Orbánról leszedik a keresztvizet a New York Timesban

Kleptokrácia - így nevezik a The New York Timesban az Orbán-kormány által kialakított társadalmi rendet. És ez még nem is a legerősebb jelző, állítás, amivel Orbán Viktort és politikáját illetik New Yorkban. A szerző, aki szerint a magyarok már feladták, az Európai Uniót is erősen kritizálja, amiért nem ismeri fel Orbán garázdálkodásában saját önpusztításának mintáját, és nem lép fel keményebben ez ellen a magatartás ellen.

A Beleharap az EU-ba, mely enni adni neki című cikkben fejtette ki véleményét csütörtökön Orbán Viktorról és a nemzeti együttműködés rendszerének működéséről a The New York Times véleményrovatában Kenneth Krushel.

A cikk hosszú, a legfőbb tényeket és véleményeket így pontokba szedtük:

  • Megemlítik, hogy Felcsúton stadiont építtetett a futballbarát miniszterelnök, gyerekkori falujában kisvasút is épült. Több módszere van a hírek manipulálására. A helyi gazdák földhez jutását segítő kormányzati kezdeményezésnek a felesége volt a nyertese.
  • Az ország vagyonát az elmúlt hat évben vagy a saját, vagy a hozzá közelállók zsebébe csatornázta, és ez nem titok.
  • Az Orbán-rendszer neve az NYT szerint: kleptokrácia, amit alaposan kitanulhatott mindenki az elmúlt években. Bár szokás úgy tekinteni minderre, mint egy szomorú és távoli történetre, amelyben egy ország a nehéz demokratikus átmenet eredményeként az autokráciánál köt ki, a helyzet ennél is nyomasztóbb.
  • Orbán ugyanis az Európai Unió alapelveit is aláássa, amit az EU tudomásul vesz, és passzivitásával az USA is bátorítja. Az EU fellélegzett, miután Orbán múlt vasárnapi népszavazása a kötelező kvótákról eredménytelenül zárult.
  • Az EU nélkül az Orbán-kormány nagy bajban lenne. Brüsszel mégsem cselekszik, amire több érve is van: ha partnerként kezelik Magyarországot, talán jobb irányba terelhetik a dolgokat; az átlagmagyarok lennének az elvonások gazdasági áldozatai; ha túl kemény hangot ütnek meg Orbánnal, talán kivezeti az országot az unióból és Putyin karjaiba dől. Pedig – írja az NYT szerzője – az EU engedékenysége csak a legrosszabbat hozza ki Orbánból és azokból, akik olyanok mint ő: Vlagyimir Putyin orosz és Recep Tayyip Erdogan török elnökből. Utóbbiak szintén demokráciának álcázott autokratikus rendszert tartanak fent.
  • Azzal, hogy a Nyugat nem veszi elég komolyan Orbánt, nemcsak a magyarokkal tol ki, hanem a tisztességes kormányzás ideájának is fityiszt mutat egy olyan időszakban, amikor a populizmus mindenfelé a világban virágzik.
  • Orbán a sajátjai körében azért népszerű, mert Putyinhoz hasonlóan az elveszett dicsőséges időket idézve Európa védelmezőjének állítja be magát a muszlim áradattal szemben.
  • Riasztó, hogy Orbán garázdálkodása az Európa Unió önpusztító politikájának lenyomata lehet: egy kormány, amely kigúnyolja az EU-s kormányzást, miközben elveszi az EU pénzét, hogy kifizesse oligarcháit, és megerősítse saját populista, nacionalista hadállásait.
  • Míg egyes európai országok abban reménykednek, hogy majd a magyarok kemény ellenállásába ütközik Orbán politikája, nem ez a helyzet. A magyar nép csendes, leszámítva néhány szórványos utcai demonstrációt, mint amilyen az internetadó elleni tüntetés volt. A legerősebb ellenállás éppen a Jobbik felől érkezik, amely még a Fidesztől is jobbra van a politikai palettán.
  • Nyugtalanító látni, hogy Orbán undora, amit a "nyugati értékek" iránt érez, nyílt nacionalizmusa abból a fajta nemzeti bánatból fakad, amely mindkét világháborút előidézte.
  • Pedig a Magyarországon meghatározó német cégeken keresztül is meg lehetne regulázni Orbán Viktort. Még ha Orbán az EU leszalámizásán is dolgozik, arra még neki is oda kell figyelnie, ha Merkel odacsap. Az EU komoly gazdasági szankciókkal léphetne fel, egy új amerikai elnök pedig Orbán Brüsszelt démonizáló retorikáját ellensúlyozhatná.
  • Bár Magyarország kulturálisan és tudományosan a világ élvonalába tartozik, és Orbán politikáját bizonyos fórumokon magas szinten, kifejezetten éleselméjűen elemzik, az ellenzék teljesen leeresztett, akárcsak Törökországban, Oroszországban és Venezuelában. Általános rezignáltság uralkodik, hogy a dolgok úgysem változnak, a legtehetségesebbek pedig lelépnek az országból.
  • Hacsak valami nagyon meg nem változik, a Magyarországot belengő beletörődés marad a meghatározó, mert a legtöbb magyar elhiszi, hogy Orbán Viktor győzött.
times.jpg
 
