OLIMPIA

Spanky

Állandó Tag
Állandó Tag
Az úszóktól is tönn érmet és színesebbet vártak. Nem szeretném meggyanúsítani Phelpset, de azt érzem, hogy dopping hajtja.

Ez akkor lesz számomra még gyanúsabb, ha nemcsak úszásban, hanem sportlövészetben, vívásban, ökölvyívásban, kajak-kenu, egyes és párosban is indul és mindent megnyerui.
Vagy lehet, hogy csak sabanyú a szőlő számomra?

Nem lehet, hanem biztos. :rolleyes:
 

afca

Kitiltott (BANned)
Növekedési hormon (hGH)

Jellemzők

A növekedési hormonok jelentik a legnagyobb merészséget, amit egy testépítő elkövethet, mivel ennek a mellékhatásait nem lehet visszafordítani. Mivel még mostanában is eléggé nagy misztikum veszi körül a növ.-i h.-kat, ezért nézzünk egy kis ismertetőt:
Fontos már az elején megérteni, hogy a felszabadult HGH-nak (emberi növekedési hormon) nincs közvetlen anabolikus hatása, hanem csupán a májat ösztönzi arra, hogy az inzulinhoz hasonló növekedési faktorokat és szomatomedineket válasszon ki. A 80-as évek közepéig csak az emberi, biológiailag aktív formája létezett mint exogén szedési lehetőség, ezt a halottak hipofíziséből nyerték. Az előállítók ezt a változatot kivonták a forgalomból. Ezután kifejlesztették a szintetikus növekedési hormont, melyet géntechnológiai úton állítanak elő vagy E Coliból, vagy átalakított egérsejtekből. Az STH-nak (szomatotróp-hormon) háromféle hatása van a testépítők számára:
  1. Először is erős anabolikus hatása van, s fokozott proteinszintézist idéz elő, mely IZOMHIPERTRÓFIÁBAN, (AZ IZOMSEJTEK SOKASODÁSA) MUTATKOZIK MEG. EZ UTÓBBI AZÉRT ÉRDEKES, MERT A SZTEROIDOK SZEDÉSÉVEL EZT NEM LEHET ELÉRNI!
  2. A második hatás a zsírégetésre kifejtett kifejezett benyomása, ez lehetővé teszi az atlétát, hogy nagyobb mennyiségű kalóriát fogyasszon el.
  3. A harmadik, általában figyelembe sem vett pont az, hogy az STH a kötőszövetet, az izmokat, a csontokat, és a porcokat erősíti, mely az egyik oka a roppant erőnövekedésnek.
Mégis sokan nem érzékelnek megfelelő fejlődést a növekedési hormon alkalmazásakor. Ennek több oka is lehet:
  1. Az atléta egész egyszerűen nem szedett kielégítő mennyiséget hosszú időn keresztül.
  2. A második ok, amit nem sokmindenki tud, az az, hogy még három hormon van, melyekre egyszerre van szükség, hogy maximális anabolikus hatást érjenek el. Ezek a STH, az inzulin és egy pajzsmirigyhormon, pl. a Cytomel.
  3. A harmadik ok, az az, hogy egyszerű HCG-t vettünk a drága STH-helyett, magyarán szólva jól átlettünk b*szva. Ugyanis a STH kiszerelési formája nagyon hasonlít a HCG-hez, mindkettő vegyület szárazanyagként fordul elő, elegendő, ha egy utánnyomott Serono-féle Saizen vagy Lilly-féle Humatrope címkét ráraknak a HCG üvegcsére, és - láss csodát! - mindjárt van egy üveg "STH"-nk.
  4. A negyedik ok, az az, hogy egészen ritka esetekben előfordulhat, hogy a szervezet az exogén STH-ra antitestképzéssel reagál, így hatástalanná teszi azt.
Adagolása

Tapasztalatok alapján a STH - t hosszabb időn keresztül szedik, ez legalább 6 héttől több hónapig tarthat. Érdekes, hogy a STH hatása néhány hét után sem csökken, ezért ugyanakkora adagolás esetén is fejlődés érhető el hosszabb távon.
Valójában még hónapokkal később is további izomtömeg és növekedés léphet fel, mivel az edzéssel stimulált izomhipertrófia az újonnan létrejött izomsejtekre is átterjed.
Tehát:
Egy 100kg-os testépítőnek hetente 60 n.e-t kellene injekcióznia, a heti adagot heti 3*20 n.e-es intramuszkuláris injekcióra kell elosztania. További szedési lehetőség a szubkután (bőr alatti) injekció, melyet azonban naponta kell beadni, leginkább 8n.e-t naponta.
Mellékhatások

