Csak ha akarsz velem beszélgetni

Státusza
További válaszok itt nem küldhetőek.

Spanky

Állandó Tag
Állandó Tag
Pufi, majdnem mindegyik név mond valamit, ők valóban a magyar televíziózás hőskorának alapemberei voltak. És akkoriban ezek a nevek naponta szerepeltek a stáblistákon, nem úgy mint ma, mikor sok felhígult tévéállomáson sok ismeretlen név fut, akkor egy televízió volt és nagyjából tudni lehetett, kik csinálják.
Az igazsag az, hogy a nezok tobbseget nem nagyon erdekli, hogy "kik" csinaljak. A musor legyen jo. Ahogy vissza emlekszem a Magyar televiziozas "hoskorara", igen csak pocsek programok voltak. Na pocsek programok ma is vannak, de legalabb lehet koztuk valogatni. ;):mrgreen:
 

b.p.

Állandó Tag
Állandó Tag
Az igazsag az, hogy a nezok tobbseget nem nagyon erdekli, hogy "kik" csinaljak. A musor legyen jo. Ahogy vissza emlekszem a Magyar televiziozas "hoskorara", igen csak pocsek programok voltak. Na pocsek programok ma is vannak, de legalabb lehet koztuk valogatni. ;):mrgreen:
Az igazság az, hogy vannak műsorok, amiket az alkotó fémjelez. Nekem szokásom volt, hogy kiolvastam a stáblistát is, és ezzel nevek rögződtek. (A múlt idő oka: ma már nem nagyon nézek televíziót)
Drága Spanky! :D Való igaz, hogy a televíziózás hőskorában szidtuk a műsort. Ha viszont ma előkerülnek archív felvételek, bizony rájövünk, hogy minden relatív és nem kizárólag az elmúlt évtizedek távlata szépíti meg ezeket a műsorokat! Ami ma megy, azt érzésem szerint kilóra veszik valami ócskapiacon, ahol még némi készpénzt is rátesznek a kosár filmre, csak vigye a kedves vevő... A többi műsor színvonala pedig a filmekhez igazodik. Az ember tényleg ott tart, hogy kapásból természetcsatorna, és a műsorújságból ki lehet mazsolázni esetleg heti egy műsort, amit meg lehet nézni (általában éjfél magasságában kezdődnek, mert addigra a tömeg nyugovóra tér, vagy átkapcsol szex csatornára) Hát ilyen a választék! :mrgreen:
 

Pufi

Állandó Tag
Állandó Tag
ds

Kedves Spanky minekutánna a vélemény mindig szubjektiv itt meg is állhatunk egy pillanatra.
Ahogy vissza emlekszem a Magyar televiziozas "hoskorara", igen csak pocsek programok voltak.