Igazad van , de ezerszer kitargyaltuk mar a valsag okait.
MIkor amerika mindenert a hibas mar nincs mit magyarazni aki mint a papagaly ezt szajkoza mert ez van kiadva.
Megint irjam le hosszan mert keptelen valaki visszaolvasni , vagy legalabb a googlet hasznalni?
Mikor MO napi szinten derulnek ki a korupcios ugyek es egynek sincs birosagi kovetkezmenye akkor amerikat kell kritizalni, ahol bizony emberoltoket szabnak ki bunteteskenet korupciokert.
A cikkben lirtakat kellenne megbeszelni es nem a valsagot okozo problemakat ,mert sem tartalmilag sem moralisan nincs koze a magyar korupciohoz. Az sem erv ,hogy a velemnyre azonnal visszatamadunk bezzeg amerikaba.......a valsag. A valsagot nem az allam okozta hanem egy biztosito ceg inditotta el lavina szeru kovetkezmenyekkel a The New Yrok Times meg otthoni esemenyeket elemez. Amiket lehet megcafolni ervekkel.
Mit is fűzzek hozzá?
Keresve azt ami nincs benne, vagy "hazabeszél"(menti az övét)
A válság okozója mint USA igen ezen túl vagyunk.Most itt előhozni igaz az alábbi:
sem tartalmilag sem moralisan nincs koze a magyar korupciohoz
Szintén nem más mint külső-ellenségre hivatkozás.
Erről jut eszembe van Egy igen keserű író Frei Tamás Agrárbárók könyve
Megérzi az eseményeket
Arról ír Most mi lesz
Egy amerikai kampánystratégával mondatja el, amikor bebukott vagy kifáradt egy jó pár téma itthon,
Hát kibékülünk az EU-val.Ő lesz megint a legaranyosabb fiú elfelejtjük milyen ellenségképet festettünk róla.
Elfelejtjük a migránsok elleni kampányt.
Túl vagyunk a bankok gyűlöletén.
No elővesszük ellenségnek az USA-t.
Hát kell a mindenkiben feszülő frusztráltságért a gyűlöletet kifelé fordítani
Addig sem a hazai ügyekre figyel.Nem a kiváltságosok hivalkodó gazdagságára.
Mondja ezt a kampánystratéga a könyvben
Kíváncsi vagyok beválik-e az előrevetített kép.
Jelei mutatkoznak egy két hozzászólásban
Én sem védem az USA-t, védi azt a Melitta.
 
Utoljára módosítva:
*
Újból elolvastam, szégyenlem azt, hogy ilyen vezetőink vannak. Örülök viszont annak, hogy ezt mások is látják, sőt szóvá is teszik. El vagyok keseredve, hogy úgy bebetonozták magukat, hogy ki sem lehet őket zavarni a bársonyszékekből, melyekbe belekapaszkodnak. Mindent kihasználnak, több kárt csináltak az évek alatt, mint anno' a Habsburg, az CCCP és a törökök együtt véve. Valaki ezt már véleményezte és én is pontosan ezt és így látom. Szégyen, de gyalázat is. A népre legfőképpen, hogy tűr, mint a birka. S, igaza van Bródy Jánosnak, amikor a dalait megírta:

Ezek a dalok mindent elmondanak, helyettem és oly sok igaz magyar ember helyett. Istenemre mondom, köszönet Bródynak, Koncz Zsuzsának... S, minden művésznek, aki az Ellenszéllel is szembeszegülnek.
Ha kicseréled az "igaz magyar ember" "Igaz emberre".
Tetszikelni fogok az üzenetre főleg a videókra.
jobban hangzik pl."igaz ember (kis) magyar hazánkban"
 
Utoljára módosítva:
A válság okozója mint USA igen ezen túl vagyunk. Most itt előhozni igaz az alábbi:
sem tartalmilag sem moralisan nincs koze a magyar korupciohoz
Szintén nem más mint külső-ellenségre hivatkozás.

