Csevegős -x szemezős - barátok sokszemközt

Státusza
További válaszok itt nem küldhetőek.
Kedves Panther78!
Igen, ismerős, nehéz elfogadni, hogy máshoz is ragaszkodnak rajtunk kívül, de mikor odaér az ember értük az oviba, és a nyakadba ugrik, akkor mindjárt megértjük, hogy azért nem ugyanaz az a ragaszkodás, ahogyan hozzánk kötődik. (persze így sem egyszerű elfogadni, de ez az élet rendje)

Azt tudom mondani, hogy szerencsés vagy! Én el sem tudtam képzelni, hogy valaki miért nem szereti az anyósát. Nálunk a családban ugyanis ez annyit jelent, hogy két anyukád lesz mostantól, és ha bármilyen gondod van, neki is elmondhatod. Sajnos ő nem ilyen! Kifelé nagyon képmutató, de próbál összeugrasztani minket (ahogy a másik gyerekével is tett), hogy a mi gyerekünket is ő nevelhesse. Előfordul, hogy olyanokat talál ki, és próbálja vele a férjemet ellenem hangolni, hogy csak nézek. Szerencsére nem sikerül neki, mert mi mindent megbeszélünk. Mindenesetre örülök, hogy Neked szerencséd van velük, becsüld meg őket, mert sajnos a mai világban ez egyáltalán nem magától értetődő!
 
Szia,
Igen, tudom, hogy szerencsém van. Igyekszem is megbecsülni őket, ahogy írtad. Nálunk az én saját anyukámmal nehéz inkább kicsit, mert nálunk ő az a típus, hogy mindent mindig tud. Sajna oylan helyzetbe kerültem, hogy vissza kell menjek a gyerköc 3 éves kora előtt dolgozni, erre anyukám felajánlotta, hogy akkor majd ő vigyáz a babára, odaviszem hétfőn, pénteken menjek érte... Na erre elsőre köpni-nyelni nem tudtam. Aztán elmagyaráztam neki, hogy na nem azért szültem gyereket, hogy egész héten ne lássam. Gondolom nem tetszett neki, de én nem hagyom magam. Szerencsére a férjem is tudja milyen, de hagyja, hogy én intézzem anyum. Egyébként máskor jól meg vagyunk,szeretjük is egymást anyuval, csak, ha nem az van hirtelen amit ő akar, akkor ugrunk kicsit össze. :p Viszont sikerült megoldani, hogy ne menjen még bölcsibe a törpe, a családnál lesz felváltva, és megyünk érte esténként, aztán úgyis tervezzük a következő babát, de addigra kb. ovis is lesz, úgyhogy megoldjuk! :) Oviba viszont én is szeretném, ha járna, mert amúgy én is tudok 5 éves kisfiúról, aki felnőttekkel tök jól el van, de a gyerekekkel nem nagyon, mert sose volt közöttük, sose vitte anyukája játszótérre, meg sehova. Bocsi, ha hosszú voltam.


Kedves Panther78!
Igen, ismerős, nehéz elfogadni, hogy máshoz is ragaszkodnak rajtunk kívül, de mikor odaér az ember értük az oviba, és a nyakadba ugrik, akkor mindjárt megértjük, hogy azért nem ugyanaz az a ragaszkodás, ahogyan hozzánk kötődik. (persze így sem egyszerű elfogadni, de ez az élet rendje)

Azt tudom mondani, hogy szerencsés vagy! Én el sem tudtam képzelni, hogy valaki miért nem szereti az anyósát. Nálunk a családban ugyanis ez annyit jelent, hogy két anyukád lesz mostantól, és ha bármilyen gondod van, neki is elmondhatod. Sajnos ő nem ilyen! Kifelé nagyon képmutató, de próbál összeugrasztani minket (ahogy a másik gyerekével is tett), hogy a mi gyerekünket is ő nevelhesse. Előfordul, hogy olyanokat talál ki, és próbálja vele a férjemet ellenem hangolni, hogy csak nézek. Szerencsére nem sikerül neki, mert mi mindent megbeszélünk. Mindenesetre örülök, hogy Neked szerencséd van velük, becsüld meg őket, mert sajnos a mai világban ez egyáltalán nem magától értetődő!
 
Sziasztok Lányok!
Nagyon jól esik, hogy izgultok értünk,meg is van az eredmény, ma tudtuk meg,hogy a szövettani lelet hurrráááá negatív, pénteken dől el, hogy mikor kell befeküdnie a férjemnek egy kisebb polip műtétre. A gerincével kapcsolatban majd csütörtökön dől el, hogy mi a gond. Remélem semmi komoly két műtét elég volt.

