Nyári Olimpiai játékok 2024. Párizs. Eredmények, érdekességek!

setni

Állandó Tag
Állandó Tag
Van még tartalék az Olimpiában!!
A holland Sifan Hassan egy kicsit maga is őrültségnek gondolta, hogy öt- és tízezer méter után, alig másfél nap pihenővel a maratonon is elindul, ahol aztán a világcsúcstartót is lehajrázta, harmadik érmét szerezve.
1723470532351.png
 

setni

Állandó Tag
Állandó Tag
Eliud Kipchoge arra készült, hogy ő lesz az első olyan futó az olimpiák történetében, aki egymás után háromszor nyer,A korábbi világcsúcstartó az első kilométereken még a mezőny élén haladt, de ahogy elérkeztek az első hosszabb emelkedőhöz, hátrébb csúszott, láthatóan szenvedett, majd 30 kilométer után feladta a versenyt.
Arra kérdésre, hogy ott lesz-e 2028-ban a Los Angeles-i olimpián, az akkor 43 évet betöltő futó, azt válaszolta, hogy nem, de azt valószínűsíti, hogy valami más szerepben továbbra is motiválni fogja az embereket.
„Nehéz idők járnak most rám. Ez a legrosszabb maratonom. Sosem volt még olyan, hogy ne értem volna célba. De ilyen az élet. Mint egy bokszolót, kiütöttek. Volt, hogy nyertem, voltam második, nyolcadik, tizedik, ötödik, most pedig nem értem be. Ilyen az élet”
(a képen itt még elöl)
1723471080109.png
 

setni

Állandó Tag
Állandó Tag

Carlos Yulo az első filippínó férfi a történelemben, aki két aranyérmet nyert az olimpián. A 24 éves tornász talajon és ugrásban lett olimpiai bajnok, és ennek köszönhetően szinte percenként érkeznek felajánlások hazájából jutalom gyanánt. Vannak igencsak irigylésre méltó ajándékok, de vannak igencsak bizarrak, mint például élete végéig ingyen csinálnak neki végbéltükrözést.​

Mindenesetre éheznie sem kell soha többet, ugyanis kapott egy 20 ezer dollár értékű utalványt egy otthoni büféláncban, valamint az egyik helyi sushi és ramen bar élete végéig ingyen rament, azaz a helyi specialitást, a tésztaleves ajándékozott a bajnoknak. És hogy el ne rontsa a hasát ezektől, egy filippínó gasztroenterológus díjmentesen ad neki és családtagjainak étkezési tanácsokat.
Három szobás ingatlan 600 000 dollár értékben a tengerparton, Manilában, azon az elit környéken, ahol az ország több híres, egykori sportolója is lakik. Ez eredetileg két hálószobás ingatlan volt a talajon szerzett aranyérme után, de miután ugrásban is nyert, hát gyorsan hozzácsaptak még egy hálószobát. A lakás nem maradhatott bútor nélkül, ugyanis egy bútoráruház is bejelentkezett, hogy természetesen saját költségére berendezi a luxuslakást.
1723471884322.png
 

eddy56

Állandó Tag
Állandó Tag
Viszont tény, hogy a tortenelemnek van humora!
Az olimpia utolso napjan a Versaillesi palota kertjeben, ahol alairtak a trianoni bekediktátumot, a Magyar zászlo lobogott, és a magyar himnuszt hallgatták az emberek.

Mig szolt, Apponyi szavai idézodtek fel bennem - meg ha csak legenda is-: „Önök most megásták Magyarország sírját, de Magyarország ott lesz a temetésén mindazon országoknak, amelyek itt most megásták Magyarország sírját”
 

ladysla

Kormányos
Fórumvezető
Kormányos
Na, ha már statisztika meg számok, akkor egy cikk részlete a "100x jobban" kijelentés megalapozottságához:

Minden olimpia idején felmerül, hogy meg tudná-e Magyarország rendezni. Ehhez egy adalék: Párizsban a Nemzetközi Olimpiai Bizottság 50 ezer szállodai szobát foglalt le azoknak, akik nélkül nincs olimpia: versenybírók, technikai személyzet, és a VIP-vendégek. Egész Magyarországon 61 ezer szoba van. Párizs viszont gond nélkül elbírta a sport miatt utazó turistákat.
 