Nem akarom védeni a mundér becsületét, de talán azzal kellene kezdenem, hogy mi egy abszolut nyugati technikai vivmányt szerettünk volna meghonositani abban az országabn ahol egy politikai diktátum mellett anyagiakban szegény, technológában katasztrófális körülmények között csináltunk TV-t. S mindjárt hozzáteszem, jobbat mint a mai kereskedelmi TV-k. Amitől jobb volt, hogy a kihivásnak mindig van egy inspiráló ereje.
1965-ben kezdtem dolgozni a TV-ben, s még nem volt VCR!!! Egyetlen nyugati darab volt, azt úgyhivták, hogy Horváth Ádám. Horváth Ádám - Molnár Ferenc unokája - féltestvére Londonban élt Sárközy Mátyásnak hivják, kihozatta az ,,öcsit,, akinek karmesteri diplomája volt és a BBC kötelékében TV rendezőt csinált belőle. Generációkat nevelt fel az Ádám.
Tudod Spanky mit jelentett az adások minimum felét ÉLŐBEN késziteni? Van fogalmad micsoda koncetrációt kivánt pl, hogy ott ültem a kocsiban a vágó mellett egy augusztus 20-i ünnepi hangversenynél egy 16 soros kottásfüzettel és a kottából diktáltam a 6 kamerának a gépállásokat és a rendező abból válogatott és diktált a vágónak: camere 1, camera 5, gyere vissza uszva a camera 1-el stb... S mindez 2 órán keresztül és leállni nem lehetett, de még kimenni pisilni sem!
1971-ben jött meg az első szines kocsi, mert azt már tudtuk, hogy a 72-es müncheni olimpia szinesben megy. Mi a Szitányival éppen a Cini Mezitláb a főuton műsorát kezdtük forgatni a szines kocsival. Egri Pista volt a TV műszaki igazgatója, elkértem tőle a németnyelvű instrukciós könyvet és éjelente forditottam szótárból. Mire elkezdtünk forgatni már tudtam mi az a blue box, ma chomakenak hivjuk. A Cini fehér testrefeszülő ruhában a haja és az arca is fehérre volt festve, bement egy nagy belülről kék szekrénybe és előtte felvettünk Tatán a tavon egy rohanó motorcsónak által felkavart viszintesen rohanó vizet. Ez ment filmről. A Cini ki lett égetve és a kiégetett képbe a 6 kamera előtt lobogó tűz - láng lett a bodyba copirozva és ott táncolt egy lángokból álló nő és énekelt egy rohanó vizsugár tetején. A nóta a tűz és a viz harcáról szólt. Ez 1971-ben csoda volt. Ennyit a technikáról.
A műsor. Alapjában véve itt állok egy félórás műsorral ma és néha úgy szenvedek mint a kutya. Van egy alapszabály, olyan műsort még ember nem csinált, ami mindenkinek tetszik. Ezért mondom, hogy a dolog szubjektiv. Egy állami budgettel dolgozó alkotó szerencsésebb helyzetben van. De én pl ezzel a nyamvadt félórámmal is millió kompromisszumra kényszerülök, amit kiszenvedek. S mindezt azért mert amig adományokból tartom fenn a műsort, KI KELL SZOLGÁLNOM azt a közönséget amelyik támogat. Ebben benne van az eligénytelenedés veszélye és bizony a dolog néha nagyon kötéltáncos.
De talán ennyi, ahhoz a megjegyzéshez amit olyan könnyen kipottyantottál magadból De mert Te vagy a néző jogod van hozzá.
S még valami hőskor ,,terméséről,,. Profi emberek próbáltak meg kijátszani egy durva és rafinált politikai diktaturát és keresték a ,,sorok közti,, kifejezési lehetőségeket. Időnként zseniális dolgok születtek.
 