Általában a fő gondot a vér túl alacsony cukorszintje (hypoglykoemia), és a pajzsmirigy lehetséges alulműködése jelenti. Az anabolikus szteroidokra jellemző mellékhatásokkal nem kell számolni, ugyanis nincsenek. Viszont mi a helyzet az akromegáliáról, csontdeformálódásról, szívmegnagyobbodásról szervi megnagyobbodásról, gigantizmus és a korai halálról szóló horrortörténetekkel?!
Lássuk csak:
A csontok hosszának növekedése csak akkor lehetséges, ha az ember a pubertáskor előtt van. Ez után már a növekedési hormonoknak sem az endogén hiper kiválasztása útján, sem a STH nagymértékű exogén bevitel mellett nem lehetséges a csontok hosszának növelése. Az óriás növekedés (gigantizmus) mely az érintett észrevehető testi erejével, és izomkeménységgel jár, s melyet ha nem kezelnek, az gyengeséggel és halállal végződik, az megint csak a pubertás kora előtti embereknél lehetséges, akik egyidejüleg a nemi mirigyek alulműködésében (hypogonodizmus) is szenvednek. Azok az emberek, akik pubertás koruk után endogén hiperszekrécióban és normálisan végződő magasságnövekedésben szenvednek, felléphet az akromegália. Ezáltal a csontok szélesebbek lesznek, az arcvonások is növekednek az alsó állkapocs és az orr növekedése miatt. A szívizom és a vesék súlya és nagysága is növekedhet. Ez azonban fáradsággal, gyengeséggel, diabétesszel, szívproblémákkal. Ill. korai halállal végződik.
Megjegyzés:
Megbízható amerikai bennfentes körökből tudható, hogy amerikai és ausztrál tudósok inzulinhoz hasonló injekcióban beadható növekedési hormont állítottak elő. Amennyiben ez piacra kerül, akkor a STH mint teljesítményt növelő szer a múlté lesz. Így a szervezetnek sokkal nagyobb mennyiség állna rendelkezésre a szerből, mint amennyit a máj valaha is elő tudna állítani, ill. ki tudna választani a STH injekciók hatására.
 

romesz

Állandó Tag
Állandó Tag
Növekedési hormon (hGH)
Ami a cikkbol kimaradt hogy akinek izuleti problemaja van annak a fajdalom elviseleseben segit es akinek izomsorvadasa van annak segit izom epitesben. De termeszetesen az nem hir ha a pozitivumot irjak az a fontos minnel nagyobb a hangoskodas a negativok korul. Lehet hogy igy kellene minden gyogyszert reklamozni? Elsosorban a negitivokat irni meg roluk es utana egy sorban a pozitivat? Gondolom akkor nem adnaka el olyan sok gyogyszert. Fiatal koromban adtak gyogyszert amit evekig szedtem, 2 evvel kesobb tudtam meg hogy mellekhatas lehet vaksag is. Szerencsem volt, de ha tudom az elejen tuti nem szedem be .
 

afca

Kitiltott (BANned)
II. helyezett

resource.aspx
resource.aspx

400m vegyes, 84 kg
200 m pillangó,
200m vegyes

III. helyezett

resource.aspx

párbajtőr egyéni
 

afca

Kitiltott (BANned)
Elvitte az ezüstöt a dopping

<!-- Meta -->
2008. augusztus 15. péntek 08:42

<!-- Intro -->Peking
| Pozitív doppingtesztet produkált, ezért meg kell válnia medáljaitól az észak-koreai Kim Dzsong Szunak, aki férfi szabadpisztolyban ezüstérmes, légpisztolyban pedig bronzérmes lett a pekingi olimpián.


<!-- Image --><!-- Gallery --><!-- Related information --><!-- Content -->A versenyző szervezetében a nyugtatók közé tartozó propranololt találtak. A Nemzetközi Olimpiai Bizottság bejelentette, hogy Kimet megfosztja érmeitől. Ezek szerint férfi szabadpisztolyban a kínai Tan Cung-liang lett a második, és az orosz Vlagyimir Iszakov a harmadik. Légpisztolyban az amerikai Jason Turneré a bronzérem. (MTI)

<!-- Tags -->
 

afca

Kitiltott (BANned)
Az ember, aki bojkottálta az olimpiát - képek

<!-- Meta -->
2008. augusztus 15. péntek 18:59

<!-- Intro -->Pozsony
| A pekingi olimpiai játékok kezdete óta egy tiltakozó lepedőre lehetnek figyelmesek azok, akik a fővárosban járnak. Egy második emeleti lakás lakója sajátos módon fejezi ki tiltakozását a Lazaretská utcában a kínai viszonyok ellen.


