Hírek Súlyos döntést hozott az Egyesült Államok, nagyon megromlott a viszony a két nagyhatalom között

Az Egyesült Államok védelmi minisztériuma felfüggeszti a Kanadával folytatott katonai együttműködés egy részét a két ország közötti növekvő feszültségek miatt – jelentette be hétfőn egy magas rangú tisztviselő, aki azzal vádolta meg Ottawát, hogy nem teljesíti védelmi kötelezettségvállalásait.

Elbridge Colby amerikai hadügyminiszter-helyettes az X közösségi oldalon közölte, hogy az Egyesült Államok felfüggeszti a Védelmi Állandó Közös Testület keretében folyó munkát, mivel Kanada nem tett eleget vállalásainak a védelmi politika terén.
„Többé nem tudjuk elkerülni a retorika és a valóság közötti szakadékot”
- írta Colby.
A kétoldalú védelmi testületet 1940-ben hozták létre a két szomszédos ország közötti biztonsági és védelmi kérdések koordinálására. Tagjai között mindkét ország magas rangú katonai és kormányzati képviselői találhatók.
Colby szerint Kanadának többet kellene befektetnie saját katonai képességeibe. „Csak a saját védelmi képességeinkbe való befektetéssel lehet biztosítani az amerikaiak és a kanadaiak biztonságát és jólétét” – írta.
Bejegyzésében Colby hivatkozott Mark Carney kanadai miniszterelnöknek januárban a davosi Világgazdasági Fórumon elhangzott beszédére. A széles körben figyelmet keltő beszédében Carney kijelentette, hogy az Egyesült Államok által vezetett globális rend a nagyhatalmi versengés és a szabályokon alapuló együttműködés eróziója miatt szétesőben van.

Donald Trump amerikai elnök akkor hevesen reagált a beszédre. Az Egyesült Államok és Kanada közötti kapcsolatok romlottak, mióta Trump 2025 januárjában visszatért hivatalába. A kereskedelmi vámok emelése mellett a kapcsolatokat Trump ismételt kijelentései is megterheltékmiszerint Kanadát az Egyesült Államok 51. államává kívánja tenni.
 

Csatolások

  • 1779203523780.png
    1779203523780.png
    100.7 KB · Olvasás: 5,756
azert a yenkiknek is van igazsaguk
merthat a canadai army igen leamortizalodott a trudeau amokfutasa alatt amit az utodja tovabb gyengitett es folyamatosan teszi
talan azt a 40 millio dollart nem ukrajnaba kollott volna kuldeni hogy a ripacs gazdagodjek /ugyis ellopta/ hanem a hazai huszarokra lehetett volna kolteni
az azeeee nonsense canadai viszonylatban hogyha extrasuper modern felszerelesre van igenye a katonanak azt sajat maga veszi meg
 
azert a yenkiknek is van igazsaguk
merthat a canadai army igen leamortizalodott a trudeau amokfutasa alatt amit az utodja tovabb gyengitett es folyamatosan teszi
talan azt a 40 millio dollart nem ukrajnaba kollott volna kuldeni hogy a ripacs gazdagodjek /ugyis ellopta/ hanem a hazai huszarokra lehetett volna kolteni
az azeeee nonsense canadai viszonylatban hogyha extrasuper modern felszerelesre van igenye a katonanak azt sajat maga veszi meg
Mókás a dolog akkor lesz, ha Alberta még ki is válik....
 
Mókás a dolog akkor lesz, ha Alberta még ki is válik....
meg fogja nepszavaztatni
egyenlore tolja a canadai szekeret es eltartja a keleti csoro provisokat amin besokaltak az albertaiak
En ugy gondolom a kerdes csak annyi hogy HA kivalik osszebutorozik-e az allamokkal
vagy marad onnallo fuggetlen
a terulete hatalmas es az osszes canadai termeszeti vagyon ide osszpontosul olaj-gaz- fa-szen arany-ezust a mostani liberalis kormany gusztustalan duplaluccokkal elerte a 2/3-os tobbseget tehat azt nem szavaz meg amit nem akar
Alberta ezt nehezen turi /mikent a tobbi is/ de ugye nyilt titok nyugat konzervativ kelet liberalis de a vagyont nyugat biztositja
 
meg fogja nepszavaztatni
egyenlore tolja a canadai szekeret es eltartja a keleti csoro provisokat amin besokaltak az albertaiak
En ugy gondolom a kerdes csak annyi hogy HA kivalik osszebutorozik-e az allamokkal
vagy marad onnallo fuggetlen
a terulete hatalmas es az osszes canadai termeszeti vagyon ide osszpontosul olaj-gaz- fa-szen arany-ezust a mostani liberalis kormany gusztustalan duplaluccokkal elerte a 2/3-os tobbseget tehat azt nem szavaz meg amit nem akar
Alberta ezt nehezen turi /mikent a tobbi is/ de ugye nyilt titok nyugat konzervativ kelet liberalis de a vagyont nyugat biztositja
Igy van, ezért emlitém.
àllitolag az EUval akarnának összebutorozni. Nehezen elképzelhetö, da manapság minden lehet
 
Az Egyesült Államok védelmi minisztériuma felfüggeszti a Kanadával folytatott katonai együttműködés egy részét a két ország közötti növekvő feszültségek miatt – jelentette be hétfőn egy magas rangú tisztviselő, aki azzal vádolta meg Ottawát, hogy nem teljesíti védelmi kötelezettségvállalásait.