A héten ki a lottó felelős, és milyen számokért kell majd izgulni? De én érzem, hogy nyernünk kell!:D
Mindenkit ölel: Évi

HURRRRÁÁÁÁÁ!!!!!:p
 
Sziasztok Lányok!
Nagyon jól esik, hogy izgultok értünk,meg is van az eredmény, ma tudtuk meg,hogy a szövettani lelet hurrráááá negatív, pénteken dől el, hogy mikor kell befeküdnie a férjemnek egy kisebb polip műtétre. A gerincével kapcsolatban majd csütörtökön dől el, hogy mi a gond. Remélem semmi komoly két műtét elég volt.
Mindenkit ölel: Évi


Évi!!!!!!!

De jóóóóóóó! Szuper! Nagyon-nagyon örülökkiss
 
Csikelszabokata!

Szia Csikelszabokata!

Hogy alakul a lánykád viszonya az egész ovihoz?

Mert azt gondolom a tiéd még nemolyan nagyon. Ez igazáűn azért nehéz, mert ez az első lépése az elszakadásnak/elengedének és az késöbb sem lesz könnyü.

De gyereknek,- gyerek a játszórársa, igazán ott érzik jól magukat a gyerköcök.

anyóka
 
Szia Anyóka!

Mázli és Lucky. Hiszen mindketten mázlisták és egyben szerencsések is lesznek, ha Hozzátok kerülnek:)
És nem utolsó sorban nekünk is kabaláink lehetnek:) De ha nyerünk, ugye hozod Őket Toscanaba?:)


Na ná, hogy utaznak, ennyi Keresztanyuval el lesznekkissA neveik választása még képlékeny. Még az Aprónépek nem tudják, hogy másik kutyusok leszne.

Most megint hozzá kell majd szokni, hogy mindent fel kell pakolni ami rágcsamentesnek kell, hogy maradjon.
Erről a felpakólásról már leszoktunk, mert a KisHölgy már megérti mit nem szabad.
Mondjuk vele nemis a szétcincálás veszélye indokolta az állandó fel,-fel,-fel mindent.
 
És jobban van már. ugye?

Na ná, hogy utaznak, ennyi Keresztanyuval el lesznekkissA neveik választása még képlékeny. Még az Aprónépek nem tudják, hogy másik kutyusok leszne.

Most megint hozzá kell majd szokni, hogy mindent fel kell pakolni ami rágcsamentesnek kell, hogy maradjon.
Erről a felpakólásról már leszoktunk, mert a KisHölgy már megérti mit nem szabad.
Mondjuk vele nemis a szétcincálás veszélye indokolta az állandó fel,-fel,-fel mindent.
 
Kedves csikelszabokata! Hogy álltok? Ovi? Mami? Gyermek?És Te?
Tudom,furcsán hangzik, de fogsz még örülni, hogy oviba vihetitek, sőt még a mama is örülni fog neki, hidd el. És mi is ott kezdtük, itt vagyunk, sőt bölcsibe is voltunk páran. Egyébként megírtam a többit priviben. Egyet ne feledj. Gyereknek gyerek a barátja! Ezt a legjobb család se pótolja.Sok sikert az ovihoz!
napsugár7127
 
Szia!
Igen a Honvédban voltunk, jövő májusban megyünk, mert idén csak a téli hónapokra tudott volna helyett biztosítani a parancsnok, mehetünk,katonák voltunk, az igényjogosultságunk meg van. Nagyon nem akartam menni, de nagyon jó volt. A férjem több évtizedig "törzsvendég" volt!Szívesen elvinnélek, ha lehetne.


Ennek örülök,hogy Ti tudtok menni,csak gyógyulgassatok.

Megoldás van,fogadj örökbe:p, akkor én is családtag leszek ,és mehetek.kiss
 
Figyeljetek Csajok!

Akárhogy figyelek, skubizom a sorokat, én ezt az "index" dolgot nem értem. Valaki felhomályosítana, hogy mi ez? Mire való? Hol van? Hogy kell használni?

Egyszóval: totál köd veszi körül ezt az egészet.:5: Köszi.

Szia Jutta!

Ez az index tulajdonképpen egy katalógus, a feltöltést megnyitod, megnyílik egy excel tábla, ahol is láthatod, hogy milyen minták vannak fenn - és a teddysben azt is, hogy melyik mintát melyik hsz-ben éred el. A minta neve mögött van a link. Nem kell keresgetni, kutatni. Ha van alul több füllentyű, azzal tudsz mintegy lapozni a táblában és a még benne lávő tartalmakat megnézni.
Pl a teddysben képek vannak feltöltve a mitákról. Nem kell magát a feltöltést megnyitnod, hogy megnézd, hogy néz ki az egész minta.
Az indexeket ugyanúgy hozzászólásokban találod, mint magukat a feltöltéseket.
Remélem elboldogulsz majd vele!

kiss
Évi
 
Örökbefogadás, hmm......

