Tag
Újabb csúnyaságok következnek! A bölcsek kövének mai bírtokosát remélem ez nem éri készületlenűl. Ellenvéleményére, tudósi bölcsességére számítok!
Az Arvisura szerint az ókorban egyideig szokásos volt, hogy az egyiptomi fejedelemi újszülöttek koponyáját lekötötték, így tovább nyitva maradt..nagyobb lett az agy. Ha pedig ez nagyobb, akkor...?
Tutenkámon, az édesanyja és az apja, Ehnaton koponyáját elég megnézni, hogy lássuk, ez így volt. Mint egy kanadai dinnye.. Ma úgy fotózzák Tutent, hogy általában a koponyája oldalról nem látható.
A Bölcsek kövének tulajdonosa itt valamiféle "mezo-optikai torzítások a haránt térmezőben" c. nagydoktori értekezést fog azonban benyújtani ehhez..remélem.
Ha pedig szokásban volt Egyiptomban a rekonstrukciós "átvésés" akkor bizony rengeteg -és nagyon fontos- "kő olvasat" hazugság...így tehát merre keressük az igazat?
Na és mikor vésték át Széthi templomának kövein a bákomokat? Miért éppen űhajót véstek erre és nem babakocsit? Mondd, módosít ez valamit? Mintha erre nem válaszoltál volna..
Most peig hamarosan új vésések készülhetnek Tébát Karnakkal összekötő út szfinxeiről, mellyeket hamarosan feltárnak, javítgatnak..biztosan Yamaha motorbiciklik rajzai fognak megjelenni ezeken?
Sajnálom, hogy Jézus Karnakban is tanult...mert bizony a két templom között megváltozik majd a látvány. Bölcsességed is megy vésni?
 

FagyisSzent

Állandó Tag
Állandó Tag
...Ha valaki elolvassa az Arvisurát, akkor a fentiek tekintetében meglepő ismeretekhez juthat...
...Mindenkinek joga van azt hinni, amit akar.Még azt is, hogy vannak olyanok, akik ismerik az igazi ősi Egyiptomot.
Paál Zoltánra gondolsz?

A fura a dologban, hogy valóban Egyiptomról rengeteg mindent nem tudunk. De legalább ennyit nem tudunk a magyarokról, a világról körülöttünk, az éghajlati változásokról, sejtjeinkről, a szub-atomi részecskékről, a csillagokról... A fontos, hogy keressük a válaszokat, nyitottan olyan lehetséges válaszokra is, amelyek addigi meggyőződéseink határait ki-kitolják. Ugyanekkor az is fontos, hogy ne rugaszkodjunk el a már megismert valóságtól olyan mértékben, hogy mindent ki kelljen dobni az eddigi felfogásunkból, mert elvesztjük a talajt lábunk alatt túlon-túl gyorsan.

Az Arvisurák izgalmas, gazdag, talán fantasztikus tárháza gondolatoknak, valamilyen módon felfedezett elképzeléseknek eredetünkről, helyünkről, dolgunkról a világban. Minden tételének bizonyitásra nem szoruló tényként való kezelése szerintem nehézzé teszi integrálását világképünkbe. Az Arvisurák rengeteg oldala rengeteg bizonyitásra váró gondolattal van tele. Remélem, ezek közül sok valóban bizonyitásra talál. Azt viszont nem gondolom, hogy minden, ami Paál Zoltán irt úgy is van. A józan ember feladata, hogy megkeresse mi az, ami ebből az anyagból objektiv igazság, és mi az, ami szubjektiv reflexió. Annak számára, aki kritika nélkül, "szentirásként" fogadja az Arvisurákat, ez a feladat lehetetlen. Számára az Arvisurák leirt sorai ugyanolyan dogmákká, egy fajta fundamentalista bázissá válnak, mint amiket Te és még sokan mások teljes joggal biráltok.
 

bandimatroz

Állandó Tag
Állandó Tag
A kezében a hatalmi jelvények a kampósbot pásztorbot (jogar) a korbács pedig légycsapó.
Holtestét hármas korporsóba tették.

