88 Stop
BBG-n találtam, könnyű elkészíteni.
Ismeri valaki a pontos szabályát a játéknak.
Örülnék neki. Köszönöm.
csicus
Csatolás megtekintése 1023954Csatolás megtekintése 1023955
Nehezen ugyan, de ráakadtam a játék szabályára egy osztrák oldalon. Nem vagyok németes, de német-angol fordítással le tudtam fordítani. Néhol szabadabban fordítottam, hogy érthető legyen. Mindenesetre mellékelem az eredeti német szöveget is, hogy valaki kijavíthasson, ha hibáztam. Jó játékot kívánok hozzá!
88 Stop
Piatnik, 1987-es játék. 2-6 játékos számára, 6 éves kortól. Érdemes megvárni, amíg a gyermek iskoláskorú lesz, és már tud számolni.
Az a játékos, aki elsőként lépi túl a 88-at, veszít. 50 kis kártyán (eredetileg: kövön) szerepelnek a számok: 0-tól 8-ig (öt-öt kártya), valamint a (-10)-es szám is öt kártyán van.
A játékosok három-három kártyát húznak. A kezdő játékos leteszi valamelyik kártyáját (és húz a pakliból, hogy megint három legyen a kezében), megnevezi a rajta lévő számot, az utána következő játékos is leteszi az egyik kártyáját, és hangosan kimondja az eddig lerakott számok összegét, és így tovább. Mivel mindenkinél három kártya van, lehet taktikázni. Természetesen a -10 kijátszásával az összeg tízzel csökkenni fog. Ha az összeg már magasabb hatvannál, a játékos kicserélheti az egyik saját kártyájára azt a (már a táblán lévő) két szomszédos kártyát, amelyek összege a saját kártyájával azonos (négy kártya esetén nem kell két részletben cserélni). (Ezután már csak a játék dicsérete van a játékszabályban.)
88 Stop
2-6 Spieler
ab 6 Jahren
Piatnik. 1987
Auch dieses Spiel ist als Kinderspiel gedacht, allerdings erst ab Kinder im Schulalter, denn man muss rechnen können.
Das Spielziel zeigt schon der Name, wer als erster 88 überschreitet, hat VERLOREN. 50 Zahlenplättchen mit den Zahlen 0 bis 8 und fünfmal der Ziffer -10 werden verdeckt, jeder zieht 3 Steine. Der erste legt einen Stein und nennt die Ziffer (und ergänzt seine 3 Steine aus dem Vorrat), der zweite legt den Stein und nennt die Summe. Und nun kommt's nur mehr darauf an, wie gut man taktiert und was man zieht. -10 hat die erwünschte Wirkung, die Summe wird um 10 geringer, und man hat noch eine andere Chance: wenn die Summe höher als 60 ist, kann man tauschen, einen eigenen Stein gegen 2 nebeneinanderliegende in der Reihe, die die gleiche Summe wie der eigene Stein ergeben (man hat somit 4 Steine und braucht 2x nicht ergänzen).
Dieses Spiel ist ein gutes Familienspiel mit bereits einigen strategischen Elementen für gute Planer, auch die Ausstattung ist ansprechend, vielleicht würde eine andere Steinausführung das verdeckte Aufstellen erleichtern.