Reiki!

Dyte

Állandó Tag
Állandó Tag
Két dolgot akarok csak közbeszúrni:
A pránanadi és a párna-gyógyászat nem ugyanaz, teljesen más a kettő, az utóbbi nemis kézrátételes és teljesen mást csinálnak vele. Így mikor "pránásról" beszéltek, nem mindig tudom hogy melyikről lehet szó. Pránanadival nem tudok róla hogy energiát lehetne leszívni másról. (majd kijavít valaki ha tévedtem)

A másik:
Van egy reikimester, Fodor György, aki kutatta és felderítette a reiki kialakulásának hiteles történetét,usui életútját,az utólag ráaggatott sallangok, mesés elemek, az adott reikiágazatok önigazolásául odarakott kitalációk lehántása mellett, eredeti források alapján.

A címe:
A Reiki nyomában I.rész - a Reiki hiteles története és irányzatai

Ezt a könyvet nem találta már meg valaki valahol e-bookban valahol a neten?
különben lesz két további kötete is, nem tudom azokat kiadták -e már.
Szia Dóri! Nekem Fodor Györgynél volt a reiki 1 beavatásom októberben. Ő már 5 éve tanul janpánul, de a fordításban segítséget is igénybe vesz, azért készül lassan.
 

Remka

Állandó Tag
Állandó Tag
mivel nagyvizen tul elek sook eve es a mar a lap oset is ismertem
igy tudom miert irodott az a szabaly !!!!
... de egy magyarorszagi magyar ha ezt muveli az anyanyelvevel
az mas egyebbre is kepes...ez nem tevedes hanem nemtudas!!
SZEGYEN !! az ilyen hianyossagokkal iro neirjon soha egy betut sem!!!

Ne haragudj, de nem tudom megállni: mielőtt másokat kritizálunk, néha nem árt előtte nekünk is tükörbe néznünk. Vagy lehet, hogy csak véletlenül ütöttél le két "b"-t az egyébbre szónál? :)
 

cathy222

Állandó Tag
Állandó Tag
Ne haragudj, de nem tudom megállni: mielőtt másokat kritizálunk, néha nem árt előtte nekünk is tükörbe néznünk. Vagy lehet, hogy csak véletlenül ütöttél le két "b"-t az egyébbre szónál? :)
Ez lehet a technika ördöge is, az én gépem is önkényeskedik a kettős betűknél. Hol egyet jelöl csak, hol meg ezret. Pedig én kettőt ütöttem. Csak.
Három másodperc alatt leírok valamit, és félóráig javítgatom. Kidobom!!! :)
 

airam41

Állandó Tag
Állandó Tag
Nem kell Finnországig kiszaladni.
Itthon is lehet itt böngészni.
De hogy valami hasznosat is írjak: a mesterem aki egyébként Kanadában él (Lőrinz Emese) elég jül összefoglalja a dolgokat itt.
Kedves Flamingó!
Csak most, olvastam ezt hozzászólásodat, de úgy látszik most jött el az ideje. Lőrincz Emese oldala nagyon tartalmas számomra.
Köszönöm.
kiss
 

Hakima

Kitiltott (BANned)
Magyarországon élek

nagy hevvel kellene a nyelvtan konyvet forgatni
verforralo amit muvelsz az anyanyelveddel :confused::confused:
Bocsánat a helyesirásom miatt.De sajnos nulla vagyok benne.Szégyen egy kicsit tudom de a lányomat szoktam kérdezni mit hogy kell irni akkor türhetö.Az aszonyt nem kérdezem már mert beborul és passz.De másba türhetö vagyok.
 

cathy222

Állandó Tag
Állandó Tag
Szimbolumok

Emese oldaláról:

FEHÉR FÉNY (mint gyógyító fény-rezgés) 2520 elektronból áll, és amikor egy prizmán halad át hét fő színre törik meg. A Johrei Kézírás fehér fény rezgést bocsát ki, és pontosan az alábbiak szerint kell lerajzolni, csak sokkal nagyobb méretben, és bekeretezve Szentélyed falára kell kiakasztani.
<O:p
MINDENHATÓ ISTEN, TEREMTŐ ÉS MINDEN ÉLET ADÓJA, MEGHAJLUNK ELŐTTED, IMÁDKOZUNK, HOGY A TE FÉNYED RAGYOGJON KÖRÜL MINDENKINT, KINEK NEVE ITT SZEREPEL A TE OLTÁRODON.