A kampósbot felül a C vagyis O-betű a szára az eSZ ,
tehát OSZ vagy alulról SZÓ = OSZ SZÓ ossza a szót .A katolikus vallási vezetők is ezt tartják a kezükben.
A légycsapó? érdekes hatalmi jelvény...az egyszerű szabólegény hetet egy csapásra mintájára, én ezt nem tudom elfogadni.
Az eSZ és a P-é betű szebb olvasatot ad számomra.
Szép szóval uralkodni nemesebb dolog, mint légycsapóval.
Az pedig, hogy hármas koporsóban temették,/ATILLA/ jó magyar királyi szokás. Minekünk még úgy tanították, hogy a Piramist /peremest/ rabszolgák építették a fiamnak most már azt, hogy szabad emberek. Hogy is van ez? Az ószövetség elején szépen le van írva, hogyan tették a szabad tulajdonnal /földdel/ bíró parasztokat pár év alatt bérlőkké.
 

oposur

Állandó Tag
Állandó Tag
A leágazás. Először is egy modat az Arvisuráról: n i n c s m á s összefüggő, ókort érintő történelem sehol a hetedhéten. Ezt azért írom le, mert többnyire nagyon kevesek olvasták el Paál Z. könyvét és nem is fogják úgylátom. Az ehhez való ragaszkodásom pedig P.Z. könyvének igazságtartalmát is meghatározzák , a számomra. A könyvben leírtak igaz voltát ha módomban állt, azt bizony -annakidején- leellenőríztem és ezért sok munkát fektettem bele, de megérte. Na persze, ez a munka örökké is tarthat. A bizonyítás pedig nem a megszokott kényelmes fotelból - vagyis ilyen metodika szerint- történhet, hanem a sokszáz eseményt mindenkinek magának kell körűljárnia. Ez tehát a baj: nem elég a nehézveretű könyvet elolvasni (egyszer?), hanem utánna is kell nézi bizonyos állításainak, de sok ilyen létezik....Vagy esetleg csoportokba lehet szerveződni ezirányban. De ezt már már sokszor próbálam leírni..
Sohasem lesz közkincs az Arvisura, ez látszik. Ha valaki látatlanban (olvasatlanul) mégis minősíti ezt, ellene fenekedik, az elárulja felszínességét, befolyásoltságát és még mást is...mert mi ellen is teszi ezt?
 

Piroska49

Állandó Tag
Állandó Tag
A kampósbot felül a C vagyis O-betű a szára az eSZ ,
tehát OSZ vagy alulról SZÓ = OSZ SZÓ ossza a szót .A katolikus vallási vezetők is ezt tartják a kezükben.
A légycsapó? érdekes hatalmi jelvény...az egyszerű szabólegény hetet egy csapásra mintájára, én ezt nem tudom elfogadni.
Az eSZ és a P-é betű szebb olvasatot ad számomra.
Szép szóval uralkodni nemesebb dolog, mint légycsapóval.
Az pedig, hogy hármas koporsóban temették,/ATILLA/ jó magyar királyi szokás. Minekünk még úgy tanították, hogy a Piramist /peremest/ rabszolgák építették a fiamnak most már azt, hogy szabad emberek. Hogy is van ez? Az ószövetség elején szépen le van írva, hogyan tették a szabad tulajdonnal /földdel/ bíró parasztokat pár év alatt bérlőkké.

Ha a jó SZÓ-val gondoljuk a kormányzást , vessük el a korbácsot és a légycsapót (bár több kutató is valja) . Nézzük azon oldalát, hogy Egyiptom népe a földet művelte és pásztorkodott.
A fáraó a nép feletti hatalmát a pásztorbot és cséphadaró uralmi jelvénnyé emlésével tette. És már is itt a jó SZÓ-val való uralkodásra a magyarázat.

Jó magyar királyi szokás a hármas koporsóba való temetés?
Kit temettek még igy el Atillán kivül?

Az, hogy a két temetkezés hasonlit egymásra nem véletlen.
Hikszosz (kaza-hun) vezetésével elfoglalták a Delta vidékét és megalapitották Avarisz városát. Az általa vezetett hadsereget ill. a népet róla nevezték el hikszosznak.
 