<!-- Image --><!-- Gallery -->Nagyításhoz kattintson valamelyik képre:






<!-- Related information --><!-- Content -->Somogyi Tibor felvételei

http:ujszo.com

<!-- Tags -->
 

afca

Kitiltott (BANned)
Peking 2008: Fél órán belül két szlovák aranyérem!

Ezzel Szlovákiának immár három aranyérme van.

-------------------------------------------------------------------------------
Csak nekünk nincs aranyunk.Fontos volt a TV-ben nagypofával hirdetni ,,7-8 aranyat,, hozunk.Nézem az olimpiát és csak dühöngök.Elmentek ronda ruhában,,nem tudom ki a f.sz tervezte azt a kapcarongyot,,felkészületlenül.Leégetik Magyarországot.Már mindenki hibás,,a csónak,,a kormány,,stb.csak az ,,olimpikonjaink,,nem.

<!-- /#content-header -->
 

afca

Kitiltott (BANned)
Fodor Zoltán eredményhirdetésén Ara Abrahamian eldobta bronzérmét, és így sporttörténelmet írt etikátlan viselkedésével!
aran3_708468w.jpg


Az eredményhirdetés az egyik bronzérmet megszerző Ara Abrahamian "jóvoltából" kisebb botránnyal indult.

Kezdetben csípőre tett kézzel jelezte, hogy igazságtalanság érte a pontozók részéről, majd a svéd színekben versenyző sportoló a kapott medáliát tüntetőleg kivette a nyakából és a dobogó mögül a szőnyeg közepére hajította, majd sértődötten távozott a ceremóniáról. [telesport.hu]



A svéd birkózó eldobta bronzérmét...
( a videó)​





medal_toss_abrahmian_z.jpg
 

afca

Kitiltott (BANned)
Pelenkás, tejfogú gyerekek versenyeznek Kína színeiben. Az aranyérmes tornászcsapat tagjai biztos, hogy nem érik el a 16 éves korhatárt, Kína meghamisítja a személyi azonosságukat, az útlevelüket – állítják az amerikai mesteredzők.
china2.jpg



Miközben élvezettel figyeli a világ a pekingi olimpia szenzációs versenyeit, titokban attól tart, hogy a világraszóló eredményeket elérő sportolókról kiderül majd: mindezt tiltott szerekkel érték el. Arra azonban kevesen gondoltak, hogy a személyazonosság megváltoztatásával is lehet előnyöket szerezni, aranyérmet nyerni. A női torna csapatversenye után az amerikaiak legalábbis ezzel vádoljak Kínát. De mit tehet a NOB azzal az országgal, amelyik útlevelet hamisít?

A hivatalosan női tornának nevezett sportágnak ma már több köze van az akrobatikához, mint a tornához, a női jelzőt pedig nyugodtan gyermekre lehetne cserélni. A hajdanán kecses fiatal hölgyeket, torz, hajszálvékony kislányok váltották fel, akikről a legjobb indulattal is nehéz elhinni, hogy elérik a hivatalos nevezési korhatárt, ami 1976 óta 16 év. Pedig országuk dokumentumai alapján mindegyik meghaladta a bűvös tizenhatot. A szakértők szerint a vékonyka kislányok jobban terhelhetők, hajlékonyabbak, akrobatikusabbak, vakmerőbbek és pszichikailag jobban manipulálhatók. Behozhatatlan előnyt élvez tehát az az ország, amelyik ilyen gyerekeket vonultat fel.

china1.jpg


A The New York Times még az olimpia megkezdése előtt oknyomozó riportjában két kínai tornásznőről, He Kexinről és Jiang Yuyuanról derítette ki, hogy nem lehet több, mint 14 illetve 15 éves. A The New York Times Kína hivatalos honlapjára, kínai újságokra, korábbi nevezésekre és ifjúsági versenyekre hivatkozott, amelyekben He születési évét mindenhol 1994-ben, Jiangét 1993-ban jelölték meg. A honlapok nagy részét a kínai hatóságok azóta blokkolták. A The New York Times a két kínai kislány videóját egy korábbi olimpiai bajnok tornásznőnek, Mary Lou Rettonnak is bemutatta, aki a mozgás, a testalkat alapján is kizártnak tartotta, hogy a gyermekek elérnék a hivatalos nevezési kort. Károlyi Béla legendás edző, aki annak idején Nadia Comanecivel az élen a román tornásznőket segítette csúcsra, majd az 1996-os amerikai aranycsapat kovácsa volt, már nem udvariaskodik.

