Hírek Az USA fogja irányítani Venezuelát - jelenette be Donald Trump

Az amerikai elnök floridai rezidenciáján tartott sajtótájékoztatóján arról beszélt, hogy az Egyesült Államok „irányítani fogja” Venezuelát, „amíg biztonságos, megfelelő és körültekintő átmenetet nem tudunk megvalósítani”. Donald Trump hozzá tette: "Jó szomszédokkal akarjuk körülvenni magunkat."

Trump elnök közölte, hogy a Venezuela elleni támadásban egyetlen amerikai katona sem vesztette életét és egyetlen amerikai katonai eszköz sem semmisült meg. „Van néhány sebesültünk és az egyik helikopterünket alaposan megrongálták, de vissza tudott térni” - mondta. Hozzátette, hogy az Egyesült Államok „kész” egy második, „sokkal nagyobb” támadásra az ország ellen, amennyiben az szükséges lenne.
Szerinte Venezuelában minden politikai és katonai vezetőnek tisztában kell lennie azzal, hogy ami Maduróval történt, velük is megtörténhet. „A venezuelai nép újra szabad” – tette hozzá. Mint mondta Amerika ma „biztonságosabb” és „büszkébb nemzet”.

Bejelentette, hogy egy „csoport” veszi át Venezuela irányítását, amíg „biztonságos, megfelelő és körültekintő átmenet” nem valósul meg. Amikor a riporterek rákérdeztek, hogy kikből áll majd ez a társaság, Trump azt válaszolta, hogy külügyminisztere, Marco Rubio tárgyalt Delcy Rodríguezzel. Ő Maduro alelnöke volt, és Trump szerint kifejezte hajlandóságát, hogy

„bármit megtegyen, amit az Egyesült Államok kér”.
Hozzátette: Washington nem akarja megkockáztatni, hogy "valaki más kerüljön hatalomra" úgy, hogy az a korábbi évekhez hasonló helyzetet eredményezzen. Kijelentette: az USA célja a "béke, a szabadság és az igazságosság" biztosítása a venezuelai nép számára, beleértve azokat is, akik jelenleg az Egyesült Államokban élnek, de vissza szeretnének térni hazájukba. "Venezuela az ő hazájuk" - mondta.

Trump elnök arról is beszélt, hogy amerikai társaságok fogják átvenni Venezuelában az olajkitermelést és helyreállítják a tönkrement lelőhelyeket. A termelés felfuttatásával pedig pénzt fognak keresni a latin-amerikai ország polgárainak. Venezuelában van a világ legnagyobb kőolaj tartaléka, ami a becslések szerint meghaladja a háromszáz milliárd hordót.

Az elnök után védelmi miniszter lépett az újságírók elé.
Azzal kezdte, hogy a szombat reggeli műveletet „tökéletesen végrehajtott, katonai és rendőri rajtaütésnek” nevezte. Pete Hegseth azt hangoztatta: Nicolás Maduro ugyanúgy „megkapta a lehetőséget, ahogy Irán is”, de szerinte a venezuelai elnök ezt „elszúrta”.

A sajtóértekezlet előtt Donald Trump egy fényképet tett közzé az Truth közösségi médiában, amely az elfogott venezuelai elnökről készült az Iwo Jima hadihajó fedélzetén. Ez a helikopterhordozó vitte az Egyesült Államokba Nicolás Madurot és feleségét.

Ahogy arról már az Infostart beszámolt: az amerikai igazságügy-miniszter bejelentette, hogy New Yorkban kábítószer-kereskedelem vádjával mindkettőjüket bíróság elé fogják állítani.

1767466004462.png
 
Pontosan. Más fórumon hozzá értő levezette, hogy vagy milliárdokat költenek el venezuelában felhasználható szintre finomítva és akkor jöhet onnan a cucc az európai finomítókba, amikre szintén kell költeni, vagy az eu épít kvázi teljesen új finomítókat szintén milliárdokért.
Amiket vajon miért nem épített meg ezidáig maga Venezuela?
Csak nem ott is szankciók vannak?
Minden esetre nem holnap árassza el a venezuelai olaj a világpiacot, az ár emeléséhez meg elég, ha elpukkan egy tanker a perzsa öböl környékén. Mindent egybe véve az oroszoknak még van egy éve legalább.
Mihez?
Másrészt, egyre inkább az erősebb kutya bas...ik érvényesül a nemzetközi politikában. Ha ez igaz, meg a nemzetbiztonsági stratégia is, akkor Trump be akarja szántani az EUt és a fentebbi események alapján nagyon komolyan beállhat Viktor mögé.
Igen. Már az is ezt erősíti, hogy nyamvadt 20 milliárd dollárnyi védöhálót sem adott neki...
 