A cikk arról szól, hogy az USA oktatja ki Magyarországot korrupció témában. Ilyen szempontból szerintem van jelentősége egy kicsit rávilágítani arra, hogy ki osztja az észt, mit művelnek az amerikaiak, a gazdasági válság csak egy példa.
Hirtelenjében néhány másik eset, jó példa André Goodfriend (USA nagykövetségének ideiglenes ügyvivője) ... korrupcióval vádaskodott de mikor követelték a bizonyítékokat inkább eltünt a porondról.
Vagy a Google keresőjébe írjátok be "microsoft botrány romániában" ... habár, a Google -t is perelik némi adócsalás miatt. Tetszett az Eddie Murphy -vel, A dzsentlemanus (The Distinguished Gentleman) címü film, jól bemutatja a korrupt politikusok világát.

PS
Frei Tamás a 2015 című könyvében is jól látta a jövőt?
 
Utoljára módosítva:
A cikk arról szól, hogy az USA oktatja ki Magyarországot korrupció témában. Ilyen szempontból szerintem van jelentősége egy kicsit rávilágítani arra, hogy ki osztja az észt, mit művelnek az amerikaiak, a gazdasági válság csak egy példa.
Hirtelenjében néhány másik eset, jó példa André Goodfriend (USA nagykövetségének ideiglenes ügyvivője) ... korrupcióval vádaskodott de mikor követelték a bizonyítékokat inkább eltünt a porondról.
Vagy a Google keresőjébe írjátok be "microsoft botrány romániában" ... habár, a Google -t is perelik némi adócsalás miatt. Tetszett az Eddie Murphy -vel, A dzsentlemanus (The Distinguished Gentleman) címü film, jól bemutatja a korrupt politikusok világát.

PS
Frei Tamás a 2015 -ben is jól látta a jövőt?
Eléggé önkényesen értelmezel egy üzenetet.
Éppen a fő mondanivalót kihagytad belőle
Konkrétan Magyarországról szólt amit ebben az ügyben Frei írt
Ne olvass írott anyagot, ha nem jön át
Szintén nem más mint külső-ellenségre hivatkozás.
Azért hogy a belső bajokról kifelé terelje a figyelmet és lappangó ösztönöket elégítsen ki gyűlöletet formájában
 
Na és mi lesz Trump-pal a hétvégi (újabb) botrány után? Bírom mikor ilyen "sajátjában a gerendát sem..." országok oktatnak. Ha Svájc oktat ok. Ha Finnország oktat, ok. De azért na! Szeretem a non-fiction könyveket, filmeket akár történelem, akár egyéni sorsok formájában. A filmeknek utánaolvasok, alapsztori, interjúk, stb. Hát döbbenetes dolgok vannak a nagy Amerikában is. Erin Brokowich, Insider, All good things (R.Gosling, K.Dunst), Michael Moore, Wikileaks, Snowden, igazságügy, egészségügy...
 
Demokratikus kozossegben a tobbseg dont szavazassal.Az aki nem tud tobbseget szerezni annak tudomasul kell venni a tobbseg donteset. Legyen az barmilyen szinu part vagy orszag az Euba.
Nem volt többségi döntés, pláne nem kétharmad. A választási törvényt úgy módosították (Orbánék), hogy ún. töredékszavazatok is számítanak és mivel mindenhol indítottak jelöltet, így szedegették össze az ún. kétharmados győzelmet.
Normális államban egy választókerületben győz X Jakab az Y párt jelöltje, bekerül a parlamentbe és slussz.... nem olimpia, hogy vannak helyezettek és ők is bekerülhetnek.
 
Nem volt többségi döntés, pláne nem kétharmad. A választási törvényt úgy módosították (Orbánék), hogy ún. töredékszavazatok is számítanak és mivel mindenhol indítottak jelöltet, így szedegették össze az ún. kétharmados győzelmet.
Normális államban egy választókerületben győz X Jakab az Y párt jelöltje, bekerül a parlamentbe és slussz.... nem olimpia, hogy vannak helyezettek és ők is bekerülhetnek.

vannak akik másképp látják a dolgokat
http://polgarda.blog.hu/2014/04/12/elemzes_valasztasi_rendszer_2014_vs_1989
 
"Beleharap az EU-ba, mely enni adni neki..."

Nehogy már az EU tartson minket...
Ide süllyedt a NYT is??? Ennyit a pártatlan újságírásról.
Hát így nem csoda, hogy az amerikaiak minden trutyit elhisznek.
 