Az NBC televíziós csatorna kommentátoraként szégyentelinek nevezi, hogy pelenkás, tejfogú gyerekek versenyeznek. Arra az észak-koreai, 132 centiméteres, 26 kilós tornászbébire hivatkozott, akit 1993-ban sikerült életkor hamisítás miatt kizárni a versenyből. „Ne vicceljünk, mindenki tudta, hogy pelenkás volt, ugyanúgy, mint a mostani kínai lányok. Ha közelebbről megnézzük őket, még látszik a tejfoguk" - mondja Károlyi felháborodottan.

Az olimpia előtt a Nemzetközi Tornaszövetség (IOF) a gyanú alapján kérte a kínai hatóságokat a tornacsapat életkorának tisztázására. A kormány által kiadott útlevelek szerint a kérdéses két tornásznő 1991 illetve 1992-ben született, azaz nevezésükkel semmi probléma sem lehetett.

A kedden véget ért női csapatversenyt a kínaiak nyerték, és milliók lehettek tanúi a félelem nélküli, szédületes mini akrobatáknak, akiket a feltűnő smink sem tudott a baba kategóriából kiemelni. Az olimpiai arany elvesztése után az amerikaiak tiltakozása felerősödött. „Nem egyforma szabályok szerint játsszunk" - fakadt ki Károlyi Márta, az amerikaiak vezetőedzője. „A tornában a kor meghamisítása nagyobb csalás, mint a dopping. Szembenézni a világgal és felvonultatni egy korhatár alatti csapatot: ez szörnyű" - teszi hozzá Károlyi Béla.

A Nemzetközi Olimpia Bizottsághoz hivatalos tiltakozás még nem érkezett. De lehet-e bizonyítani, ha a születési dátumokat egy ország meghamisítja?Gyakorlatilag lehetetlen. A dokumentumokat túl tökéletesen változtatták meg. Kína szakértő az ilyenben. Nincs itt semmi újdonság, kérem szépen" - mondja Károlyi Béla. A mesteredző pesszimizmusa ellenére a NOB-nak előbb utóbb komolyan foglalkozni kell a „kordoppinggal", nemcsak a versenyek tisztasága, de a gyermekek egészsége érdekében is.

[hetivalasz.hu]
 

afca

Kitiltott (BANned)
Lemaradt a bronzéremről a női tőrcsapat.

Elvesztette az Olaszországgal vívott bronzmeccset a magyar női tőrcsapat. A találkozón Mohamed Aida, Varga Gabriella és Újlaky Virginie mindössze két asszót tudott megnyerni a kilencből.



No comment......
</BEVEZETO>
 

afca

Kitiltott (BANned)
Összesített éremtáblázat az augusztus 16-i, szombati játéknap után:

<TABLE width="100%" border=0><TBODY><TR><TD> </TD><TD> </TD><TD>arany</TD><TD>ezüst</TD><TD>bronz</TD></TR><TR><TD> 1.</TD><TD>Kína</TD><TD>27</TD><TD>13</TD><TD>7</TD></TR><TR><TD> 2.</TD><TD>Egyesült Államok</TD><TD>16</TD><TD>16</TD><TD>22</TD></TR><TR><TD> 3.</TD><TD>Németország</TD><TD>8</TD><TD>5</TD><TD>5</TD></TR><TR><TD> 4.</TD><TD>Koreai Köztársaság</TD><TD>7</TD><TD>9</TD><TD>4</TD></TR><TR><TD> 5.</TD><TD>Ausztrália</TD><TD>7</TD><TD>8</TD><TD>10</TD></TR><TR><TD> 6.</TD><TD>Japán</TD><TD>7</TD><TD>5</TD><TD>5</TD></TR><TR><TD> 7.</TD><TD>Nagy-Britannia</TD><TD>7</TD><TD>3</TD><TD>7</TD></TR><TR><TD> 8.</TD><TD>Olaszország</TD><TD>6</TD><TD>5</TD><TD>5</TD></TR><TR><TD> 9.</TD><TD>Oroszország</TD><TD>5</TD><TD>8</TD><TD>8</TD></TR><TR><TD> 10.</TD><TD>Ukrajna</TD><TD>5</TD><TD>2</TD><TD>5</TD></TR><TR><TD> 11.</TD><TD>Franciaország</TD><TD>3</TD><TD>9</TD><TD>10</TD></TR><TR><TD> 12.</TD><TD>Szlovákia</TD><TD>3</TD><TD>1</TD><TD>-</TD></TR><TR><TD> 13.</TD><TD>Csehország</TD><TD>2</TD><TD>3</TD><TD>-</TD></TR><TR><TD> 14.</TD><TD>Románia</TD><TD>2</TD><TD>1</TD><TD>2</TD></TR><TR><TD> </TD><TD>Új-Zéland</TD><TD>2</TD><TD>1</TD><TD>2</TD></TR><TR><TD> 16.</TD><TD>Svájc</TD><TD>2</TD><TD>-</TD><TD>3</TD></TR><TR><TD> 17.</TD><TD>Grúzia</TD><TD>2</TD><TD>-</TD><TD>1</TD></TR><TR><TD> </TD><TD>Spanyolország</TD><TD>2</TD><TD>-</TD><TD>1</TD></TR><TR><TD> 19.</TD><TD>Kuba</TD><TD>1</TD><TD>3</TD><TD>4</TD></TR><TR><TD> 20.</TD><TD>Zimbabwe</TD><TD>1</TD><TD>3</TD><TD>-</TD></TR><TR><TD> 21.</TD><TD>Hollandia</TD><TD>1</TD><TD>2</TD><TD>4</TD></TR><TR><TD> 22.</TD><TD>Azerbajdzsán</TD><TD>1</TD><TD>2</TD><TD>2</TD></TR><TR><TD> 23.</TD><TD>Norvégia</TD><TD>1</TD><TD>2</TD><TD>1</TD></TR><TR><TD> 24.</TD><TD>Koreai NDK</TD><TD>1</TD><TD>1</TD><TD>3</TD></TR><TR><TD> 25.</TD><TD>Kanada</TD><TD>1</TD><TD>1</TD><TD>1</TD></TR><TR><TD> 26.</TD><TD>Lengyelország</TD><TD>1</TD><TD>1</TD><TD>-</TD></TR><TR><TD> </TD><TD>Mongólia</TD><TD>1</TD><TD>1</TD><TD>-</TD></TR><TR><TD> 28.</TD><TD>Brazília</TD><TD>1</TD><TD>-</TD><TD>4</TD></TR><TR><TD> 29.</TD><TD>Indonézia</TD><TD>1</TD><TD>-</TD><TD>3</TD></TR><TR><TD> 30.</TD><TD>Bulgária</TD><TD>1</TD><TD>-</TD><TD>1</TD></TR><TR><TD> </TD><TD>Finnország</TD><TD>1</TD><TD>-</TD><TD>1</TD></TR><TR><TD> 32.</TD><TD>Etiópia</TD><TD>1</TD><TD>-</TD><TD>-</TD></TR><TR><TD> </TD><TD>India</TD><TD>1</TD><TD>-</TD><TD>-</TD></TR><TR><TD> </TD><TD>Jamaica</TD><TD>1</TD><TD>-</TD><TD>-</TD></TR><TR><TD> </TD><TD>Thaiföld</TD><TD>1</TD><TD>-</TD><TD>-</TD></TR><TR><TD> 36.</TD><TD>MAGYARORSZÁG</TD><TD>-</TD><TD>4</TD><TD>1</TD></TR><TR><TD> 37.</TD><TD>Kazahsztán</TD><TD>-</TD><TD>3</TD><TD>3</TD></TR><TR><TD> 38.</TD><TD>Svédország</TD><TD>-</TD><TD>3</TD><TD>-</TD></TR><TR><TD> 39.</TD><TD>Fehéroroszország</TD><TD>-</TD><TD>2</TD><TD>6</TD></TR><TR><TD> 40.</TD><TD>Törökország</TD><TD>-</TD><TD>2</TD><TD>1</TD></TR><TR><TD> 41.</TD><TD>Ausztria</TD><TD>-</TD><TD>1</TD><TD>2</TD></TR><TR><TD> 42.</TD><TD>Algéria</TD><TD>-</TD><TD>1</TD><TD>1</TD></TR><TR><TD> </TD><TD>Kirgizisztán</TD><TD>-</TD><TD>1</TD><TD>1</TD></TR><TR><TD> </TD><TD>Kolumbia</TD><TD>-</TD><TD>1</TD><TD>1</TD></TR><TR><TD> </TD><TD>Szerbia</TD><TD>-</TD><TD>1</TD><TD>1</TD></TR><TR><TD> </TD><TD>Szlovénia</TD><TD>-</TD><TD>1</TD><TD>1</TD></TR><TR><TD> </TD><TD>Üzbegisztán</TD><TD>-</TD><TD>1</TD><TD>1</TD></TR><TR><TD> 48.</TD><TD>Ecuador</TD><TD>-</TD><TD>1</TD><TD>-</TD></TR><TR><TD> </TD><TD>Észtország</TD><TD>-</TD><TD>1</TD><TD>-</TD></TR><TR><TD> </TD><TD>Trinidad és Tobago</TD><TD>-</TD><TD>1</TD><TD>-</TD></TR><TR><TD> </TD><TD>Vietnám</TD><TD>-</TD><TD>1</TD><TD>-</TD></TR><TR><TD> 52.</TD><TD>Örményország</TD><TD>-</TD><TD>-</TD><TD>5</TD></TR><TR><TD> 53.</TD><TD>Dánia</TD><TD>-</TD><TD>-</TD><TD>2</TD></TR><TR><TD> 54.</TD><TD>Tajvan</TD><TD>-</TD><TD>-</TD><TD>2</TD></TR><TR><TD> 55.</TD><TD>Argentína</TD><TD>-</TD><TD>-</TD><TD>1</TD></TR><TR><TD> </TD><TD>Egyiptom</TD><TD>-</TD><TD>-</TD><TD>1</TD></TR><TR><TD> </TD><TD>Horvátország</TD><TD>-</TD><TD>-</TD><TD>1</TD></TR><TR><TD> </TD><TD>Litvánia</TD><TD>-</TD><TD>-</TD><TD>1</TD></TR><TR><TD> </TD><TD>Mexikó</TD><TD>-</TD><TD>-</TD><TD>1</TD></TR><TR><TD> </TD><TD>Tádzsikisztán</TD><TD>-</TD><TD>-</TD><TD>1</TD></TR><TR><TD> </TD><TD>Togo</TD><TD>-</TD><TD>-</TD><TD>1</TD></TR></TBODY></TABLE>
 