Mrs Tanár

Állandó Tag
Állandó Tag
Egy érdekes könyv Tutanhamonról: Maurice Cotterel: Tutanhamon próféciái
Mexikói kutatásai során szerzett tapasztalatait felhasználva Maurice Cotterell új megvilágításban mutatja be az ókori Egyiptom történetét, különös tekintettel Tutanhamon fáraó életére és korára. Howard Carter nyomdokait követve feltárja Tutanhamon sírjának titkait, melyek egy évezredeken és civilizációkon továbbélő ősi tudomány tanait rejtik magukban. 1922 novemberében Howard Carter egyiptomi ásatásai során minden idők egyik legcsodálatosabb régészeti felfedezését tette. Tutanhamon sírjának feltárása óta csaknem 80 év telt el, ennek ellenére – bár sokan próbálták megfejteni titkait – szinte semmi biztosat nem tudunk a rejtélyes fáraóról. Maurice Cotterell a mexikói palenquei piramisban olyan megoldási kulcsra bukkant, melynek segítségével sikerült megfejtenie az egyiptomi gyermek király sírjának több ezer éves titkait, és feleletet kapnia azokra a kérdésekre, melyekre az egyiptológusok és történészek hiába keresték évtizedeken át a választ. Többek között: • Ehnaton volt-e Tutanhamon apja? • Ha valóban kirabolták Tutanhamon sírját, a „rablók” miért nem vitték magukkal a legértékesebb kincseket? • Van-e kapcsolat az ókori egyiptomi és az amerikai prekolumbián magaskultúrák között? • Igaz-e, hogy a maják és az ókori egyiptomiak olyan ősi tudomány birtokában voltak, melynek alapjait csak most kezdi felfedezni és megérteni a modern tudóstársadalom? Az ősi tudás ma is él. Szabadkőműves-páholyok és más titkos társaságok őrzik szent tanait. Maurice Cotterell felfedi ezeket a titkokat, melyek befolyásolhatják az emberiség jövőjét és átformálhatják az egész emberlakta világot. A SZERZŐ(K)RŐL Maurice Cotterell nemzetközileg elismert szakíró, mérnök, kutató. 1989-ben számítógép segítségével kiszámította a valódi napfoltciklus pontos időtartamát.
És egy cikk: Tutanhamon titkai http://www.nlcafe.hu/nlezoteria/20091030/tutanhamon_titkai/
 

estfen

Állandó Tag
Állandó Tag
Lehet, hogy a névkapcsolatok, amiket felsorolsz igazak, bár borzalmasan kevés lingvisztikus ért egyelőre velük egyet. Az, hogy bizonyos szavak hasonló hangzásúak, nem feltétlenül jelent nyelvi rokonságot. Ráadásul az óegyiptomiak által beszélt nyelv sokezer éve halott, és a kopt irás előtti időszakban nem irták le a szavakban használandó magánhangzókat, ami miatt a kiejtés a legtöbb esetben csupán feltevéseken alapszik.

Hogy a hasonló hangzás nem jelent rokonágot, lásd a kanadai magyarok szokásos angol-magyar rokonságot "bizonyitó" példáit:
Niagara vs. "Ni! A Gara!"
Saskachewan vs. "Száz kecse van" ;)

A Tutankámon példát még lehet, hogy jobban ki kellene dolgozni. Tutankámon ("Amon-Ra ható lelke" vagy "Amon élő képmása") eredeti neve bizonyitottan Tutankaton ("Aton napisten ható lelke" vagy "Aton napisten élő képmása") volt (ahogy Te is irod Ehnaton nyomán). A változtatás akkor következett be, amikor Ehnaton vallási reformját elkezdték visszaforgatni. A cserének és időzitésének nem sok értelme volna, amennyiben az általad javasolt értelmezést követjük.


Előre is bocsánatot kérek Tőletek,hogy csak úgy beleoffolok a témába,de valahogy bizgat az élcelődés,mert az ilyenfajta viccelődést mindig beszokták vetni,ha hülyét akarnak csinálni abból az emberből,aki a magyar nyelvet valamelyik nyelvvel össze akarja hasonlítani,főleg akkor,ha valamelyik régi nyelvvel.Általában sikerrel,mert nagyon nehéz valamit is bizonyítani,akkor meg minek foglalkozik vele.Ezt sugalja a vicc.


Vannak akiknek a Niagarából annyi telik Ni! A Gara!Nem tudom,hogy ki nevezte el így ,de ha akarjuk megértjük.Kiejtve hangzik Nijagara-ának.Ebből lehet ni,vagy nij a gara,vagy ni ja gara.Magyar szóképzés lim-lom,tik-tak,likas-lukas,tipiskel-tapiskol,tip-top,gimbelem-gombolom,akkor a nagy –nak megfelel a nigy.A gy-j váltás nagyon sok helyen előfordul Gyula-Julo, Julius,György-Juraj.Amikor a gyerek tanul beszélni,neki a le az je.Tájszólásban ilyet is hallhatunk:Laemaegyek a pincéíjbe.A másik idetartozó példa, amikor a szomszéd nagy háza helyett a szomszéid na*háuzát mondjuk.Lehetséges értelmezések:Nagy a gara /nagy garral jön/,Nagy le uGoró /nem sziklapad kiugró,hanem egyenesen leeső leugró/.Jó magyar szokás szerint ha megfordítom a kifejezést akkor is van értelme nijagara – áraga jön,vagy gyön.Árag –olyan ,mint har-ag, áragau/áragval/-haragau/haragval/.A Niagara vízesés nem ezt teszi véletlenül?Ezzel nem azt akarom mondani,hogy a magyarok nevezték el a Niagarát,csak azt,hogy magyarul értelmezhető a kifejezés.