Borella

Állandó Tag
Állandó Tag
Ebben a magyar hőskori televíziózásban mindenkinek igaza van, de B.p.-nek és Pufinak mégjobban. Egyrészt a hétköznapokban az ember valóban sokat szidta az akkori televíziót, sok sekélyes és a rendszer elveit kiszolgáló műsor volt, a híradók gyakorlatilag használhatatlanok voltak az ideológiai beállítás miatt, volt először egy, majd a nagy fejlődés eredményeképpen két csatorna, azt nézte boldog-boldogtalan, arról beszélt mindenki másnap és aki nem akarta, még annak is a tudatába szívódott néhány név az alkotók közül, egyrészt mert valóban szűk szakmai réteg uralta a magyar televíziózást, másrészt ahogy B.p. mondta, egy-egy név egyben minőségjelző márkanév volt, Horváth Ádám is ilyen volt és ma is ilyen, egy nagyon elmélyült, szuggesztív és megfontolt alkotóember, nagyon szeretem.
Ugyanakkor, hogy tehát szidtuk rendesen a tévéműsort, én is emlékszem, mégis, mai szemmel is (de még akkoriban nézve is) hihetetlen sok értéket teremtett, aminek a mai televíziókban nyoma sincs. Talán pont amiatt, amit Pufi írt, hogy akkoriban a szűk anyagi és technikai feltételek közt nagy kihívás volt egy-egy műsort elkészíteni és szakmailag nagyon komolyan vették, akkoriban nem volt mindegy, mit engednek a jónép elé. Ráadásul nagyon nehéz volt betörni a hírnév világába és ennek érdekében is minden készítő motiválva volt, hogy értékeset, emlékezeteset, minőségileg jót alkosson. Azontúl, hogy például egy országos vetélkedő, mint a Ki mit tud vagy a Vágó meg a Vitray vetélkedői kifejezetten családias légkört tudtak teremteni az egész országban és sok tehetséget köszönhetünk nekik (én a mai napig emlékszem Ki mit tud-osokra, akiknek akkori produkciója bennem maradt, akkora hatással voltak rám akkoriban, egészen a már sajnos meghalt Balogh Béla néptáncostól Kálid Arthúr fekete fiatalember Radnóti-szavalatáig, aki akkoriban egy kiskatona volt, magyar anyával, afrikai apával ma meg már híres színészünk), tehát ezeken a mondjuk tipikusan kicsit cucilista jelenségeken, mint a családiasság, aminek ugyanakkor nagyon jó hangulata is volt, túl készültek igazi gyöngyszemek. Tévéfilmek nagy alakításokkal és remekül rendezve, színházi közvetítések, vers-műsorok (Latinovits, Gáti, Mensáros, Tomanek, Darvas stb.....), zenei estek és közvetítések, portréfilmek (emlékezetes a Nagy László portréfilm, Kormos István faggatta a költőt, de Kovács Margit, Szász Endre és megszámlálhatatlan emlékezetes portréfilm készült akkoriban) és lehetne sorolni, tudom, hogy voltak katartikus pillanatok a televíziót nézve, na ilyen ma nincs.
Volt egy televízós rendező, Szőnyi G. Sándor, nagyon sok emlékezetes darabot rendezett. Akkoriban a rendezők többsége olyan súllyal volt jelen a művészeti életben, mint egy író vagy képzőművész.
A könnyűzenét hiányos felsorolásom végére hagytam, Koncz miatti elfogultságom és Pufi szakmai érdekeltsége miatt. Amit Pufi írt, az pontosan úgy volt, mostanság az m2 leadogatja a régi Egymillió fontos hangjegy című műsor darabjait, az ember mosolyogva belenéz, mert hát minden szereplője nagyon fiatal volt, ahogy mi is, és meglepődik, azért milyen jó kis felvételek voltak ezek, pedig azóta lefolyt már jónéhány MTV-stílusú és technikai színvonalú klip a Dunán... (hogy ezzel a zavaros magyar képpel éljek).
Na és hát a sokoldalú Horváth Ádám, aki az operai és koncert-közvetítések mestere volt, ragyogó tévéfilmek is fűződtek a nevéhez, külön csemegeként készítette el Koncz első verslemezének televíziós show-változatát, felejthetetlen volt és egyszerűen nem értem, mért nem adják le soha, ma már fel tudnám venni (akkoriban video még nem is létezett), de úgy ülnek rajta, mint kotlós az aranytojáson.
http://www.tvarchivum.hu/?hid=460
 

Borella

Állandó Tag
Állandó Tag
Pufi, most néztem meg a Bodrogi-beszélgetést (előtte a Balaton kisfilm is csodálatos volt!), hangulatosra sikeredett. Hát igen, itt is arról beszéltetek, amire szívesen emlékszünk és ami nagyjából elmúlt, és úgy látom, hogy bár Bodroginak jó időszaka van és sokat szerepel, legbelül őt is bántja, hogy más időket élünk és romlott a minőség minden téren, de nem akarja kimutatni. Talán tényleg szerencsés alkat és megtalálja a jót minden helyzetben, nem problémázik a múlton, de az is lehet, hogy valami vagy valaki(k) miatt nem mer semmit se mondani érdemben a színházak megszűnéséről, a mai helyzet visszásságairól. A Hattyúdalban elképesztőek mind, Béres Ila és Páger is, hihetetlen ezt nézni...
(Ma este még megnézem a Zoránt is, holnap megint távol leszek...):rolleyes:
Ideteszen az oldalcímet, hogy gyorsabban megtaláljam és nézhessék a többiek is, ha akarják:
http://www.kmtv.ca/interneten-nezheto-musoraink/aprilis-5.html?Itemid=38
 

