Finom Italok, Barbecue

karibcsaj

Állandó Tag
Állandó Tag
...Mergezze On is magat jamaikai rummal! :)
Garantaltan elveszti jozan eszet :p

:rohog :rohog :rohog :iszunk :iszunk :iszunk :rohog
 
F

Feri T

Vendég
Originally posted by karibcsaj@Mar 19 2004, 06:22 PM
...Mergezze On is magat jamaikai rummal! :)
Garantaltan elveszti jozan eszet :p

:rohog :rohog :rohog :iszunk :iszunk :iszunk :rohog
Minek olyan messze menni ??? Jó a magyar szilvapálinka is !!! :iszunk
 

jullan

Állandó Tag
Állandó Tag
Coctail-ok nincsenek az itallapon? Martini Bianco ???? :angry: :angry:

Csöcsike,
Neked adom a boromat.Egészségedre! futyul
 

Nesa

Állandó Tag
Állandó Tag
Most mast se csak :iszunk :iszunk :iszunk :iszunk :iszunk :iszunk :iszunk :iszunk :iszunk :iszunk :iszunk :iszunk :iszunk :iszunk :iszunk :iszunk :iszunk :iszunk
 

Ditta

Állandó Tag
Állandó Tag
En csak ritkan de csak jot :iszunk Peldaul B&B ( Benedictine & Brandy) a kedvencem :evil :iszunk cool
 

dulifuli

Állandó Tag
Állandó Tag
Taroltak a magyar pálinkák Ausztriában
14 érmet hoztak el
RTL Klub Online/Független Hírügynökség
2004-04-07 21:21:18

14 érmet, közte két aranyat nyert hat magyar cég az Ausztriában rendezett Destillata elnevezésű pálinkaversenyen. A Destillata Közép-Európa legnagyobb ilyen versenye, csak 100 százalékos párlatok vehetnek részt rajta.

A legtöbb érmet, két aranyat, öt ezüstöt és két bronzot az Agárdi Pálinkafőzde nyerte, ráadásul megkapta a Nemzetgyőztes címet is.
Magyarországon már csak a kizárólag gyümölcscefréből készülő párlatot lehet pálinkának nevezni. Átlagosan 40 százalékos szesztartalommal számolva évente 13-14 millió liter fogy belőle - mondta a Független Hírügynökségnek Győry László, a Magyar Szeszipari Suövetség és terméktanács tanácsadója. Magyarország egyébként a világon körülbelül az ötödik helyen áll a szeszfogyasztásban, minden emberre mintegy 3.2 liter tiszta szesz jut évente.

Az Európai Unióban is csak a magyar pálinkát illeti majd meg a pálinka elnevezés, ezen kívül négy osztrák tartomány hozhat forgalomba barackpálinka néven szeszesitalt. Az Unióban külön védelmet élveznek a földrajzi eredetvédettséggel rendelkező termékek, mert ezek minősége évről-évre ugyanolyan, így az áruk is magasabb. A pálinkák közül öt vár arra, hogy a védjegyet megkapja: a Szatmári szilva-, a kecskeméti barack-, a Szabolcsi alma-, a Békési szilva- és a Gönczi barackpálinka.
 

pitti

Állandó Tag
Állandó Tag
Huuu joo otlet. Kell szolni a lavorosnak, hogy alapiccsunk egy palinka palyazatot. Majd en eldontom a bekuldott palyazatokrol, hogy melyik a legjobb :idea:
 
C

csocsike

Vendég
He, ez a majdnem nejem otlete volt, esetleg reszt vehetsz a kostolasban :evil:
 

Melitta

Adminisztrátor
Fórumvezető
Rádiós
Bebizonyosodott: a sör köszvényt okoz

Amerikai tudósok kimutatták, hogy kapcsolat van az alkoholfogyasztás és a köszvény között.

43000 férfi 12 éven át tartó megfigyelése, melyen belül 730 bizonyított köszvényesetet külön vizsgáltak, arra a következtetésre juttatta a Massachusetts Általános Kórház kutatóit, hogy az alkoholfogyasztás és a köszvény együtt járnak.

A The Lancet nevű orvosi szaklapban megjelent cikkük szerint a sör rendszeres fogyasztása 2,5-es szorzóval teszi valószínűbbé a karbamid anyagcserezavar kialakulását, míg a röviditalok megmásfélszerezik a betegség előfordulását.

Furcsa módon azonban a bor mértékkel fogyasztva nem rizikófaktor. A húgysavanyagcsere zavarából következő ízületi gyulladás nem veszélyezteti a borisszákat olyan mértékben mint más alkoholtípusok kedvelőit.

