Szaktanácsadás - szakértés - tanfelügyelet II.

Státusza
További válaszok itt nem küldhetőek.
Kedves szakértők!
Nyelvszakos tanár minősítésekor az elnök is nyelvszakos? Amiatt kérdem, hogy az óra megbeszélése lehet-e idegen nyelven, vagy az magyarul van, ha az elnök nem beszéli azt a nyelvet? Egyébként minden infonak nagyon örülnék, ami egy nyelvszakos minősítésekor egy kicsit másabb, mint egy olyan tanárénál, aki magyarul tart órát. Előre is köszönöm . :)
Elnökként nem voltam nyelvszakos, a delegált sem, és magyarul folyt a megbeszélés.
 
Egy nyomtatványon számoltatok-e már el több utat szg-val egyszerre? Mivel egy oda- és visszaútnak van helye, hogyan lehet bővíteni, hogy három elférjen?

https://dari.oktatas.hu/uti
A következő sor végén a + jelre kattintva:
IV. A személygépkocsi használata esetén az utazások tételes felsorolása (ha nincs elég sor, új sor felvételéhez kattinson ide
add.png
):
 
Igazából nem értem, hogy miért kellene az óramegbeszélésnek idegen nyelven történnie. Gondolom, hogy magyar anyanyelvű tanulóknak tartasz idegen nyelvi órát. Te magyar tanár vagy, miért beszélnél másik pedagógussal idegen nyelven a munkádról? Esetleg nemzetiséginél más lehet a helyzet, de ott sem hiszem. Véleményem szerint maradj a magyarnál. Sokkal jobban ki tudod fejteni a mondanivalódat az anyanyelveden. Bár tudom, bizonyos szintű nyelvtudás felett a gondolkodás is lehet idegen nyelven. Lehet, hogy neked megvan. De nagy a veszélye, hogy nem teljesen értitek meg egymást a szakossal (idegen nyelvnél még nagyobb a szókincsbeli különbség - pl. rokon értelmű szavaknál -, mint a magyarnál), keverni meg minek két nyelvet?
Nyelvszakosként teljesen egyetértek Bajjal. Még egyetlen alkalommal sem merült fel az, hogy a megbeszélések idegen nyelven történjenek. De miért is? Akkor az ének szakosok énekelve beszélik meg az órát? Az elnök és a delegált amúgy sem szokott nyelvszakos lenni, ami nem gond, hisz az általános ped.-i szempontokat ők is látják, a pf.-ban pedig a vázlatok és a tematikus terv lehet csak idegen nyelven. Ha a minősülő kolléga igazán igényes, akkor pedig magyarul is beteszi ezeket.
 
Az oda, és vissza utat is szükséges feltüntetni az utazások felsorolásában.

Az én értelmezésem szerint elég 1 alkalomhoz 1 sor, mert beírod hogy "és vissza" vagy "és visszaút", a km-hez meg az oda-vissza mennyiséget, s rendben is vagy. Mert mit írsz a visszára? Hazautazás a cél? A szervezet meg a Család?
 
Kedves szakértők!
Nyelvszakos tanár minősítésekor az elnök is nyelvszakos? Amiatt kérdem, hogy az óra megbeszélése lehet-e idegen nyelven, vagy az magyarul van, ha az elnök nem beszéli azt a nyelvet? Egyébként minden infonak nagyon örülnék, ami egy nyelvszakos minősítésekor egy kicsit másabb, mint egy olyan tanárénál, aki magyarul tart órát. Előre is köszönöm . :)
Az elnöknek nem feladata az óralátogatás, azon saját döntése alapján vesz részt. (Erről már jó sokat írtunk, az álláspontok ebben eltérők.)
Másrészt, azért, mert nem vett részt rajta, az óramegbeszélésre bemehet (s arról is írtunk, mi az, amit ilyenkor csinálhat, és mi az, amit nem).
A többiről is írtak már.
 
Az oda, és vissza utat is szükséges feltüntetni az utazások felsorolásában.

Az én értelmezésem szerint elég 1 alkalomhoz 1 sor, mert beírod hogy "és vissza" vagy "és visszaút", a km-hez meg az oda-vissza mennyiséget, s rendben is vagy. Mert mit írsz a visszára? Hazautazás a cél? A szervezet meg a Család?
Az oda és vissza is feltüntettem. "Visszaút" a célhoz, a szervezethez meg üresen hagytam.
 