afca

Kitiltott (BANned)
Kudarc után fegyelmi.

PEKING – Csalódás, negyedik hely, fegyelmi vizsgálat – ez a mérlege a női tőrcsapat tegnapi szereplésének. A mieink az elődöntőben meglepetésre kikaptak az amerikaiaktól, majd a bronzmeccsen az olaszoktól is. A vívószövetség fegyelmi vizsgálatot indít Ujlaky Virginie (24) ellen

Mit kell tenni ahhoz, hogy az olimpián felelősségre vonjanak valakit?

– Ujlaky a felkészülés soránvégig megkérdőjelezte a szövetség, a MOB és az én döntésemet, és nem is fogadta el azokat – közölte Bernát Zoltán, a tőrözők szövetségi kapitánya.
Lassan összeállt a kép. Mohamed Aida (32), aki az amerikaiak elleni elődöntőben majdnem csodát tett (14-2-re nyerte az utolsó asszót, s így csak 35-33-ra kaptunk ki), megjegyezte, a feszültségek „csak” az egyéni szereplést befolyásolták. Majd szégyenkezve mondta, hogy külföldiekkel kellett bemelegítenie, mert a tartalék Ujlaky nem jelent meg.

De még volt több megdöbbentő eset is, ám azokról a kapitány nem kívánt nyilatkozni.

– Lehet, az én hibám volt,hogy nem változtattam korábban az olimpiai keret összetételén. De nem akartam, mert ezek a lányok együtt harcolták ki a pekingi szereplés jogát, Ujlakynak is komoly szerepe volt ebben – közölte Bernát.

Hogy Ujlakynak mi a véleménye, sajnos nem derült ki, mert doppingvizsgálatra vitték, nem tudott nyilatkozni. De a MOB előtt választ kell adnia a kérdésekre.


Halas Zoltán/Peking
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ha rajtam múlna az összes ,,sztár olimpikonunk,,gyalog jönne haza Kinából.Kimentek leszerepelni...........<!-- /cikk cache -->
 

afca

Kitiltott (BANned)
Peking 2008: A MOB sportigazgatója szerint a MOB egy utazási iroda.