Idézet:Trónralépésekor pedig még felvette a Nebkheperure ("Ra alakjainak ura") előnevet. <O:pMagyarul: Nap khépeire úr /ő/<O:p


Idézet egy másik topicból Siriustól:Graham Hancock valamelyik könyvében olvashattam erről, sajnos nem találtam megbízható forrást a neten.
Mindenesetre nem értem, hogy miért áll a a Wikipedia leírásában az , hogy "szeth tepi" - mert szep tepi a neve, ami ráadásul nem azt jelenti, hogy "világvége", hanem azt, hogy "első idő". Az óegyiptomi mítoszokból következtettek erre amelyek Ozirisz és Szeth harcáról és az időszakonként visszatérő Főnixről szólnak. Hancock és mások is úgy próbálnak ezekről az időkről valamit megtudni, hogy a mítoszaikat üzenetként fogják fel. Ki tudja biztosan mi történt úgy 12000 évvel ezelőtt?<O:p


Osir,Osiris-ha magyarul Őserő,Őserős-ként értelmezem akkor az a fény,Seth-pedig tájszólásban Sethé-Söté-ma sötét.Az árnyék széthtépi,felszabdalja a fényt. <O:pIdézet:Magyar nyelvtan 1840-es évek:Különös tulajdonsága az nyelvünknek,hogy számos szavaiban a betűket általveti,s alakra ugyan új szót,de ugyanazon,vagy rokonértelműt alkot.Ez pedig nem bizonyos elvek szerint,hanem úgy látszik csupa önkényből szokás által történik például:bögre-göbre,bödön-döbön,facsar-csafar-csavar,morzsol-zsormol,viola-ibolya-ivola,kürt-türk,kenyér-kerény,zsugorodik-guzsorodik.......<O:p
Ezeknek tudtával a széttépi lehetne széptépi – de ehhez ismerni kellene a magyar nyelv lehetőségeit.Iskolába ezt nem tanítják!<O:p


Természetesen viccelni szabad.A nevetés az gyógyít,de azért nem mindegy,hogy min nevetünk,lehet az a saját tájékozatlanságunk is. <O:p
 

FagyisSzent

Állandó Tag
Állandó Tag
Kedves FagyisSzent! Nekem már mindenféle karikák cikáznak a szemem előtt, de én nem látom az általad említett eltávolított, tompított véset nyomait. Annyit látok, hogy az inkriminált rész mintha egy kicsit jobban volna portalanítva, de ennyi.

A kiscsirkét a golfütővel :)p) meg végképp nem látom. :shock:

Lehet, hogy ma még nem ittam eleget? :111:

...
Szerintem még azt is bemutatnák, hogy melyek voltak azok az írásjelek, amelyeket átvéstek...:p

Tudtommal az egyiptomi hieroglifákat már megfejtették. Akkor mi az, ami ide volt írva a helikopter, tengeralattjáró helyén?

Hogy azzal a kiscsirkével mi a célod, azt jó volna tudni. kiss

:..:
Az alábbi ábrát betettem az előző hozzászólásomba, hogy látható legyen, mely hieroglifák ismerhetők fel egyértelműen. A "kiscsirkét a golfütővel :)p)" a kép közepén felül látható világos kék színben pompázva. Ez az óegyiptomi nyelv 'wa' hangjának a jele. Az írás iránya, ebből kifolyólag a "kiscsirke" pozíciója, akárcsak a többi jelé a szöveg pozicionálásától és olyan egyéb dolgoktól függ, mint egy-egy király vagy előkelőség nevének helye a feliratban.

abydos3.gif


Hogy mi volt a célom a kiscsirkével? Csak annyi, hogy megmutassam, mi a mai egyiptológusok konszenzusa a nevezett feliratot illetően.