Kedves szakértők!
Nyelvszakos tanár minősítésekor az elnök is nyelvszakos? Amiatt kérdem, hogy az óra megbeszélése lehet-e idegen nyelven, vagy az magyarul van, ha az elnök nem beszéli azt a nyelvet? Egyébként minden infonak nagyon örülnék, ami egy nyelvszakos minősítésekor egy kicsit másabb, mint egy olyan tanárénál, aki magyarul tart órát. Előre is köszönöm . :)
Útmutató 74.old. Lényegében csak meghatározott dokumentumokra alkalmazhat célnyelvet, a többit magyarul kell. Bár nem írja le, de ebből talán egyértelmű, hogy az óra megbeszélése és a védés magyarul zajlik. (nem nyelvvizsga) A megbeszélés, védés fő témája pedagógiai jellegű, nem a nyelv használatának mérése. Erre figyelj.
upload_2016-5-24_9-35-21.png
 
Sajnos ezt én csak megerősíteni tudom...a kiemelkedő terület és a fejleszthető ugyanaz...nem voltak a helyzet magaslatán...sőőőt sajnos erősen megkérdőjelezem a szakmai hozzáértését az egyiküknek...de nem utálkozom, nem sarazok:confused:...csak felemelem a fejem és csinálom tovább a munkám...és az önfejlesztési tervemben csak megjegyzést írok :) ;)
Ha így van, remélem, kitöltötted az értékelő lapot. Másként nem változik semmi.
 
Kedves gtszg!
Nem "hadakíroztam" a tanfelügyelet ellen, mindig csak a tényeket és a saját bőrömön megélt tapasztalataimat osztottam meg veletek.

Még egyszer hangsúlyozni szeretném nem végzek a "pedagógus ellenőrzés dokumentumelemzés" témájában leírt tevékenységeket, mert ez nem feladatom (a heti kötelező 10 órámban!) és ezt az önértékelésemnél (N.é.) és az interjú kérdéseknél is kifejtettem. A többi (fejleszthető) pedig nem az óvodapedagógusi munkámra vonatkozott.

Semmi okom nem volt rá, hogy hadakozzak, mert nem volt miért: minden feladatot lelkiismeretesen megcsináltam, határidőn belül feltöltöttem minden dokumentumot ..., maximálisan felkészültem a SZAKMAI ellenőrzésre. A két kolléga azonban nem volt szakmabeli (nem óvodapedagógusként dolgoznak) és az óvodai indikátorokat, sajátos elvárásrendszert kicsit másképpen értelmezték.

Számomra nem az számít, hogy mi, miért lett annyi, amennyi, mint ahogy mesterpedagógus -szaktanácsadó sem azért lettem, hogy megkapjam azt az "annyit".
Maximálisan tiszteletben tartom a szakmai véleményüket, de maximálisan tisztában vagyok a saját szakmai (óvodapedagógusi) munkámmal.
Én KORREKT leszek.
Kedves pepeneje!
Természetesen nem véleményed megváltoztatására biztattalak.
Töltsd ki az értékelőlapot. Javaslom, a szöveges részben részletesen leírni kifogásaidat. Csak úgy orvosolható esetleges eljárási vagy személyi probléma, ha tényszerű.
 
Egy nyomtatványon számoltatok-e már el több utat szg-val egyszerre? Mivel egy oda- és visszaútnak van helye, hogyan lehet bővíteni, hogy három elférjen?
Minden útra külön töltöttem ki. Külön mellékeltem hozz azokat, amiket kell. Tehát pl. a forgalmit többször kinyomtattam, mindegyikhez csatoltam egyet-egyet. Csak egy utat tudsz egyszerre a dariban levő nyomtatványra beírni, az odautat és visszautat két sorban.
 
https://dari.oktatas.hu/uti
A következő sor végén a + jelre kattintva:
IV. A személygépkocsi használata esetén az utazások tételes felsorolása (ha nincs elég sor, új sor felvételéhez kattinson ide
add.png
):

A szaktanácsadás dokumentálása miatt az egy hónapon belüli utakat is külön nyomtatványon kell elszámolni, és minden kötelezően csatolandó dokumentumot (pl. forgalmi engedély másolat) is több példányban kell csatolni, pontosan a Nyomtatvány(ok) számával megegyezően!

A POK-tól kapott tájékoztatóból vettem!
 
Az oda, és vissza utat is szükséges feltüntetni az utazások felsorolásában.

Az én értelmezésem szerint elég 1 alkalomhoz 1 sor, mert beírod hogy "és vissza" vagy "és visszaút", a km-hez meg az oda-vissza mennyiséget, s rendben is vagy. Mert mit írsz a visszára? Hazautazás a cél? A szervezet meg a Család?
Ugye hogy ugye? Miucinak ugyanezt mondtam, amikor együtt töltögettük (cél: hazautazás). :D Mindenképpen külön kellett beírnunk az oda és a visszautat, mert volt egy olyan, hogy honnan - hová. Azt nem tudtam duplázni. Ráadásul a tájékoztatóba is ezt írták.
 