Nincs magyar sportirányítás, ugyanis akik tizenkét éve ezzel foglalkoznak, nem értenek hozzá, a politika pedig egy utazási iroda szintjére fokozta le a Magyar Olimpiai Bizottságot - állítja Kovács Tamás, a MOB sportigazgatója, a vívók volt szövetségi kapitánya.
Kovács Tamás a Magyar Rádiónak úgy nyilatkozott a pekingi játékokon, hogy érthetetlennek tartja, miért nincs egycsatornás finanszírozás, és megítélése szerint az anyagi gondok mellett a magyar sport politikai csatározások színtere is lett. Súlyos problémaként említette, hogy a MOB-tól lényegében elvettek minden jogosítványt.
"A MOB nem több egy utazási irodánál, amelynek a feladata a kiutaztatás az olimpiára" - fogalmazott.
Hozzátette: rossz a sporttörvény, míg a nemzeti sportstratégia, amely ötpárti támogatást élvez ugyan, de nincs mögötte pénz, szerinte semmit sem ér.
A MOB igazgatója megjegyezte: a magyar sportélet szereplői tisztában voltak azzal, hogy a tehetséges versenyzői és edzői gárda csak egy adott pontig lesz képes tolni a szekeret, és előbb-utóbb bekövetkezik a hidegzuhany. Az egész világ mindent belead abba, hogy az olimpián a legjobb eredményt hozza. A miniszterelnök hiába szeretne aranyérmeket látni, ha az ő döntése nyomán szűnt meg a magyar sportirányítás, amelyet először sporthivatalra, majd szakállamtitkárságra fokoztak le - így Kovács.
Szerinte az álprofizmus jele, hogy az utolsó pillanatban kapnak támogatást az olimpiai sportágak, különösen annak fényében, hogy az olimpiai felkészülés hat-nyolc év. A sport lehetetlen helyzetére utalva példaként említette, hogy míg a kisebb sportágak éhhalállal küzdenek, a kiemelt sportágaknak is komoly gondjaik vannak.
„Amatőr feltételek között próbáljuk meg kihasználni a tehetségeinket, miközben az edzőink elhagyják az országot, és külföldön készítik fel a legnagyobb ellenfeleinket” - mondta. Kovács Tamás szerint a kormánynak fel kell ismernie, mekkora a magyar sport húzóereje: "nemcsak arról van szó, hogy aranyérmeket gyűjtünk, hanem arról is, hogy az olimpikonjaink egy egész generációnak a példaképei, és egy egész országot megmozgatnak".
MTI/para


<!-- /#content-header -->
 

afca

Kitiltott (BANned)
Fejreállt magyar élsport


<!-- /#content-header -->2008, augusztus 17 - 11:51 Szilvássy József
Vasárnap kora délután Pars Krisztián diszkoszvető megszerezheti a várva várt első magyar aranyérmet, habár nem lesz könnyű ekkora nyomás alatt versenyeznie. Sokat javíthatnak még a mérlegen a kajak-kenusok és talán az öttusázók is. De az már most nyilvánvaló, hogy súlyos válságban van az élsport Magyarországon. A vívók például 108 éve, azaz 1900-ban szerepeltek olyan gyászosan, mint az idén.
Magyar kardozók:vert sereg Pekingben
MTI-fotó