Kolumbia is nagyon beteg, egy beteg ember irányítja,
aki szeret kokaint gyártani és eladni azt az Egyesült Államokba,
de már nem sokáig fogja ezt csinálni.

/ Trump bácsi /
 
Azért kíváncsi lennék, hány halálos áldozata volt Trump puccsának. A hírek szerint több mint 30 kubai katona - aki Madurót védte -, meghalt, Kubában gyásznapot rendeltek el. De az USA bombázta is Caracast, kilőtte a légvédelmét és az áramszolgáltatást. Vajon az utóbbi hány ember halálát okozta? Simán casus belli, nem? Mi lesz a következő lépés? Trump korábban Kanadát és Mexikót is megvádolta, hogy onnan jön a fentanyl, szemet vetett Grönlandra, Kanadát be akarta olvasztani az USÁ-ba. Katonai művelet biztonsági okokból. Mint Putyin érvelése. Néhány megalomániás őrült kezében a világ. Megteszik, elveszik amit akarnak, mert náluk a hatalom. Szerencsére semmi sem tart örökké. Boldog új évet!
 
Azért kíváncsi lennék, hány halálos áldozata volt Trump puccsának. A hírek szerint több mint 30 kubai katona - aki Madurót védte -, meghalt, Kubában gyásznapot rendeltek el. De az USA bombázta is Caracast, kilőtte a légvédelmét és az áramszolgáltatást. Vajon az utóbbi hány ember halálát okozta? Simán casus belli, nem? Mi lesz a következő lépés? Trump korábban Kanadát és Mexikót is megvádolta, hogy onnan jön a fentanyl, szemet vetett Grönlandra, Kanadát be akarta olvasztani az USÁ-ba. Katonai művelet biztonsági okokból. Mint Putyin érvelése. Néhány megalomániás őrült kezében a világ. Megteszik, elveszik amit akarnak, mert náluk a hatalom. Szerencsére semmi sem tart örökké. Boldog új évet!
Nekünk szerencsénk van, mert Trump szereti a magyarokat.

„Először is egy keresztény elnökről van szó, akinek az a meggyőződése, hogy az a jó, ha a világban jó dolgok történnek, nem pedig rossz dolgok. Ezért utálja a háborút, tehát nem arról van szó, hogy békét akar csinálni, hanem egy olyan emberről beszélünk, aki értelmetlennek látja, utálja, ezért aztán fölszámolandónak érzi a háborút is”.

Mondta Orbán V :)
 
"Dánia, Svédország, Norvégia és Finnország határozottan elutasította Donald Trump amerikai elnök megújított területi igényét Grönlandra. Mette Frederiksen dán miniszterelnök kijelentette, hogy az Egyesült Államoknak „semmi joga” nincs a dán állam bármely részének annektálására. Felszólította az Egyesült Államokat, hogy „hagyja abba a fenyegetőzést egy történelmileg közeli szövetségessel, valamint egy másik országgal és egy másik néppel szemben, akik egyértelműen kijelentették, hogy nem eladók”.

Vasárnap este (helyi idő szerint) egy washingtoni repülőgépen Trump ismét elmondta az újságíróknak: „Szükségünk van Grönlandra a nemzetbiztonság érdekében.” Azt állította, hogy a sziget nagy stratégiai jelentőséggel bír, de jelenleg orosz és kínai hajók veszik körül. „Dánia nem lesz képes a sziget védelmére" – mondta Trump. Azt is állította, hogy az Európai Unió úgy véli, hogy az Egyesült Államoknak „meg kellene kapnia” Grönlandot."
 