Utoljára módosítva:

Melitta

Adminisztrátor
Fórumvezető
Rádiós
A lenyeg hogy fognak kozlekedni? Se hely se ut, stb + ennyi vendeget kozlekedtetni oras dugok sokasaga.
Lehet meg a Karacsonyi a Lanc hidat is bealdozna ,feloldana az auto tilalmat...Korhazak mentok es a rendorok honnan jonnenek? A kinaiak kisegitenek Orbant?
 

setni

Állandó Tag
Állandó Tag
Konkoly Zsófia aranyérmet szerzett csütörtökön 400 méteres gyorsúszásban, az S9-es kategóriában a párizsi paralimpián. Ez a magyar küldöttség első dobogós helyezése a francia fővárosban, ahol tegnap lobbant fel a paralimpiai láng.
A 22 éves pécsi versenyző – akinek nem fejlődött ki rendesen a jobb karja – délelőtt megnyerte előfutamát, s a második legjobb idővel jutott az esti döntőbe, amelyben parádésan versenyzett, s visszavágott a címvédő Lakeisha Pattersonnak, aki mögött három éve második volt. Most az ausztrál lett az ezüstérmes.
1724948285691.png
 

setni

Állandó Tag
Állandó Tag
  • Luterán Petra a harmadik legjobb idővel bejutott a szombati döntőbe a T47-es kategória 400 méteres síkfutó számában. Luterán májusban, 58.35 másodperces egyéni csúccsal bronzérmet szerzett ebben a számban a kóbei világbajnokságon, s a gyengébb rajt után most ettől ugyan elmaradt, de nagyszerűen hajrázva 58.93-mal a vb-címvédő brazil Fernanda Yara da Silva mögött másodikként ért a célba. Összesítésben a harmadik idő volt az övé. A döntőt szombaton este rendezik, a sportoló azt mondta, edző-édesapjával a nyolc közé jutást tűzték ki célul, ez sikerült.
  • A kerékpáros Wermeser Zsombor nem jutott be pénteken a hatos döntőbe a C4 és C5 kategória összevont 1000 méteres időfutam versenyében. A pályán és országúton is érdekelt, C5-ös besorolású 26 éves magyar sportoló összesen négy számban indul a francia fővárosban, ezek közül az első nem az erőssége. Ezzel együtt jól teljesített a Nemzeti Velodromban, ahol remek hangulatban zajlottak a versenyek, 1:05.912 perces ideje nagyszerű egyéni csúcs.
 

Beka Holt

Kormányos
Fórumvezető
Kormányos
A paralimpiai érmesek fele annyi pénzjutalmat kapnak, mint az olimpiai díjazottak!

27,5 millió forint állami jutalom jár annak a magyar sportolónak, aki aranyérmet nyer az eseményen, ami fele annak, amit az olimpiai aranyérmesek nyertek.

Paralimpiai pénzjutalmak
A paralimpián érmet szerző, illetve pontszerző helyen végző magyar sportolók jutalmai a hvg.hu összegzése szerint a következők szerint fognak alakulni:
aranyérem: 27 500 000 forint
ezüstérem: 19 635 000 forint
bronzérem: 15 675 000 forint
4. hely: 11 825 000 forint
5. hely: 7 865 000 forint
6. hely: 6 270 000 forint
7. hely: 3 135 000 forint
8. hely: 1 540 000 forint
A lap hozzáteszi, hogy az olimpiai érmes és pontszerző magyar sportolók pontosan kétszer akkora összeget kaptak, mint a paralimpián részt vevő magyar sportolók.
 

setni

Állandó Tag
Állandó Tag

A címvédő Illés Fanni ezüstöt szerzett az SB4-es kategória 100 méteres mellúszó számában a paralimpián​

Az előfutam után azt mondta, maradt még benne erő a fináléra, és paralimpiai bajnokként nem érzi a nyomást, neki az jelenti most a legnagyobb boldogságot, hogy a 2 éves kisfia, Mór minden versenyén ott van, de ahogy szokta, este is belead majd mindent.
A Vasas sportolója taktikusan kezdett a most is teltházas La Défense Arénában, ahol három kínai, két semleges színekben induló orosz, valamint egy-egy spanyol és olasz riválisa volt a nyolcas döntőben.
Csak az időmérő tudott különbséget tenni a teljesítményük között: az olasz lett az első, Illés Fanni pedig csak 4 századdal lemaradva a második. A 32 éves parasportoló – aki alsóvégtaghiánnyal és összenőt ujjakkal született – már az ötödik paralimpiáján szerepelt, és a megnyitón ő vitte a magyar csapat zászlóját.
1725430560827.png
 