Persze lehet, hogy mindegyszálig téved az össze egyiptológus és nektek van igazatok, amennyiben ez a felirat nem valami érelmezhető bár átírt szöveg, hanem a helikopterek, tengeralattjárók és rakéták jelenlétét igazolják Abüdoszban több ezer évvel ezelőtt. Amennyiben így van, természetesen örömmel elfogadom. De jó lenne, ha erről valami más bizonyíték is lenne.
 

siriusB

Állandó Tag
Állandó Tag
Kedves FagyisSzent! Tudtam, hogy számíthatok rád amikor a tévedéseimre kell rávilágítani és belátom, a kiscsirke valóban ott van. Viszont ott van a helikopter is meg a tengeralattjáró. Vajon azok mit jelentenek? A kiscsirke a golfütővel: "wa". A felirat többi jeléről is tudsz valamit esetleg, vagy csak azt tudják az okos régészek, hogy mi nem. :p

Egyébként pedig az egyiptomi, államilag elismert hivatalos régészetről megvan a saját véleményem és általában is hiteltelennek tartom sok állításukat éppen a sok opportunista elhallgatás miatt...

http://atlantium.blogspot.com/2006/12/atlantium-episode-vii.html
 

bandimatroz

Állandó Tag
Állandó Tag
Ha a jó SZÓ-val gondoljuk a kormányzást , vessük el a korbácsot és a légycsapót (bár több kutató is valja) . Nézzük azon oldalát, hogy Egyiptom népe a földet művelte és pásztorkodott.
A fáraó a nép feletti hatalmát a pásztorbot és cséphadaró uralmi jelvénnyé emlésével tette. És már is itt a jó SZÓ-val való uralkodásra a magyarázat.

Jó magyar királyi szokás a hármas koporsóba való temetés?
Kit temettek még igy el Atillán kivül?

Az, hogy a két temetkezés hasonlit egymásra nem véletlen.
Hikszosz (kaza-hun) vezetésével elfoglalták a Delta vidékét és megalapitották Avarisz városát. Az általa vezetett hadsereget ill. a népet róla nevezték el hikszosznak.

Kedves Piroska érdeklődöm tudsz e a Visokói piramisokról?
És arról ,hogy Katal Hüyük-nél feltártak egy 5000 ember által lakott várost és bárhogy keresték, nem találták az alá és fölérendeltség nyomait. Véleményem szerint a vezető csak a népe javát szolgálhatja.Ha mást..... akkor ellenére van népének.
Nem feje, hanem élősködője(parazitája) a reábízottaknak.
 

FagyisSzent

Állandó Tag
Állandó Tag
Kedves FagyisSzent! Tudtam, hogy számíthatok rád amikor a tévedéseimre kell rávilágítani és belátom, a kiscsirke valóban ott van. Viszont ott van a helikopter is meg a tengeralattjáró. Vajon azok mit jelentenek? A kiscsirke a golfütővel: "wa". A felirat többi jeléről is tudsz valamit esetleg, vagy csak azt tudják az okos régészek, hogy mi nem. :p

Egyébként pedig az egyiptomi, államilag elismert hivatalos régészetről megvan a saját véleményem és általában is hiteltelennek tartom sok állításukat éppen a sok opportunista elhallgatás miatt...
Kedves siriusB!

Eszemben sincs tévedéseidre rámutatni. Ez cseppet sem dob fel. Van nekem is bőven. Nem is tévedésekről van itt szó, hanem feltételezésekről, elképzelésekről, vágyakról. Ami viszont feldob, az a történelem kutatása, a régmúlt megismerése. Elég gazdag és izgalmas az anélkül is, hogy hozzá akarnék adni fantasztikus elemeket.

Teljesen egyetértek azzal, hogy van a képen valami, ami ma helikopternek látszik. Csak éppen azt nem hiszem el, hogy valóban egy többezer éves helikopter. A tengeralattjárónak Abüdoszban, többszáz versztányira a tengertől nem sok értelme van, de... Valószínűbbnek tartom, amit a régészek állítanak. Amúgy nagyon sokszor előreviszi megértésünket, ha azt is hajlandók vagyunk elfogadni, ami nem az, mint aminek elsőre látszik.

A felirat első verziója (az eredeti, ami I. Szetire vonatkozik) az jelenti "aki visszahajta a kilenc íjat". A második, amit fia II. Ramzesz írattatott rá így szól "aki Egyiptomot védi és legyőzi az idegen országokat". Ezek a két fáraó titulusai voltak.

A csirke egyébként egy fürjcsibe. :)
 
Oldal tetejére