Teknősök

Sziasztok!
Most vettünk 2 ékszerteknőst 1 lányt 1 fiút ma 3 naposak :)
De sajnos sehogy se tudom velük megetetni a páncélerősítőt.Ilyen kis puffancs valami de nem eszik meg :( mit csináljak velük?hogy etessem meg velük?

és ööm az egyiknek világosabb a páncélja mint a másiknak és egy kisebb repedés is van rajta így vettük :S ez betegség vagy mi baja van?
 
Sziasztok!
Most vettünk 2 ékszerteknőst 1 lányt 1 fiút ma 3 naposak :)
De sajnos sehogy se tudom velük megetetni a páncélerősítőt.Ilyen kis puffancs valami de nem eszik meg :( mit csináljak velük?hogy etessem meg velük?

és ööm az egyiknek világosabb a páncélja mint a másiknak és egy kisebb repedés is van rajta így vettük :S ez betegség vagy mi baja van?

Szia!
Mennyi idősek a teknősök? Mert ha kicsik szerintem még nem fogják megenni, vagy csak ha eltöröd nekik kisebb darabokra a tápot. Ha már nagyok, akkor éheztesd ki őket egy kicsit és akkor jobban megeszik. Bár az én tekieim is csinálják egy évben kb egyszer, hogy nem akarják megenni 1-2 hétig, de utána falják!
Szerintem addig adj nekik bolharákot vagy amid van otthon, aztán előbb-utóbb megeszik!
Ha világosabb a páncélja az nem baj, és a repedés sem gond szerintem. Gondolom nem mély, meg lehet csak a páncélja fog cserélődni, amit úgy értek, hogy 1-2 "pikkely" helyett új nő, és ledobja a régit!
Minden jót!
 
Sziasztok!
Nekem 4 ékszerteknősöm van, 10-15 éve.
Mindig halat esznek, nagyon ritkán mást(szív-mix, garnéla, zöldség, gyümölcs, csirkehús), kiegészítésként.
Egy dolgot nem értek. Egészségesek, szépek, de nem nőttek nagyra, mint másoké. Ennek mi lehet az oka?
 
Sziasztok!

Nekem 3 teknősöm van: egy Béla névem kapott kb. 30 éves ékszerteki, egy mór teknős, név szerint Ouzo, és egy befogadott mocsári teki.

A mocsárinak nem adtam nevet, mert majd el akarom engedni, mert elvileg tilos tartani, 50e a büntetés érte, mert Magyarország egyetlen honos teknősfaja. Ezt a példányt a Nagyim találta a kertjében, és valószínűleg elkaphatta egy kutya, mert komoly lyukak vannak a páncélján, aztán, majd, ha meggyógyul el fogom engedni.
 
Szia!
Mennyi idősek a teknősök? Mert ha kicsik szerintem még nem fogják megenni, vagy csak ha eltöröd nekik kisebb darabokra a tápot. Ha már nagyok, akkor éheztesd ki őket egy kicsit és akkor jobban megeszik. Bár az én tekieim is csinálják egy évben kb egyszer, hogy nem akarják megenni 1-2 hétig, de utána falják!
Szerintem addig adj nekik bolharákot vagy amid van otthon, aztán előbb-utóbb megeszik!
Ha világosabb a páncélja az nem baj, és a repedés sem gond szerintem. Gondolom nem mély, meg lehet csak a páncélja fog cserélődni, amit úgy értek, hogy 1-2 "pikkely" helyett új nő, és ledobja a régit!
Minden jót!



nagyon szépen kösziii
 
Sok érdekesa cikket olvastam a teknősökről! Nekem 35 évesek az ékszerteknőseim pirosfülüek! Ezt a fajtát már nem árulják mert ha elengedik igen agresszivak. Csak halat adok nekik enni, veszek halszeletet és kis kockákra vágom és ugyadom oda. Ha beteg elviszem az állandó állatorvoshoz /igen drága!/ és kezeltetem, most is volt egy gyulladás a nyakán de kikezelték.
 
nekem kiskoromban volt teknősöm, nekem és öcsémnek, nagymamánk pedig szabadonengedte őket és megszöktek az udvarról :) érdekes, de 2 év múlva visszatértek, és a bejárati ajtónál vártak :) kiderült h végig a ház előtti csatornában éltek
 
Sziasztok!
2 napja vett a lányom egy ékszerteknőst, kb 5cm a páncélja, nagyon szép, egészségesnek tűnik, de még egy falatot sem evett nálunk! Tud valaki segíteni, hogy mi lehet ennek az oka? Előre is köszi!
 
Sziasztok!
2 napja vett a lányom egy ékszerteknőst, kb 5cm a páncélja, nagyon szép, egészségesnek tűnik, de még egy falatot sem evett nálunk! Tud valaki segíteni, hogy mi lehet ennek az oka? Előre is köszi!
üdv,vettél neki ott tápot?hány fokos a vize,napos,mármint világos helyen van?!
szerintem ne aggodjatok,nekem 3 évesek a teknöseim,az eggyik rögtön evett,a másik 8 nap mulva kezdett csak,talán apro nyershússal probálkozz,én etetés előtt forrázni szoktam,bár 5 centi körüli olyan 6 hetes ˇválasztásiˇ lehet,fiatal és strapabiró
 
Két ékszerteknősöm is van. Kilenc éve néggyel kezdtük, de kettő meghalt megfázásban. Így a meg maradtak neve Kisteki és Nagyteki lett. Nyáron boldogan éldegélnek a kerti medencéjükben.
 
Sziasztok!

A segítségeteket kérném! Vettünk két kis 5 centis vörösfülű ékszerteknőst és szeretnék tanácsokat kérni! Még sosem volt teknősünk, és még csak kevés dolgot tudok róluk. Nagyon sok oldalt elolvastam, de inkább szeretnék hallani tanácsokat, tapasztalatokat (főleg azért is, mert ilyen kicsi teknősökről nem is nagyon volt szó). Mekkora hely kell nekik? (igaz, van már akvárium, de nem tudom, hogy mennyire megfelelő) Mivel és milyen gyakorisággal kell őket etetni? A fénnyel mi a helyzet? Mert megy nekik egy lámpa egész nap... A víz hőmérséklete jó! Az érdekelne még, hogy mégis mivel lehetne otthonossá tenni a helyüket? Vannak benne kövek, meg egy nagy kő... meg egy pálmafás dolog, amit velük kaptunk... Legszívesebben nem tettem volna azt bele, csak így van hova bújniuk, mivel nagyon félnek; így van lehetőségük "napozni".

Előre is köszönöm! Várok BÁRMILYEN tanácsot, ami hasznos lehet!
 
Sziasztok ! Én még új vagyok itt, de teknőseim nekem is vannak.
2 vörös fülű, és egy sárga fülű ékszerteki, ők nyáron egy kis tóban laknak, télen meg alszanak az üvegházban. És van 2 görög tekim is, ők szintén nyáron kint, télen pedig mély álomban, a hidegen.
 
Nalunk a kisfiamnak van 2 kis teknose: Hudini es Vagány.
Hudini a nagy szabadulomuvesz, aki mar orron harapta a fiamat.
Vagany meg csak vagany.
 
Oldal tetejére