Sziasztok Lányok!

Rendben van, megindítjuk az örökbe fogadást! :)
Szia mindenkinek!
Örökbefogadás?
Fájdalmas is tud ám lenni!:( Nagyon! Sajnos! Főleg abból kilépni! :..:
És a problémák zöme nem a kezdetek kezdetén jelentkezik.
Jól gondoljátok meg!! Megspórolhattok magatoknak és egymásnak is egy csomó könnyet!;)
Puszi: alma5
 
Szia mindenkinek!
Örökbefogadás?
Fájdalmas is tud ám lenni!:( Nagyon! Sajnos! Főleg abból kilépni! :..:
És a problémák zöme nem a kezdetek kezdetén jelentkezik.
Jól gondoljátok meg!! Megspórolhattok magatoknak és egymásnak is egy csomó könnyet!;)
Puszi: alma5
Szia!
Félreértettél! Az örökbefogadás "reumatikus" érdekek miatt történik,hogy Kiplinget magunkkal tudjuk vinni Hévízre,gyógykezelésre, mert sajnos most már csak igény jogosultak mehetnek a Honvéd szanatóriumba.
 
Kedves Anyóka!

Köszönöm, igazából már majdnem két hónapja jár, de eddig csak délelőtt hagyhattam ott (illetve ebéd után kellett menni érte), mert állítólag ez a beszoktatás. Én közben sajnos dolgozom, mert mikor két éves lett Eszter a munkahelyemen közölték, hogy teszem ahova tudom, vagy visszamegyek, vagy keresek másik helyet :(

Eddig nagyon tetszett neki, már több kis barátja is van, csak ezzel az ottalvással birkózunk nehezen. Tulajdonképpen magával az ovival nem volt/nincs gondom, azt jól viseltük mindketten, mert az első néhány nap együtt jártunk be, és fokozatosan hagytam ott, mindig kicsit hosszabb időre. Csak ez viselt meg kicsit, ráadásul második nap már felhívott az óvónő, hogy menjek érte, mert ő nem tudja elaltatni, sírt is kicsit, így nem próbálkozik vele tovább. Szerintük, mivel nem aludt el vele, majd próbáljam meg két hónap múlva újra (szeptemberben). Mondjuk ezt nem értem, nem hiszem, hogy minden gyerek elsőre el is alszik, de én azt gondolom, hogy most ha nem volt kedve ott aludni, és elhozatták velem, van olyan okos, hogy máskor is ezt teszi, mert tudja, hogy akkor Éva néni telefonál, és Anya jön. De szerintem ez nem jó megoldás.

Ő most még úgy fogja fel az ovit, hogy átmegyünk játszani, és ez nagyon jó. És igen, igazad van, gyereknek gyerek a játszótársa. (erre eddig is próbáltam figyelni, hogy minél több hasonló korú gyerek vegye körül.)


És veled mi újság? Hogy vagy? Az új kutyusok érkezése remélem enyhíti kicsit a bánatod. Mikor hozzátok el őket? Tényleg, és milyen fajták?




Csikelszabokata!

Szia Csikelszabokata!

Hogy alakul a lánykád viszonya az egész ovihoz?

Mert azt gondolom a tiéd még nemolyan nagyon. Ez igazáűn azért nehéz, mert ez az első lépése az elszakadásnak/elengedének és az késöbb sem lesz könnyü.

De gyereknek,- gyerek a játszórársa, igazán ott érzik jól magukat a gyerköcök.

anyóka
 
Szia!
Igen, sajnos nem könnyű helyzet ez! Sok kitartást hozzá, és én azt javaslom, ne hagyd magad. Biztosan csak segíteni akar anyukád, csak ezt ők néha máshogy gondolják, mint mi, igaz?

Sajnálom, hogy előbb kell visszamenned, sajnos én is így voltam. Ez az, ami igazán nehéz dolog (legalábbis nálunk ez volt az). De mivel a családtagok vigyáznak rá, akik imádják, lehet, hogy ugyanúgy leszel, ahogy én, hogy a gyerek könnyebben viseli ezt, mint mi. :)

További szép napot!