A kutatók szerint ennek oka az alkohol és a köszvényt okozó italokban lévő más anyagok összjátéka lehet.
 

pitti

Állandó Tag
Állandó Tag
Melitta írta:
Bebizonyosodott: a sör köszvényt okoz
Amerikai tudósok kimutatták, hogy kapcsolat van az alkoholfogyasztás és a köszvény között.
Biztos reszegek voltak. A koszveny ha jol sejtem az arthritis ami az izuletek kozotti gelatin hianya miatt lep fel. :shock:
 

Laci

Állandó Tag
Állandó Tag
Kincs, ami van
viva
2004-04-18 07:00:28. /RTLklub/


Szajmóka, dübbencs, orosházi banán. Mi fán teremnek? Nem fán, hanem Magyarországon. Mindegyikre büszkék vagyunk, ugyanis csak itt, kicsiny hazánkban léteznek. Igazi hungarikumok, úgy, mint a tokaji aszú, a szegedi halászlé vagy a halasi csipke.

Mi lenne velünk gyulai kolbász, töltött paprika és szegedi halászlé nélkül? Sokkal szegényebbek és vékonyabbak lennénk. A magyar konyhának nincs párja, nálunk jobban csak a kínaiak és a franciák kényeztetik ízlelőbimbóikat. Finomabbnál finomabb fűszerekből, húsokból és zöldségekből készítjük ételeinket, arról nem is beszélve, hogy italaink is alaposan megmozgatják minden ínyenc fantáziáját.

Mivel „öblögetünk” egy hatalmas magyaros lakoma után? Egri bikavérrel vagy tokaji aszúval, de mielőtt túlságosan előre szaladnánk, vegyük sorra az étvágycsináló hungarikumokat. Szeretünk felhajtani egy kupica szatmári szilvát, ágyaspálinkát, esetleg mézes pálinkát a nagy evés-ivás előtt. Az ágyaspálinka nem hazudtolja meg a nevét, aki iszik belőle, az előbb-utóbb fekvő helyzetbe kerül. Az „ütős ital” hivatalos definíciója azonban egy kicsit másként hangzik. Az ágyaspálinka vagy öreglegény-pálinka természetes fűszerekkel és gyümölcsökkel ízesített, aromásított, likőr jellegű szeszes ital. A mézes pálinka édes, mint a méz, itatja magát. Ne hagyd ki!

Ha már pálinkával kellően bemelegítettünk, jöhet a lakoma. Mitől roskadozik a magyar asztal? Hurkától, kolbásztól, halászlétől, töltött paprikától, rántott borjúlábtól, lecsótól, tarhonyától, lángostól, palacsintától, rétestől és még ezernyi más hungarikumtól. Az asztal éke csupa-csupa egyedülállóan magyar gasztronómiai remek. Különleges ételekben utánozhatatlanok vagyunk, a mi birsalmasajtunk, bodzalekvárunk, medvehagymamézünk, debreceni vert mézesünk, győri páros zsemlénk, gyulai kolbászunk, szegedi téliszalámink, kunsági perecünk, paprikás kalácsunk messze földön híres. Nálunk terem a bogyiszlói paprika, a makói hagyma, a kecskeméti kajszibarack, a pécsi szagos szőlő és a szentesi hónapos retek.


Mielőtt teljesen elrontanánk a gyomrunkat, igyunk valamit. Mit szólnál egy pohárka egri bikavérhez vagy tokaji aszúhoz? A kellemes zamatú vörösborhoz a szőlőt a Bükk hegységet határoló dombok déli lejtőin termesztik. Az italremek különböző szőlőfajtákból készült borok házasítása. Az alap kadarka vagy kékfrankos, amihez oportót, medoc-noirt, merlot-t vagy cabernet-t adnak, pincemester ízlése válogatja. A tokaji aszú a borok királya, a királyok bora, a gyógyszerek gyógyszere és az egyik legízesebb hungarikumunk. Ettünk, ittunk, most gyönyörködjünk a hazai művészetben, vagyis tárgyi és szellemi kultúránk sajátosan magyar alkotásaiban. Ajánlom figyelmedbe a halasi csipkét! Száz százalékig szorgos asszonyi kezek munkája, gépet a csipkecsodák sosem „láttak”. Halason több mint hatvan öltésmintával dolgoznak, itt használják a legvékonyabb cérnát.

Végül elérkeztünk a szajmókához, dübbencshez és orosházi banánhoz, ehhez a talányos hármashoz. Most megoldjuk a találós kérdést. Közös bennük, hogy mindegyik ehető és hungarikum. A szajmóka sertésvastagbélbe, esetleg műbélbe töltött, sertéshúsból, főtt sertésbőrből készült, sóval, őrölt borssal, csípős és csemege pirospaprikával, valamint fokhagymával ízesített, füstöléssel és szárítással érlelt, nyers szalámi. A dübbencs, más néven ördögbiblia sós, kapros vagy juhtúróval töltött, változatos fűszerezésű, kalóriadús, kemencében sült kenyértészta. Az orosházi banán nem citromízű, ráadásul nem is gyümölcs, hanem kézzel formázott, félig lefejtetlen banánra emlékezető, tojással dúsított vajastésztából készült péksütemény. Mind a három furcsa szerzet egyszerűen imádnivaló, mert a mi fiunk borja.
 
Oldal tetejére