Elbridge Colby amerikai hadügyminiszter-helyettes az X közösségi oldalon közölte, hogy az Egyesült Államok felfüggeszti a Védelmi Állandó Közös Testület keretében folyó munkát, mivel Kanada nem tett eleget vállalásainak a védelmi politika terén.

- írta Colby.
A kétoldalú védelmi testületet 1940-ben hozták létre a két szomszédos ország közötti biztonsági és védelmi kérdések koordinálására. Tagjai között mindkét ország magas rangú katonai és kormányzati képviselői találhatók.
Colby szerint Kanadának többet kellene befektetnie saját katonai képességeibe. „Csak a saját védelmi képességeinkbe való befektetéssel lehet biztosítani az amerikaiak és a kanadaiak biztonságát és jólétét” – írta.
Bejegyzésében Colby hivatkozott Mark Carney kanadai miniszterelnöknek januárban a davosi Világgazdasági Fórumon elhangzott beszédére. A széles körben figyelmet keltő beszédében Carney kijelentette, hogy az Egyesült Államok által vezetett globális rend a nagyhatalmi versengés és a szabályokon alapuló együttműködés eróziója miatt szétesőben van.

Donald Trump amerikai elnök akkor hevesen reagált a beszédre. Az Egyesült Államok és Kanada közötti kapcsolatok romlottak, mióta Trump 2025 januárjában visszatért hivatalába. A kereskedelmi vámok emelése mellett a kapcsolatokat Trump ismételt kijelentései is megterheltékmiszerint Kanadát az Egyesült Államok 51. államává kívánja tenni.
Magyarországi lakos révén nem láthatok a kanadai életbe. Európaiként viszont azt látom, hogy a demokráciák (Kanada, Ausztrália...EU) nem kívánnak egy vagdalkozó, mindennap a döntéseit megváltoztató elnök-ország fogjaivá válni. Én ezt nagyon helyesnek tartom. A nevetséges területi követelései: Kanada, Grönland legutóbb Kuba viszont már a józan gondolkodás határait feszegetik.
 
Mókás a dolog akkor lesz, ha Alberta még ki is válik....
BBC: Alberta tartomány ősszel népszavazást tart a Kanadától való elszakadásról
Október 19-én a kanadai olajtermelő Alberta tartomány népszavazást tart a Kanadából való kilépésről.

Daniel Smith tartományi miniszterelnök bejelentette, hogy ezt a kérdést felveszi az októberi népszavazásra, miután 2025 decemberében az albertai törvényhozó testület engedélyezte a tartomány Kanadától való elszakadásáról szóló polgári petíció aláírásgyűjtését, amelyet 300 ezer ember támogatott.
A tartomány lakóinak két lehetőség közül kell választaniuk: vagy megtartják a jelenlegi helyzetet, és továbbra is Kanada részét képezik, vagy elindítják a hivatalos jogi eljárást egy új – már kötelező érvényű – népszavazás előkészítésére a régió államcsoportból való kilépéséről.
A szeparáció támogatói azt állítják, hogy Alberta aránytalanul nagyobb hozzájárulást nyújt a kanadai gazdasághoz, mint más régiók, de ennek ellenére nem részesül megfelelő politikai képviseletben.
A BBC szerint ez az esemény az elmúlt évtizedek első komoly próbája lesz az ország egységének.
Télen a média arról számolt be, hogy az USA támogatja az ilyen hangulatot Albertában, és Donald Trump képviselői titokban találkoztak egy csoporttal, amely a tartomány függetlenségét szorgalmazza Kanadától.
Ugyanakkor Albertában elterjedtek az USA-hoz való csatlakozást támogató hangulatok, amelyet Trump is szorgalmaz.







 

Hírdetőink

kmtv.ca

kmtv.ca

Friss profil üzenetek

babrafax wrote on Pacalka's profile.
Szia,

a coolcomics átvette a honosítást. A 2-6 rész folyamatosan felrakásra kerül. a 3 -dik album pár héten belül. Viszont nagy segítség lenne egy francia vagy angol nyelvű Lorna 1 -es album. Az első rész bármelyik nyelven neked nincs meg?

Üdv : Alex
berem wrote on verda's profile.
Szia

Lattam, hogy keresed a kovetkezo konyveket:

Simone de Beauvoir - A kétértelműség erkölcse
Krizmanits József - Vallási fundamentalizmus
Michael Ledeen · William Lewis - Bukás: amerikai kudarc Iránban
Firdauszí - Sáhnáme / Perzsa költők versei (Fordította: Gaál László)
Stefan Zweig - A tegnap vilaga

Ha esetleg meglesz barmelyik oszd meg velm is koszonom elore is.

berem
Diós Alexandra wrote on Ajuda67's profile.
Kedves Ajuda. A Kárpátok vámpírjai sorozat hamarosan folytatódik 2027. Január 5.én jön ki a 40. Kötet Sötét Karnevál címen. Már most alig várom, hogy olvashassam :)
Marcsello71 wrote on Ajuda67's profile.
Kedves Ajuda! Köszönöm szépen a csodás fordításokat és örömet, amit ezek a könyvek szereznek. Mindig nagyon várom az új fordításokat, főleg a z Ősi fajok sorozatát.
Mivel a rajongói fordítások új topicba lettek paterolva, mostantól itt találjátok meg az enyémeket is: https://canadahun.com/temak/rajongói-fordítások.64770/ kezdve az Ősi fajok 8,6. részével.

Statisztikák

Témák
39,237
Üzenet
5,060,784
Tagok
631,024
Legújabb tagunk
Paradi Janka
Oldal tetejére