Pufi

Állandó Tag
Állandó Tag
jh

A hatvanas évek televiziójának talán a legjobb ,,oldala,, az volt, hogy egyedül volt. Azt akarom ezzel mondani, hogy belekényszerült a néző sok olyasmibe amit elkapcsolt és akkor jött az ,,adáshiba,, szindróma, de hatalmas előnye volt, hogy 24 óra altt teremtett sztárokat. A Ki Mit Tud-os gyerekek mellett az egyik legérdekesebb karrier volt, amit végnéztem Szuhai Balázsé volt. Szuhai ott végzett ahol én és a kecskeméti szinház tagja volt. Valójában kis epizódszerepeket játszott. Minden évben egy ország várta a szilveszteri műsorokat és egy ország csalódott mert még többet várt. Nos egy ilyen ,,langyos,, évben senki nem tudja hogyan a Szuhai megjelent egy szinészutánzó paródiával és padlóra küldte a műsort. Ezután Szuhai folyt minden csapból. S aztán pár évet élt ez a szerencsés fellépés és lassan elfelejtődött a Szuhai, de a műfajnak újabb képviselői lettek, mint Angyal Jani vagy az induló Gálvölgyi Jancsi.
De ennek a jegyében született a Koncz is a Cini is és a Szécsi Pali is. Mind Ki Mit Tud-osok voltak. Országos sztárok lettek és ehhez nagyban hozzájárult, hogy csak 1 csatorna volt.
 

Pufi

Állandó Tag
Állandó Tag
df

Most ahogy a Cinit várom egyre erősebben tolakodnak elő bennem a közös melók emlékei. Amit már korábban emlitettem a Mezitláb a főuton cimű műsornak angol vendégei is voltak, a Georgie Fame and Allan Price Super Group. A Pilisvörösvári kőbányában vettük fel a Rosetta cimű dalukat és arra emlékszem, hogy baromi meleg volt. Hordtuk a vizes törölközőket a zenészek fejére. Ha emlékeztek még a Bony and Cley cimű nótára, annak a zeneszerzője volt a Georgie Fame. Hatalmas sláger volt a maga idejében.
Már itt éltem Torontóban amikor egynap azt látom, hogy a Georgie Fame vendégszerepel az Isabella cimű jazz klubban. Tele lettem izgalommal. Elmentem a ,,kocsmába,, és kerestem őt. Mire a portás rámutatott egyszékre, hogy még nincs itt a művész úr, de ott megvárhatom. Szorongva ületem a széken és kb 15 perc múlva megjelent a pasasom. Messziről kitárt karokkal szaladt hozzám. (Ennyi haszna van a kövérségemnek, mindenki megjegyez.) Nagy duma, hogy kerülök ide stb... Végighallgattam a koncertet és a Bony and Clayt nekem énekelte... Azt hiszem a pilisvörösvári felvételből valójában ennyi hasznom származott és boldoggá tett.
 

Spanky

Állandó Tag
Állandó Tag
. Ha emlékeztek még a Bony and Cley cimű nótára, annak a zeneszerzője volt a Georgie Fame. Hatalmas sláger volt a maga idejében.
The Ballad of Bonnie and Clyde. Fame csinalt slagert a szambol. 1968-ba elso volt Angliaban a slager listan. De ha jol vagyok informalva, Peter Callander es Mitch Murray irtak a szamot.
 

Pufi

Állandó Tag
Állandó Tag
Köszi Spanky meg azt is, hogy most legalább látom, hogy kell a neveket korekten irni. Köszi.
 

xian

Új tag
lehet eliteltek,mert nem kozetek tartozom.en szinem sarga a Ti szemetekben
de en buszke vagyok ra. nevem Tan Hui Wen
szertem a kulturat,a mgyar beszed és ami vele kapcsolatos
szeretk zenet,verseket
csak koszoni tudom hogy lehetek a lapon...koszonom
than dnag
 

b.p.