Szia,
Igen, tudom, hogy szerencsém van. Igyekszem is megbecsülni őket, ahogy írtad. Nálunk az én saját anyukámmal nehéz inkább kicsit, mert nálunk ő az a típus, hogy mindent mindig tud. Sajna oylan helyzetbe kerültem, hogy vissza kell menjek a gyerköc 3 éves kora előtt dolgozni, erre anyukám felajánlotta, hogy akkor majd ő vigyáz a babára, odaviszem hétfőn, pénteken menjek érte... Na erre elsőre köpni-nyelni nem tudtam. Aztán elmagyaráztam neki, hogy na nem azért szültem gyereket, hogy egész héten ne lássam. Gondolom nem tetszett neki, de én nem hagyom magam. Szerencsére a férjem is tudja milyen, de hagyja, hogy én intézzem anyum. Egyébként máskor jól meg vagyunk,szeretjük is egymást anyuval, csak, ha nem az van hirtelen amit ő akar, akkor ugrunk kicsit össze. :p Viszont sikerült megoldani, hogy ne menjen még bölcsibe a törpe, a családnál lesz felváltva, és megyünk érte esténként, aztán úgyis tervezzük a következő babát, de addigra kb. ovis is lesz, úgyhogy megoldjuk! :) Oviba viszont én is szeretném, ha járna, mert amúgy én is tudok 5 éves kisfiúról, aki felnőttekkel tök jól el van, de a gyerekekkel nem nagyon, mert sose volt közöttük, sose vitte anyukája játszótérre, meg sehova. Bocsi, ha hosszú voltam.
 
Szia!
Igazából a Mama szerintem már nem fog változni. Sajnos ő az a fajta nagyi, akit nem érdekel, hogy mi a gyerek érdeke, vagy egyáltalán akar-e vele lenni, akkor is az legyen, amit ő akart. :(
Sajnos nem kedves ember, de engem már annyit bántott, hogy nem hiszem, hogy bármi is javulhat vele kapcsolatban (a gyerekemmel szemben is, sajnos vérlázító ahogy viselkedik. Többször hallottam már tőle, ahogy Eszter fejét tömi, hogy "itt maradsz, nem kell neked anyád. Itt kellene laknod a mamával...." Azt már nem is mondom, hogy velem szemben miket művel még - egyszóval ha csak lehet, én őt gyerekestől elkerülöm.) Elég baj, hogy ez így van, de a családban is az a vélemény, hogy mások közülünk, ennyi elszenvedett szemétkedés után már be sem engednék a házukba.

Az ovinak örülünk, és szerencsére tetszik is neki, csak az nehéz, hogy ott kell aludnia. De nem vagyok biztos benne, hogy ezt az óvónők jól kezelik (én ugyan egész nap rágom a körmöm - persze Eszternek ezt nem mondom - hogy nem sír-e az oviban) de amint kicsit sír az alvásnál, azonnal szólnak, hogy hozzam el. Egyik felem persze örül, hogy nem hagyják sírdogálni, de tudom, hogy ez nem megoldás. Ha egyszer ezzel eléri, hogy mégsem kell aludni, szerintem bepróbálkozik vele mindig. De azt mondták, hogy ők a szakemberek, igenis vigyem haza, és kb. két hónap múlva próbáljuk meg újra az ottalvást. Szerintem nem jó ötlet, de ha haza küldi, nem tudok mit csinálni. (illetve igen, beszéltem a vezető óvónővel is, hogy szerintem nem így kellene, de ő persze az óvónővel ért egyet)

Köszi, a privit még nem kaptam meg, de várom!
További szép napot!


Kedves csikelszabokata! Hogy álltok? Ovi? Mami? Gyermek?És Te?
Tudom,furcsán hangzik, de fogsz még örülni, hogy oviba vihetitek, sőt még a mama is örülni fog neki, hidd el. És mi is ott kezdtük, itt vagyunk, sőt bölcsibe is voltunk páran. Egyébként megírtam a többit priviben. Egyet ne feledj. Gyereknek gyerek a barátja! Ezt a legjobb család se pótolja.Sok sikert az ovihoz!
napsugár7127
 
Szia!

Nagyon örülök, még sok ilyen jó hírt halljunk felőletek!
:)


Sziasztok Lányok!
Nagyon jól esik, hogy izgultok értünk,meg is van az eredmény, ma tudtuk meg,hogy a szövettani lelet hurrráááá negatív, pénteken dől el, hogy mikor kell befeküdnie a férjemnek egy kisebb polip műtétre. A gerincével kapcsolatban majd csütörtökön dől el, hogy mi a gond. Remélem semmi komoly két műtét elég volt.
Tegnap éjszaka legmélyebb álomomból óriási csattanás ébresztett, nem messze tőlünk az egyik házba becsapott
a villám, órási vihar volt, de nem hozott lehűlést, ronda fullasztó hőség volt egész nap, és még most is az van.
Kata lányom elment Tokajba nyaralni, irigylem egy kicsit, bár mondtam neki,hogy üdvözlöm a zempléni hegyeket, Göncön születtem.Kislány koromban rengeteget kirándultunk a hegyekben, és már nagyon régen voltam szülőföldemen.
Remélem mindenki jól van kis csapatunkban.
A héten ki a lottó felelős, és milyen számokért kell majd izgulni? De én érzem, hogy nyernünk kell!:D
Mindenkit ölel: Évi
 
Státusza
További válaszok itt nem küldhetőek.
Oldal tetejére