Nem kívánom a magyar népnek, hogy külső támogatás nélkül a saját lábára kelljen állnia.

Én nem nézem a világot Mikulás bácsinak, akinek minden vágya, hogy a magyar népet támogassa. Naivitás azt gondolni, hogy bárki is puszta jótékonysági érzületből "támogat" egy országot. Kemény árat fizettünk mi minden "támogatásért" a Habsburgoktól kezdve a németektől az oroszokig mindenkinek, és az EU-nak is. Én igenis kívánom a magyar népnek, hogy szabaduljon meg már végre a vérszívó kullancsoktól, külsőtől belsőtől egyaránt, és álljon a saját lábára!
Csak ahhoz nem kéne ennyi kollaboráns, pénzéhes, kisstílű percemberke a politikában, akik a saját hasznuk érdekében folyton eladják az országot. Mit gondolsz, miből van itt ennyi milliárdos? Biztos megdolgoztak érte... :D
Meg lehet nézni, mennyire jutottunk a 2004-es EU csatlakozásunk óta. Itt van Amerika, ugye? :D:D Hogy támogatnak már minket, belegöndörödik a hajunk! Már akinek még maradt.:rohog:
 
Utoljára módosítva:
".....21 milliárd eurónyi EU-pénz 55%-a környezetvédelmi és közlekedésfejlesztési beruházásokra ment el, illetve azt is rögzíti a modellszámítások alapján, hogy a 2015-ös GDP 5%-kal volt magasabb, mint ha egyáltalán nem használtunk volna EU-pénzt 2007-2013-as ciklus terhére. Az uniós forrásfelhasználás hatásának tartósságára utal az a bizottsági modellszámítás, miszerint 2023-ban (!) várhatóan 4,5%-kal lesz majd magasabb a magyar GDP, mint ha a 2007-2015 közötti periódusban nem használtunk volna egyáltalán ilyen forrásokat....."

Ez csak az érem egyik oldala. Számítsuk a másik oldalt is, amit feladtunk ezért, a beáldozott ipart és mezőgazdaságot, a vámbevételeket éstaöbbi...
Tényleg elhiszed, hogy az EU jószívűségből alamizsnálkodik nekünk? Nem kell őket félteni, nem veszítettek ők ezen a bizniszen. Ha pedig az EU-nak megéri, nyugodt lehetsz, hogy nekünk meg nem.
 
Ez csak az érem egyik oldala. Számítsuk a másik oldalt is, amit feladtunk ezért, a beáldozott ipart és mezőgazdaságot, a vámbevételeket éstaöbbi...
Tényleg elhiszed, hogy az EU jószívűségből alamizsnálkodik nekünk? Nem kell őket félteni, nem veszítettek ők ezen a bizniszen. Ha pedig az EU-nak megéri, nyugodt lehetsz, hogy nekünk meg nem.

Azért 6 300 milliárd forint mégsem egy utolsó dolog...pláne, hogy az utóbbi ezer évben tőlünk csak vittek.....az meg, hogy jó szívvel, vagy nehéz szívvel adják....de mi jó szívvel fogadjuk..:p
 
Ez csak az érem egyik oldala. Számítsuk a másik oldalt is, amit feladtunk ezért, a beáldozott ipart és mezőgazdaságot, a vámbevételeket éstaöbbi...
Tényleg elhiszed, hogy az EU jószívűségből alamizsnálkodik nekünk? Nem kell őket félteni, nem veszítettek ők ezen a bizniszen. Ha pedig az EU-nak megéri, nyugodt lehetsz, hogy nekünk meg nem.
Mit adtal fel ? hol adnad el az almat? oroszoknak ? vagy ki fizetne erte? mert az a vilagrendszer tonkre ment enm csak ideologiailag hanem gazdasagilag is. Beszelsz olyanrol ami nem letezett mert a KGS t is tonre ment.Pestrol vittek volna motoralvazakat es Szabolcsbol meg almaval fizettek volna..... sajnos mar akkor is le voltunk maradva mert semmit szinte nem tudtunk a vialgpiacon eladni. A kotelzo ingyenes mezogazdasagi munkarol a betakaritasrol az osszes diak a katonasag munkajarol akik nelkul ott maradt volna meg amit megtermeltek is.
VAloban megkene probalni a cserekereskedelmet mert nem jo semmi , meg az sem hogy felzarkozasi segitseget adnak es adtak.Egy orszag nem tud megelni kereskedelmi kapcsolatok nelkul .Talan svajc de o meg tobb orszag nemzeti jovedelemnek joreszet csucsulteti a szefjeibe de ahogy kicsit megszorongatjak mar haldokolna is.
Inditsal nepszavazast es ki lehet szallni az Eu bol semmi nem kotelezo.
A brexit pont ezert tortent mert eleguk van ebbol a dumabol mindenkinek ,hogy tamogatjak az orszagokat es ezerrel reklamalnak es kritizalnak.
 