Katarina Barley német szociáldemokrata politikus

Az Európai Parlament alelnöke szerint az Egyesült Államok megsértette a nemzetközi jogot a Venezuela elleni támadással.
Az Európai Unió vezetőinek sürgősen meg kell vitatnia egymás között és a szövetségeseinkkel, hogyan kezeljék a helyzetet.
Ez az, ami valójában fontos.
Neki nincs problémája azzal, hogy a venezuelai támadást nemzetközi jogsértésnek nevezzék, azzal azonban igen, hogy oly sokan haboznak ezzel.
Itt többek között Johann Wadephul német külügyminiszter és Friedrich Merz német kancellár szavaira utalt, akik korábban összetettnek nevezték a helyzetet.
Mostantól új rend lesz a világban.
Ha a nagy blokkok vezetői elkezdik felosztani a befolyási övezeteket, akkor az lesz a kérdés:
Hol vannak a partnereink?
Szerinte a nagy blokkoknak az az érdeke, hogy az Európai Uniót szétzilálják.
 
"Dánia, Svédország, Norvégia és Finnország határozottan elutasította Donald Trump amerikai elnök megújított területi igényét Grönlandra. Mette Frederiksen dán miniszterelnök kijelentette, hogy az Egyesült Államoknak „semmi joga” nincs a dán állam bármely részének annektálására. Felszólította az Egyesült Államokat, hogy „hagyja abba a fenyegetőzést egy történelmileg közeli szövetségessel, valamint egy másik országgal és egy másik néppel szemben, akik egyértelműen kijelentették, hogy nem eladók”.

Vasárnap este (helyi idő szerint) egy washingtoni repülőgépen Trump ismét elmondta az újságíróknak: „Szükségünk van Grönlandra a nemzetbiztonság érdekében.” Azt állította, hogy a sziget nagy stratégiai jelentőséggel bír, de jelenleg orosz és kínai hajók veszik körül. „Dánia nem lesz képes a sziget védelmére" – mondta Trump. Azt is állította, hogy az Európai Unió úgy véli, hogy az Egyesült Államoknak „meg kellene kapnia” Grönlandot."
Mi van akkor, ha egy NATO tagállam támad meg egy másik NATO tagállamot?
 
Az amerikaiakon is csodálkozom, hiszen annyira fel voltak háborodva, hogy a nagy CCCP baráti ölelésben részesítette a környezetében lévő országokat.
Beleszóltak a vezetők személyébe (!), a gazdaság irányításába (!), s úgy egyáltalán feltétlen elfogadást (!) kívántak.
(Amikor Biszku Béláék feljelentették Brezsnyevnél Kádárékat, mert vissza akartak térni a magyar reformellenesek mellett szovjetek által is blokkolt gazdasági reformhoz, s ez visszajutott Kádárhoz, csak annyit mondott - amellett, hogy "nyugdíjazta érdemei elismerése mellett" Biszkut -, hogy: "Elég elvtársak, ha százszázalékra teljesítjük a szovjet-magyar barátságot, nincs szükség százötven százalékra.")
S ugye, mi voltunk az állandó kivétel. Még így is.

Akkor az miért volt baj az USA szemében, ha ez a "baráti gesztus" most természetes?
Ráadásul a szovjet állami vezetők is azt mondták, hogy a szovjet jelenlét ideiglenes ...
És akkor Pinochet tábornokról nem is szóltunk (1973), Irak, Irán, arab tavasz (2011) stb., stb., stb.
 
És akkor Pinochet tábornokról nem is szóltunk (1973), Irak, Irán, arab tavasz (2011) stb., stb., stb.
S a magyar kormányról sem szóltunk...
Szerinte az I. világháború elvesztése óta mindig szükség van védőpajzsra. Brüsszelből szerinte csak ellenséges lépésekre lehet számítani, ezért van szükség a védőpajzsra. Én kértem ilyen védőpajzsot, olyan, ami Magyarországnak és az Egyesült Államoknak is jó lett volna, nem állt rendelkezésre, ezért abban maradtak Trumppal, hogy a munkatársaik kidolgozzák a mindenki számára megfelelő megoldást.
 
Aszongya Trump, hogy jó szomszédokat akarnak... hát én nem vagyok nagy földrajzos, de Venezuela nem az USA szomszédja és ha jó szomszédokat akarnának, akkor előbb Mexikónak mennek neki, de ő valószínűleg nem adná magát ilyen könnyen... ha pedig azt hiszi a sárga hajú, hogy ezzel majd megállítja a drogforgalmat, akkor pofára fog esni...
 