setni

Állandó Tag
Állandó Tag
Az asztaliteniszező Pálos Péter bronzérmet szerzett csütörtökön az MS11-es kategóriában a párizsi paralimpián.
A Városi SE Dunakeszi sportolója, aki a múlt héten ünnepelte a 39. születésnapját, már azzal biztosította dobogós helyezését, hogy megnyerte szerdai negyeddöntőjét, mivel ebben a sportágban nem rendeznek bronzmérkőzéseket. A csütörtöki elődöntőben a 17 éves tajvani Csen Po-jen volt a magyar parasportoló ellenfele, akitől 3:0-ra kapott ki.
Az enyhe értelmi fogyatékossággal született Pálos Londonban és Tokióban arany-, Rio de Janeiróban és most pedig bronzérmes lett. Pálos Péter a párizsi magyar küldöttség ötödik érmét szerezte, két arany és egy ezüst után a második bronzot.
1725539855738.png
 

setni

Állandó Tag
Állandó Tag
Napokkal azután, hogy barátja benzinnel locsolta le, majd felgyújtotta meghalt Rebecca Cheptegei ugandai olimpikon maratonfutó – írja a BBC egy ugandai tisztviselőre hivatkozva.
A Kenyában élő atlétát a helyi rendőrség jelentése szerint napokkal ezelőtt az otthonában támadta meg párja, Dickson Ndiema, miután vitába keveredtek. A férfi vitt magával egy kanna benzint, amit a 33 éves nőre locsolt, majd meggyújtotta. A sportoló testének 75 százalékán szenvedett sérüléseket.
1725540131964.png
Rebecca Cheptegei (sárgában) Fotó: FERENC ISZA/AFP
 

setni

Állandó Tag
Állandó Tag
100 pillangó után 200 vegyesen sem talált legyőzőre Konkoly Zsófia, aki az S9-es kategóriában nagyszerű versenyzéssel győzött a paralimpián, és megszerezte saját maga második, a magyar küldöttség harmadik aranyérmét Párizsban. 400 gyorson Pap Bianka bronzérmet nyert.
A versenyző elárulta, hogy az elmúlt napokban nagyon sokat dolgozott a pszichológusával, mélyről indult, de úgy érzi, egyre magasabbra kerül.

„Kicsit megkönnyebbültem, hogy már nem megyek érem nélkül haza. Pénteken jön a fő számom, a száz hát, amelyben címvédő vagyok, de biztosan nem lesz olyan könnyű dolgom, mint Tokióban volt, sokkal szorosabb lesz a verseny. Ezzel együtt várom. Így most egy kicsit nagyobb lendülettel megyek neki” – fogalmazott.
1725558259592.png
 

setni

Állandó Tag
Állandó Tag
Luterán Petra ezüstérmet nyert a 2024-es párizsi paralimpián a női távolugrás T47-es kategóriájában.
A 400 méteren negyedik tatabányai atléta idén világbajnoki bronzérmes volt ebben a számban, és a mostani döntőben is remekül teljesített, kétszer is megjavította egyéni legjobbját, végül 5,85 méterrel lett második.
A számot a vb-címvédő ecuadori Kiara Rodriguez nyerte 6,05 méterrel.
Nagyon örülök! Egyéni csúcs hatodik ugrásra és második hely, ezt még álmomban sem gondoltam volna – nyilatkozott az MTI-nek a friss ezüstérmes. – Azért jöttem, hogy megjavítsam a legjobbamat és ez ma kétszer is sikerült. Pedig a hatodik sorozatban már eléggé el vagyunk fáradva, én is ezt éreztem magamon, de jó volt a deszkafogás. A többieket nem figyeltem, nem is néztem, hogy mit ugrott az új-zélandi. Az utolsó ugrás után odamentem édesapámhoz, és ő mondta, hogy második lettem. Hatalmas öröm volt! Nagyon sokat adott a jelenléte, mondott instrukciókat is persze, de szerintem ha egy mesét mond, már az is megnyugtatott volna, annyira összeszokott csapat vagyunk.
1725626078985.png
 

setni

Állandó Tag
Állandó Tag

A mai napon paralimpikonjaink három érmet szereztek Magyarországnak Párizsban.​

Ezüstérmes a női paralimpiai tőrcsapat​

Csütörtök este nyolc órára tűzték ki a párizsi paralimpia női tőrdöntőjét, ahol a magyar csapat Kínával csapott össze. Hatalmas küzdelem után végül 45-34-es eredménnyel ezüstérmet hoz haza Hajmási Éva, Krajnyák Zsuzsanna, Mező Boglárka és Veres Amarilla.
1725631466411.png
 
Oldal tetejére