Máris megkezdődött a nem olimpiai, de annál hangosabb magyar sportág: a torzsalkodás, az egymásra mutogatás, a sárdobálás, a mosakodás, a politikai csatározás. Talán csak nem verekednek össze szégyenszemre az olimpiai faluban. Vasárnap reggel az egyik vezető azt állította, hogy a Magyar Olimpiai Bizottságot utazási irodává züllesztették, majd ugyanaz a személy ijedten hozzátette, hogy Schmitt Páltól a jelenlegi politikai vezetés majdnem minden hatáskört megvont. Nemcsik Zsolt kardozó azzal védekezett, hogy nem érezte a ritmust, a vívószövetség elnöke szerint mentálisan nem győzték a csatát a magyarok, akik egyébként szerinte jól felkészülten érkeztek az olimpiára. Amit Mincza Ildiküó kivételével nem sikerült bizonyítaniuk...
Igazuk van azoknak, akik azt állítják, hogy a még elvárható magyar sikerek sem takarhatják el a lényeget: fejreállt a magyar élsport, amely évek, sőt: évtizedek óta válságban van. Eddig azonban mindig akadt Balczónk, Darnyink, Egerszegink, Nagy Timeánk és más kiváló egyéniségek, akiknek a megérdemelt sikerei révén a felelősök szőnyeg alá söpörték az egyre súlyosabb gondokat.
Három lényeges problémát említek a sok közül. Az egyik nyilvánvalóan a pénz. Jelenleg a magyarországi költségvetés 0,1 százalékát fordítják az élsport támogatására. Németországban ennek tízszeresét, az Egyesült Államokban több csatornán keresztül ennél is többet költenek erre a célra. Mert jól tudják, az olimpia és más világverseny nagy biznisz. A felkészülésre, a korszerű létesítményekre fordított pénz ezerszer megtérülhet az idegenforgalom növekedésében, különböző reklámok révén, de úgy is, hogy egykor Mark Spitz volt, most meg Michael Phelps milliók példaképe, akik közül a legtöbben sportolni vagyis egészséges életmódba kezdenek, s néhányan közülük akár az amerikai úsózsenik nyomdokaiba léphetnek. Amikor az amerikai kardozók megszerezték az első olimpiai érmüket, csak New Yorkban több mint tízezer fiatal jelentkezett vívónak.
Ebből a felismerésből adódóan az edzők is csipkedik magukat, mert aki sikeres, az fényesen megél a szaktudásából, ebből az elfoglaltságból. De csak aki eredményeket tud felmutatni. Magyarországon sok kivétel akad. Nem kevesen a körülményekhez képest kiválóan élnek (lásd a magyar focidezők), holott a produkcióik gyatrák. Mégis összezárnak, balszerencsét, frász tudja, mi mindent hordanak össze, pozícióik megőrzése érdekében. A fiatal, tehetséges edzők meg külföldre távoznak. Többek közülük németországi, kanadai és más országbeli sikeredzők. Vívásban, kajak-kenuban, többek között.
Nagyon kevés kivételtől eltekintve ilyen magyarországi langyosvízben dagonyáznak az élsportolók is. Ezért nem érzik az olimpián és máshol a ritmust, ezért lepődnek meg, hogy például a kínaiak ugyan nem a klasszikus vívóiskolát mutatják be, ám sikeresen és szabályosan csatáznak. A magyar ellenfeleik meg mellébeszélnek. Vagy egymást fúrják, mint Újlaky Virgin, akit nem állítottak be a női tőrcsapatba, ezért sértődötten Knapek Edina ellen szurkolt, aki össze is omlott emiatt.
A mentális felkészültségben is akadnak súlyos gondok. Ki tudja vajon ép ésszel megmagyarázni, hogy éppen a magyar tőrözők miért álltak fásult vívással tizennégy találatnyi különbséggel vesztésre a teljesen esélytelen amerikaiak ellen? S miként lehetséges az, hogy Mohamed Aida két és fél perc alatt ebből képes volt tizenhármat behozni. Miért nem vívott ő és két társa ilyen kiválóan az első csörtékben. S a brillírozó magyar miért nem tudta bevinni a sorsdöntő, kiegyenlítést jelentő találatot? Miért kapta meg ő és a magyar válogatott ilyen fergeteges hajrá legvégén, három másodperccel a vége előtt a kegyelemdöfést, vagyis a győztes amerikai tust? Az otthoni langyos edzések után szinte lehetetlen a sorsdöntő és egyre kiélezettebb csatákba helyt állni. Ez sajnos, egyre kevesebb magyar versenyzőnek sikerül.
Ezernyi kérdés, ezernyi gond. Legalább ugyanennyi felkiáltójel. Mindössze két lehetőség kínálkozik. Vagy ismét egymásnak esnek a magyar sportvezetők és politikusok, s egymásra mutogatnak, netán mentegetőznek.
Vagy nekilátnak a magyar élsport megmentésének. Kizárva az élősködőket, a nagyhangú dilettánsokat, lehetőséget nyújtva és kellő anyagi feltételeket teremtve a valóban rátermett edzőknek és sportvezetőknek.
Mert ifjú tehetségekben ma sincs hiány Magyarországon. Ezt leginkább Cseh Laci igazolta Pekingben, Németh Krisztián pedig hosszú hónapok óta Liverpoolban. Ő két éve került Angliába. Nagy szerencséjére, mert ma már a Rafa Benitez mesteredző is elismerően nyilatkozik a tizenkilenc éves magyar focistáról. Aki nem dumál, nem hősködik. Inkább edz. Nagyszerű körülmények és kiváló szakemberek kezei között.
 

Ernoe

Állandó Tag
Állandó Tag
Kedves Afca
Nekem gyanusak a te elemzéseid.

Ugy tünik mindha a "magyar-önbirálat" csak abbol állna, hogy "lekellett feküdjünk". :D
Korábban az Oroszoknak most meg az Ameriakaiaknak.

Nem tudom. En még annak is tudok örülni, hogy versenyzöink qualifikálták magukat a játékokra.
Végülis Pekingben (egy város) többen laknak mint egész Magyarországon.
Na és van sok más fontos tevékenység az életben az olimpiai játékok mellett. ;)


Magyarország - Németország 25-24 (12-14)

gorbicz.jpg


Hajrá Magyarok!
 

Ernoe

Állandó Tag
Állandó Tag
Végignéztem az evezösöket. Ott érik valami.

kajak%20kovacs%20katalin%20peking.jpg


Sajnos a vizilabdás lányokat nem közvetitette a TV.
Nem tudtam nekik eléggé telepathikusan segiteni. :D
Azért a bronz meglesz!
 
Oldal tetejére