Mi van akkor, ha egy NATO tagállam támad meg egy másik NATO tagállamot?
A megtámadott oldalán köteles az összes többi tag belépni "a konfliktusba".

"A NATO alapító szerződésének 5. cikke kimondja lefekteti a szövetség alapelvét, miszerint a NATO egy kollektív védelmet hirdető szövetség, melyben bármely tagállam vagy tagállamok elleni fegyveres támadást úgy értelmeznek, hogy az Egyesült Nemzetek Alapokmányának 51. cikke alapján egyénileg és kollektíven is megteszi a szükséges lépéseket a béke és biztonság helyreállítására. Röviden tehát a támadás akár egy NATO-szövetséges ellen mindenki elleni támadásként fog kezelni a szövetség, ezáltal lefektetve a katonai szövetség elrettentésének az alapját, hiszen a szövetség több állama (Egyesült Államok, Egyesült Királyság és Franciaország) is atomhatalom."

Kicsit tanácskozgatnak a többiek, eldöntik, ki a megtámadott fél, és megteszik a szükséges lépéseket a béke és biztonság helyreállítására".
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1767642355352.png

"Ha az Egyesült Államok megtámadja a Dániához tartozó Grönlandot, vége a NATO-nak. Erről Mette Frederiksen dán miniszterelnök beszélt egy hétfői interjúban.

Frederiksen vasárnap szólította fel Donald Trump amerikai elnököt, hogy hagyjon fel a fenyegetésekkel Grönland amerikai bekebelezésével kapcsolatban. Most azonban még messzebb ment. Azt mondta, komolyan kell venni az amerikai elnököt, amikor arról beszél, hogy el akarja foglalni Grönlandot.

De azt is világossá teszem, hogy ha az Egyesült Államok úgy dönt, hogy megtámad egy másik NATO-tagországot, akkor mindennek vége. Beleértve a NATO-t és a második világháború vége óta létrehozott biztonsági rendszert is.”
...
A mintegy 57 ezer lakosú Grönland 1979 óta széles körű önkormányzatisággal rendelkezik, ugyanakkor a védelem- és külpolitikája továbbra is dán hatáskör. Bár a grönlandiak többsége hosszabb távon támogatja a Dániától való függetlenedést, a közvélemény-kutatások szerint elsöprő az ellenállás azzal szemben, hogy a sziget az Egyesült Államok része legyen."
( Politico)
 
Utoljára módosítva:
A nemzetkozi sajtoban sok a talalgatas.
A korulmenyek miatt kezd eluralkodni egy olyan nézet is, hogy az elnok tudott arrol mi fog tortenni. Egy jhol megrendezett szinjateknak tartjak az egeszet.
Venezuela egy jol felfegyverzett orszag kubai szakertokkel.
Raadasul kina támogatja.
Az elmelet szerint kina azert nem gyakorolt nyomast az usara, mert Maduro maga is beleegyezett az egeszbe.
Az elmeletek szerint megrendezik a targyalast, alitelik, aztan par honap mulva vigan sutteti a hasat egy karib tengeri szigeten.
Bizonyitekkebnt emlitik, hogy a kubai szemelyi testorseg elment ugy hogy nem érkezett váltás.

A fene tudja.
Teny, hogy a venezuelai nép egy jelentos resze orul a fejleményeknek.
Nem kell véres háborut vivni, a diktatura taslan veget ér.

A kérdés, hogy mi lesz a chaves féle reformokkal.
Korai még bármit mondani
 
Annyi olajat tettél bele.Jpg

Egyes szakértők szerint Kuba is célpont, talán az egyik fő célpont.
Állítólag Kubának csak néhány napra elég olaja van és valóban összeroppan magától.
Valószínűleg Trump bácsinak fogalma sincs arról, hogy mi mindent túl lehet élni,
amiben a kubaiak gyakorlatilag művészek már igen hosszú ideje.
 