Állandó Tag
Állandó Tag
lehet eliteltek,mert nem kozetek tartozom.en szinem sarga a Ti szemetekben
de en buszke vagyok ra. nevem Tan Hui Wen
szertem a kulturat,a mgyar beszed és ami vele kapcsolatos
szeretk zenet,verseket
csak koszoni tudom hogy lehetek a lapon...koszonom
than dnag

Szia Xian!
Lehet, hogy a te kezed más árnyalatú, mint az enyém. Lehet, hogy a te hazádban, ahol felnőttél másként és mást esznek és isznak az emberek, mint az enyémben. De biztos, hogy egyformán érzünk, és ez számít. Ha pedig szereted a magyar kultúrát, köztünk a helyed! :D Érezd jól magad!


.
 

Borella

Állandó Tag
Állandó Tag
lehet eliteltek,mert nem kozetek tartozom.en szinem sarga a Ti szemetekben
de en buszke vagyok ra. nevem Tan Hui Wen
szertem a kulturat,a mgyar beszed és ami vele kapcsolatos
szeretk zenet,verseket
csak koszoni tudom hogy lehetek a lapon...koszonom
than dnag
Kedves Xian,
megtisztelsz, hogy kínai létedre érdeklődsz a mi kis kultúránk iránt. Engem is lenyűgöz az ősi kínai kultúra, tudás és bölcsesség, a kínai költők és festőművészek. Mostanában sok segítséget kapok a Ji Csing-től is, ettől a több ezer éves bölcs kínai jelrendszertől, mely nagyon nagy igazságokat hordoz.
Szeretettel üdvözöllek én is.:55:
 

Borella

Állandó Tag
Állandó Tag
Pufi, megnéztem a Zoránt, kevés a beszélgetés, bár Zorán elég lényegre törő és tömören fejezi ki magát. Ez inkább rövid üzenetféle a kinti barátainak és honfitársainak. Jók a zenék!
Bizony, Koncz is meg még a Kovács Kati is a Ki Mit Tud-on tűntek fel, meg Kern András és Schiff András is! És még nagyon sokan, Gálvölgyi is azt hiszem. Az az egy tévé okozta ezt a bizonyosfokú családiasságot, mindenki a magáénak érezte a műsorokat, főleg az ilyen vetélkedőket.
 

Spanky

Állandó Tag
Állandó Tag
Kedves Spanky minekutánna a vélemény mindig szubjektiv itt meg is állhatunk egy pillanatra.