Mit adtal fel ? hol adnad el az almat? oroszoknak ? vagy ki fizetne erte? mert az a vilagrendszer tonkre ment enm csak ideologiailag hanem gazdasagilag is. Beszelsz olyanrol ami nem letezett mert a KGS t is tonre ment.Pestrol vittek volna motoralvazakat es Szabolcsbol meg almaval fizettek volna..... sajnos mar akkor is le voltunk maradva mert semmit szinte nem tudtunk a vialgpiacon eladni. A kotelzo ingyenes mezogazdasagi munkarol a betakaritasrol az osszes diak a katonasag munkajarol akik nelkul ott maradt volna meg amit megtermeltek is.
VAloban megkene probalni a cserekereskedelmet mert nem jo semmi , meg az sem hogy felzarkozasi segitseget adnak es adtak.Egy orszag nem tud megelni kereskedelmi kapcsolatok nelkul .Talan svajc de o meg tobb orszag nemzeti jovedelemnek joreszet csucsulteti a szefjeibe de ahogy kicsit megszorongatjak mar haldokolna is.
Inditsal nepszavazast es ki lehet szallni az Eu bol semmi nem kotelezo.
A brexit pont ezert tortent mert eleguk van ebbol a dumabol mindenkinek ,hogy tamogatjak az orszagokat es ezerrel reklamalnak es kritizalnak.

Ha az EU szavazás is azokkal a szabályokkal történt volna, mint a mostani, nem szavazta volna meg a nép a belépést. Direkte úgy változtattak a népszavazás szabályain, hogy belépjünk. A nép többsége nem akarta, és bölcsen gondolkozott.

Ez az ország a második világháború után is talpra állt. Pedig akkor földig romboltak mindent, és még egy csomó hadisarc is volt a nyakába akasztva.
Most se lett volna semmi szüksége az EU-ra a rendszerváltás után, ha nem kapzsi politikusok irányítják, egytől-egyig. Az EU-ba belépés nem a nép és az ország érdeke volt, hanem az övék. Meg az EU-é. EU-n kívül is lett volna élet, meg van is!
 
Ha az EU szavazás is azokkal a szabályokkal történt volna, mint a mostani, nem szavazta volna meg a nép a belépést. Direkte úgy változtattak a népszavazás szabályain, hogy belépjünk. A nép többsége nem akarta, és bölcsen gondolkozott.

Ez az ország a második világháború után is talpra állt. Pedig akkor földig romboltak mindent, és még egy csomó hadisarc is volt a nyakába akasztva.
Most se lett volna semmi szüksége az EU-ra a rendszerváltás után, ha nem kapzsi politikusok irányítják, egytől-egyig. Az EU-ba belépés nem a nép és az ország érdeke volt, hanem az övék.
Eljenek a diktatorok vissza a tortenelem kereket. Na hol vagy Gyula ez a te temad.
 
Azért 6 300 milliárd forint mégsem egy utolsó dolog...pláne, hogy az utóbbi ezer évben tőlünk csak vittek.....az meg, hogy jó szívvel, vagy nehéz szívvel adják....de mi jó szívvel fogadjuk..:p

Te még hiszel abban, hogy van ingyen ebéd. Én sajnos már öreg vagyok ehhez.
Az imperializmus, mint a jóságos cukros bácsi... Csupa önzetlenség és szívjóság a sok gyarmatosító nyugati nagyhatalom. Kárpótolnak minket az elmúlt 1000 évért.
 
Utoljára módosítva:

Hírdetőink

kmtv.ca

kmtv.ca

Friss profil üzenetek

Betty ipszilonnal wrote on rituevu's profile.
Szia, kersem Monica Murphy Ill always be with you című könyvét. Ha tudod, légyszíves küldd el, előre is köszönöm!
Bármit elviselek, csak a fájdalmat nem.
A két leggyakoribb válóok? A nő és a férfi.
Örökkévalóság-időpazarlás.
A való életben egy ember is elég a veszekedéshez.

Statisztikák

Témák
38,467
Üzenet
4,877,611
Tagok
620,394
Legújabb tagunk
T.Lili1028
Oldal tetejére