<O:p
 

Dóri71

Állandó Tag
Állandó Tag
Szia Dóri! Nekem Fodor Györgynél volt a reiki 1 beavatásom októberben. Ő már 5 éve tanul janpánul, de a fordításban segítséget is igénybe vesz, azért készül lassan.


Biztos klassz a tanítványának lenni:))
Megvenném a könyvét is, de nekem drága.:rolleyes:
 

Hakima

Kitiltott (BANned)
Hakim annyit tesz északai gyogyitó az a betü a megtévesztés. A lábamközé néztem és tényleg fiú vagyok.Hopp hány luknak kell lenni?????
 

FLAMINGO

Ne kérj hozzáférést! Ha jár, a rendszer ADJA.
Fórumvezető
Kormányos
Hakim annyit tesz északai gyogyitó az a betü a megtévesztés. A lábamközé néztem és tényleg fiú vagyok.Hopp hány luknak kell lenni?????
Az attól függ...:D
Ha pl. golfoznál 18 az illendő, de a hortobágyi híd megnézésénél 9 is elegendő:D.
Mellesleg, ha fiú létedre "oda" nézel és "lukat látsz" - akkor vagy az anyakönyvvezető tévedett, vagy orvosi problémával kell szembenézned:D

Mindettől függetlenül:
 

Dyte

Állandó Tag
Állandó Tag
Sok mester tanít a tanfolyamán plussz dolgokat a reiki mellé.
Ő is?

Nem tudom más mester mit és hogyan tanít. Először kaptunk egy elméleti ismertetést Usui mester életéről, a reiki kialakakulásáról. Utána jött a tényleges beavatás, amikor megnyitotta a korona csakránkat. Azután először magunkat reikiztük, utána egymást párban és körbe. végül volt egy kötötlen beszélgetés mindenről. A Tan Kapuja Buddhista Egyetem egyik termében voltunk és volt ott egy gyönyorű buddha szobor. Szóval a helyszín energiája is nagyon jó volt. Én nagyon jól éreztem magam.
 

katiusa

Állandó Tag
Állandó Tag
En Usui azaz tradicionalis Reiki mester vagyok es nem avathatok be senkit,mert nem is tanitottak velunk.Most vettem 1 konyvet ami a Reiki bibliajanak is nevezheto,ott is azt irjak csak aReiki tanar avathat be.Akkor nem tudom,hogy van ez?Irjatok meg, erdekelne.Koszonom:confused:
Bocsanat,kisse keson valaszolok;Usu-i Reiki mester vagyok es egy reiki tanar avatott be.A konyv cime amit irtam az a Reiki gyakorlati kezi konyv az iroja,pedig G.Nagy Laszlo.kiss
 