Nem akarom védeni a mundér becsületét, de talán azzal kellene kezdenem, hogy mi egy abszolut nyugati technikai vivmányt szerettünk volna meghonositani abban az országabn ahol egy politikai diktátum mellett anyagiakban szegény, technológában katasztrófális körülmények között csináltunk TV-t. S mindjárt hozzáteszem, jobbat mint a mai kereskedelmi TV-k. Amitől jobb volt, hogy a kihivásnak mindig van egy inspiráló ereje.
1965-ben kezdtem dolgozni a TV-ben, s még nem volt VCR!!! Egyetlen nyugati darab volt, azt úgyhivták, hogy Horváth Ádám. Horváth Ádám - Molnár Ferenc unokája - féltestvére Londonban élt Sárközy Mátyásnak hivják, kihozatta az ,,öcsit,, akinek karmesteri diplomája volt és a BBC kötelékében TV rendezőt csinált belőle. Generációkat nevelt fel az Ádám.
Tudod Spanky mit jelentett az adások minimum felét ÉLŐBEN késziteni? Van fogalmad micsoda koncetrációt kivánt pl, hogy ott ültem a kocsiban a vágó mellett egy augusztus 20-i ünnepi hangversenynél egy 16 soros kottásfüzettel és a kottából diktáltam a 6 kamerának a gépállásokat és a rendező abból válogatott és diktált a vágónak: camere 1, camera 5, gyere vissza uszva a camera 1-el stb... S mindez 2 órán keresztül és leállni nem lehetett, de még kimenni pisilni sem!
1971-ben jött meg az első szines kocsi, mert azt már tudtuk, hogy a 72-es müncheni olimpia szinesben megy. Mi a Szitányival éppen a Cini Mezitláb a főuton műsorát kezdtük forgatni a szines kocsival. Egri Pista volt a TV műszaki igazgatója, elkértem tőle a németnyelvű instrukciós könyvet és éjelente forditottam szótárból. Mire elkezdtünk forgatni már tudtam mi az a blue box, ma chomakenak hivjuk. A Cini fehér testrefeszülő ruhában a haja és az arca is fehérre volt festve, bement egy nagy belülről kék szekrénybe és előtte felvettünk Tatán a tavon egy rohanó motorcsónak által felkavart viszintesen rohanó vizet. Ez ment filmről. A Cini ki lett égetve és a kiégetett képbe a 6 kamera előtt lobogó tűz - láng lett a bodyba copirozva és ott táncolt egy lángokból álló nő és énekelt egy rohanó vizsugár tetején. A nóta a tűz és a viz harcáról szólt. Ez 1971-ben csoda volt. Ennyit a technikáról.
A műsor. Alapjában véve itt állok egy félórás műsorral ma és néha úgy szenvedek mint a kutya. Van egy alapszabály, olyan műsort még ember nem csinált, ami mindenkinek tetszik. Ezért mondom, hogy a dolog szubjektiv. Egy állami budgettel dolgozó alkotó szerencsésebb helyzetben van. De én pl ezzel a nyamvadt félórámmal is millió kompromisszumra kényszerülök, amit kiszenvedek. S mindezt azért mert amig adományokból tartom fenn a műsort, KI KELL SZOLGÁLNOM azt a közönséget amelyik támogat. Ebben benne van az eligénytelenedés veszélye és bizony a dolog néha nagyon kötéltáncos.
De talán ennyi, ahhoz a megjegyzéshez amit olyan könnyen kipottyantottál magadból De mert Te vagy a néző jogod van hozzá.
S még valami hőskor ,,terméséről,,. Profi emberek próbáltak meg kijátszani egy durva és rafinált politikai diktaturát és keresték a ,,sorok közti,, kifejezési lehetőségeket. Időnként zseniális dolgok születtek.
Pufikam, most nem tudom, hogy ebbe most hogy kerult bele a Te itteni musorod, de mindegy. En csak anyit irtam, hogy "a hoskorban" (juj de nem tetszik ez a kifejezes) igencsak pocsek musorok voltak. Nem tudtam, hogy ezert Te is felelos voltal. :D:D:D kiss
 

Pufi

Állandó Tag
Állandó Tag
ss

Spanky igazából nem került bele az itteni műsorom, csak példázódtam vele. Más! Neked azért merek ilyeneket irni, mert hiszek abban a barátságban ami lassan 35 éves lesz. Semmi bajom Veled! OK?
Ami a hazai műsorokat illeti az egy marhaság, hogy én bármiért is felelős lettem volna. Én csak egy kis csavar voltam a nagy masinában. Néha fontos csavar.
 

cathy222

Állandó Tag
Állandó Tag
Pufikam, most nem tudom, hogy ebbe most hogy kerult bele a Te itteni musorod, de mindegy. En csak anyit irtam, hogy "a hoskorban" (juj de nem tetszik ez a kifejezes) igencsak pocsek musorok voltak. Nem tudtam, hogy ezert Te is felelos voltal. :D:D:D kiss
Biztos vagy ebben? Gondolom, a tévé műsorok is ízlés dolga. Nekem tetszett, sztem igényes volt, az adott körülmények ellenére is. Igényesebb, sokkal, mint a mostani G I Joes amerikai filmdömping.
 

Spanky

Állandó Tag
Állandó Tag
Spanky igazából nem került bele az itteni műsorom, csak példázódtam vele. Más! Neked azért merek ilyeneket irni, mert hiszek abban a barátságban ami lassan 35 éves lesz. Semmi bajom Veled! OK?
Ami a hazai műsorokat illeti az egy marhaság, hogy én bármiért is felelős lettem volna. Én csak egy kis csavar voltam a nagy masinában. Néha fontos csavar.
Pufi, viccbol irtam. Csak zrikalni akartalak. Remelem nem vetted komolyan. ;)kiss
 
Státusza
További válaszok itt nem küldhetőek.
Oldal tetejére