Utoljára módosítva:
FLAMINGO ,
ugylátom elfelejtetted , hogy ugy mint Kuba , Irán és más nem amerika barát ország már évtizedek óta mindenféle szankciónak van kivetve ! Igy nemhogy az olajfinomitokhoz szükséges anyagok , de élemiszer , technologia velegyütt medikamentett sem kaphatnak ezekaz államok igy tudomásom szerint Venezuela is ide tartozik ! Örülhetnek , hogy nem Libia sorsára kerültek eddig ! Nemhinném , hogy szerinted az amerkai olaj és vas bárok hatalmas összeggel támogatták 1970-ig az államositásig Venezuela szociális háztartását !
Amugy én emlékszem , hogy Libiában nemcsak az orvosi ellátás volt ingyenes , mint rossznyelvek mesélték ifjúházasokat lakással támogatta a nem demokratikus diktátor és még sokmással is ! Aztán ma mi is lett abból az országból ?? Ja utolag jutt eszembe , nem az oroszok kintlevösége volt az elsö "Einstand" a müvelt demokratikus államok által , hanem Venezuela Londonban levö több százmilliós nemzeti banki pénze , akkor mi a rossebröl társalgunk itt ! Ugyan az van mint a régi falusi kocsmában , nem a koborkutyákra gondolok itt !
 


Miért omlott össze a venezuelai gazdaság?
Volt-e valaha szocializmus Venezuelában?
Ha nem volt, akkor mi volt?
Mit akar Trump?
Következik Kuba?
Ezekről beszélget Pogi Horvát János volt kubai nagykövettel, Latin-Amerika szakértővel.
 
2025. dec. 2-i hír
Donald Trump kegyelmet adott Honduras volt elnökének, Juan Orlando Hernándeznek, akit tavaly egy amerikai bíróság kábítószer-kereskedelemmel kapcsolatos vádak miatt 45 év börtönbüntetésre ítélt.

Az a memória nevű izé jó, ha van. Persze, erős és okos amerikainak nem kell emlékeznie arra, mit mondott 6 perce. De akár 60 évvel korábbi dolgokra is segít visszaemlékezni például a Hair. Igaz, a 121 percet a legjobb külföldi rendező díjas Milos Forman a legjobb külföldi zenével hozta össze, és ez sok lehet egy igazi amerikániusnak, de van a yt-on egy részlet. A vége. A riadókészültségtől indul. Talán most nem akkor kellene az értelemnek megmozdulni, amikor a rengeteg sír mellől kell elindulni.
 
Az elmeletek szerint megrendezik a targyalast, alitelik, aztan par honap mulva vigan sutteti a hasat egy karib tengeri szigeten.
Bizonyitekkebnt emlitik, hogy a kubai szemelyi testorseg elment ugy hogy nem érkezett váltás.

A fene tudja.
Teny, hogy a venezuelai nép egy jelentos resze orul a fejleményeknek.
Nem kell véres háborut vivni, a diktatura taslan veget ér.

A kérdés, hogy mi lesz a chaves féle reformokkal.
Korai még bármit mondani
A mai tárgyaláson, ahol előzetesen meghallgatott mindenkit a bíró (aki állítólag 92 éves!), nem kértek Maduro ügyvédei óvadékot.

"A vádlottak konzuli látogatást kértek, amit a bíró elfogadott. A folytatásról a tárgyalást vezető bíró és az ügyész egyeztet, az államfő a vádiratokat nézegeti.

A venezuelai elnököt arra szólította fel a testület, hogy jelenjen meg a bíróság előtt március 17-én. Az államfő ügyvédje kifogást fogalmazott meg az emberrablással kapcsolatban, és orvosi kezelést kért az őrizetben tartás időtartamára.

A vádlottak körülbelül 30 perccel a tárgyalás kezdetét követően elhagyták a termet, és nem kérték, hogy óvadék ellenében szabadlábra helyezzék őket – számolt be róla a BBC
."
 

Hírdetőink

kmtv.ca

kmtv.ca

Friss profil üzenetek

Marcsello71 wrote on Ajuda67's profile.
Kedves Ajuda! Köszönöm az új fordítást, már olvasom is ma. Szép napot kívánok!
Csilinkóné Lulács Éva wrote on AgnesB73's profile.
Szia Ági!
Köszönöm a Carol Lynne és a Mazzy J March könyveket. Éva
balancewhite wrote on modder's profile.
Helló! Te vagy KÁK?
Valtozott az email.cimem, hova irhatok
k_tamas76 wrote on Dzseffi's profile.
Szia ciccus! Régen jártál már errefelé :)

Statisztikák

Témák
39,240
Üzenet
5,063,193
Tagok
631,122
Legújabb tagunk
Kaszalak
Oldal tetejére