katiusa

Állandó Tag
Állandó Tag
Mindenkinek aki felvetette ezt a temat: energia vampir.
Prananadit en is csinaltam, igaz, keveset. Es igaza van Cathynak es a tobbieknek is: altalaban ilyet nem tanitanak egyetlen energia "kurzuson" sem.
Ami Choa Kok Sui mester telepatikus vedelmet illetti: nagyon jo konyv, hatasos is. Radieszteziai modszer altalaban, amit leir (vagy prana, vagy nevezzetek barhogy - teny, hogy majdnem MINDEGYIK sajat energiakkal "mukodo" tanitas pontosan ilyen formaban tanit meg a vedekezesre.
De ez nem minden, sajnos. Energia vampirok? Ezek mind "kis Miskak" ahhoz kepest, amit egy igazi, kepzett (rosszra kepzett) "mester" tud csinalni. Ezek mar a "pszihikus tamadas" cimszo alatt talalhatok meg!:) (Psi attack)
Es Isten mentsem meg toluk! SZOSZERINT Isten!
Azert, megjegyzem: ahogy a kuzdo sportokban is, eloszor a VEDEKEZESRE kell kikepezni a tanitvanyokat - ami tenylegesen meg is tortenik minden kurzuson, csak (szerintem) igy-ugy korulirva, azert hogy (mint mondjak) "meg veletlenul sem akarjuk felhivni az emberke figyelmet arra, hogy ilyesmi is lehetseges". Ami, szerintem, nem nagyon jo taktika, mert a felkeszult ember jobban tud(na) vedekezni.
Egyebkent, csak ugy megjegyzem, hogy megjelent Romaniaban (es nem tudok rola, hogy leforditottak volna) az en reiki mesterem konyve (van 5 megjelent konyve, ezek kozul 2rol van szo most, itt), amely reszletesen elmagyarazza a sajat tapasztalatait a PSI Attack-rol. Formait, hogyan lehet felismerni, vedekezest. (Egyebkent orvos, es tapasztalatait az ideggondozo intezetbol IS vette, es sajat tapasztalataibol.) Neve Dr. Ovidiu Dragos ARGESANU.
Jo magam szoszerint ELETEMET koszonhetem a tanitasanak. ENNEK a tanitasanak.
Higgyetek el, tisztelt kollegak, nem konnyu az eletedert kuzdeni, akkor, amikor ezek a "vampirok" megtamadnak.
Ne vegyetek konnyeden es lazan a dolgokat. Es semmi esetre sem hagyjatok a LECSAPOLAST, barkirol is lenne szo! Egy dolog kerni, es mas dolog lopni! Nem akarok megijeszteni senkit sem, de bele lehet halni.
Ezt akarjatok ti, magatoknak? Nem hiszem.
Szeretettel,
Eniko63
Hat, igen sajnos ez igaz;en is atestem2x ilyen energia vampir dolgon,alig tudtak vissza hozni,de hala Istennek sikerult.Koszonom Neki:7:
 

FLAMINGO

Ne kérj hozzáférést! Ha jár, a rendszer ADJA.
Fórumvezető
Kormányos
Minden kedves Reikis társamnak és szeretteinek
Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és
Sikerekben Gazdag Boldog Új Esztendőt
kívánok

ARBOL%20DE%20NAVIDAD.gif


és a szokásos jókívánság:
 

b.p.

Állandó Tag
Állandó Tag
Minden kedves reikisnek és nem reikis topikjárónak szeretnék áldott, békés Karácsonyt kívánni!

Szeretettel
b.p.
 

ildikous

Állandó Tag
Állandó Tag
Sziasztok!
Bele-bele olvastam a témába és a végén láttam már itt mindenféle energia vámpíros dolgokat is. Ami biztos a reiki nem vesz el energiát. A gyógyítókra valóban vigyázni kell, mert aki olyan az biztos nem reikis. Ebben az a szép, hogy azonnal érzi a beteg magán hogy jobban van. Az Én Mesterem jellemzője, hogy nem kért pénzt a gyógyításért, amíg az otthonában rendelt. Innen indult az egész. Ma már kér 3000 Ft-ot mert épített egy rendelőt, ahol fűteni kell, tisztán tartani stb. Sztem az sem pénz érte. Azt biztosan tudom, hogy engem és a családom nagy részét meggyógyította és nemcsak tünetileg, de apró ráutalásokkal segített, ami lehet pár nap után esett le, hogy mire is gondolt anno. Nagyon egyszerű személyiség, és azóta vallom, hogy aki igazi gyógyító az egyszerű, természetes. Ő reiki mester is egyben de nemcsak azzal gyógyít, mert más gyógymódja is van, szóval ha valakit komolyan érdekel megadom a számát. De arra számítson mindenki, hogy nem egy átlagos hölgyről van szó.

Az lenne a legjobb, ha minden beteg rájönne mitől alakult ki a betegsége. Én amikor reikizek személyeket mindig utánanézek és kicsi utalásokkal segítem lelkileg is. Mert hiába gyógyítom, ha ugyanúgy él tovább ahogy addig. Út a teljességhez című könyvet nagyon ajánlom ebben leírja a betegségek kialakulásának esetleges magyarázatát és van még másik is csak azt én sem ismerem, de a barátném nagy erővel alkalmazza. Ha valakit érdekel rákérdezek a címére.
 
Oldal tetejére