A szaktanácsadás dokumentálása miatt az egy hónapon belüli utakat is külön nyomtatványon kell elszámolni, és minden kötelezően csatolandó dokumentumot (pl. forgalmi engedély másolat) is több példányban kell csatolni, pontosan a Nyomtatvány(ok) számával megegyezően!
A POK-tól kapott tájékoztatóból vettem!
Előbb látszik a te beírásod, mert én az enyémet másfél órával ezelőtt kezdtem el. A második után a lányomnak problémái keletkeztek, ezért családi ügyeket oldottam meg :). Utána folytattam csak a levelem. ;)
 
Igazából nem értem, hogy miért kellene az óramegbeszélésnek idegen nyelven történnie. Gondolom, hogy magyar anyanyelvű tanulóknak tartasz idegen nyelvi órát. Te magyar tanár vagy, miért beszélnél másik pedagógussal idegen nyelven a munkádról? Esetleg nemzetiséginél más lehet a helyzet, de ott sem hiszem. Véleményem szerint maradj a magyarnál. Sokkal jobban ki tudod fejteni a mondanivalódat az anyanyelveden. Bár tudom, bizonyos szintű nyelvtudás felett a gondolkodás is lehet idegen nyelven. Lehet, hogy neked megvan. De nagy a veszélye, hogy nem teljesen értitek meg egymást a szakossal (idegen nyelvnél még nagyobb a szókincsbeli különbség - pl. rokon értelmű szavaknál -, mint a magyarnál), keverni meg minek két nyelvet?
Ahogy már írták, nyelvszakosnál is magyarul folyik az óramegbeszélés, tekintettel az Elnökre, ha részt vett az órán, illetve az intézményi delegáltra. Egyébként sokszor volt az Elnök is nyelves, de eszünkbe nem jutott a szakmai beszélgetéseket idegen nyelven folytatni.
 
Minden útra külön töltöttem ki. Külön mellékeltem hozz azokat, amiket kell. Tehát pl. a forgalmit többször kinyomtattam, mindegyikhez csatoltam egyet-egyet. Csak egy utat tudsz egyszerre a dariban levő nyomtatványra beírni, az odautat és visszautat két sorban.
Nem kell külön papírokat töltögetni. PL februárban minden héten mentem. Nem küldtem külön papírokat. Már régen megkaptam és nem kértek semmi extrát, utalták. Ha jól emlékszem március is így volt. A sorok a dariban bővíthetők:
A személygépkocsi használata esetén az utazások tételes felsorolása (ha nincs elég sor, új sor felvételéhez kattinson ide
add.png
 
A szaktanácsadás dokumentálása miatt az egy hónapon belüli utakat is külön nyomtatványon kell elszámolni, és minden kötelezően csatolandó dokumentumot (pl. forgalmi engedély másolat) is több példányban kell csatolni, pontosan a Nyomtatvány(ok) számával megegyezően!
A POK-tól kapott tájékoztatóból vettem!
Szakértői feladatoknál egy nyomtatványon is el lehet számolni az utazásokat. Idézet a Tájékoztató költségtérítés_20160425. pdf-ből:
"Az egy hónapon belül több időpontban megvalósuló minősítő eljárásokat egy Nyomtatványon is lehetséges elszámolni. Amennyiben helyszínenként külön-külön Nyomtatványon történik az elszámolás, abban az esetben minden kötelezően csatolandó dokumentumot (pl. forgalmi engedély másolat)) is több példányban kell csatolni, pontosan a Nyomtatvány(ok) számával megegyezően! "
 
https://dari.oktatas.hu/uti
A következő sor végén a + jelre kattintva:
IV. A személygépkocsi használata esetén az utazások tételes felsorolása (ha nincs elég sor, új sor felvételéhez kattinson ide
add.png
):
Nagyon köszönöm! Miért nem olvastam ezt soha végig?!:oops:Nagyon nem tetszett, háromszor kinyomtatni azt a sok dokumentumot, ezért is érdeklődtem. Tudtam, hogy itt kapok segítséget:dr_24:.
 
Minden útra külön töltöttem ki. Külön mellékeltem hozz azokat, amiket kell. Tehát pl. a forgalmit többször kinyomtattam, mindegyikhez csatoltam egyet-egyet. Csak egy utat tudsz egyszerre a dariban levő nyomtatványra beírni, az odautat és visszautat két sorban.
Idáig én is így csináltam, de biztosan láttad, hogy kaptam segítséget, és valóban bővíthetőek a sorok.
 
Nem kell külön papírokat töltögetni. PL februárban minden héten mentem. Nem küldtem külön papírokat. Már régen megkaptam és nem kértek semmi extrát, utalták. Ha jól emlékszem március is így volt. A sorok a dariban bővíthetők:
A személygépkocsi használata esetén az utazások tételes felsorolása (ha nincs elég sor, új sor felvételéhez kattinson ide
add.png
Igaz, az egy hónapon belüliek mehetnek egyre, csak a másik hónap nem az árváltozás miatt. Jogos, amit írtál a szakértők esetében. De nálunk nem, mert le kell adnunk egy csomó papírt kiküldetésenként, s ha költségtérítést kérünk, azt ahhoz kapcsolják, amelyikhez kértük. Tehát külön-külön kell a szaktanácsadóknak, hiába van hely hozzá. ;)
 
Idáig én is így csináltam, de biztosan láttad, hogy kaptam segítséget, és valóban bővíthetőek a sorok.
Igaz abban az esetben, ha nem lenne ezzel ellentétes a szaktanácsadóknak adott tájékoztató. Mivel nálunk az adott dokumentációhoz csatolják, egy lapot (pontosabban lapkupacot) nem tudnak 3-hoz, ha egy hónapon belül háromszor voltam. (Márpedig voltam.)
 
Státusza
További válaszok itt nem küldhetőek.
Oldal tetejére