Lassan azt érzem, hogy a hóköz az két olyan napot jelent, amikor esett a hó...mi jöhet mégMilyen nap van hóköz?
Lassan azt érzem, hogy a hóköz az két olyan napot jelent, amikor esett a hó...mi jöhet mégMilyen nap van hóköz?
Sőt nem csupán abban vannak benne, hanem az Önértékelési kézikönyvben is, és 2016-tól már mindenkinek végig kell csinálnia a tanfelügyelete előtt a teljes önértékelési folyamatot (hacsak rövidesen nem érkezik erről valami más utasítás, mert időpont még mindig nincs), tehát egyszer már válaszol ugyanezekre a kérdésekre, csak akkor a kollégájának. Éppen ezért számomra azt sem indokolja semmi, hogy kétszer tegyék fel ugyanazokat a kérdéseket 1 éven belül, de azt meg főleg nem, ha a tanfelügyeletre érkező szakértő titokként akarja kezelni ezt.Az eredeti ötlettel [mármint azzal, hogy a kérdéseket eleve kiküldjük az érintetteknek] kéretik óvatosan bánni.
Azaz, beszéljétek meg alkalmazását a tanfelügyelő-társatokkal.
Kb. 1 órás tapasztalatom, hogy az enyém nem hogy, nem örül neki, hanem egyenesen elutasítja.
Indoka nincs, ám "ez nem (így) szerepel az eljárásrendben". És hogy ő "nem ezt tanulta".
Semmi sem indokolja, és semmi sem írja elő, hogy a megbeszélendő kérdéseket előre elküldjük - mondta.
(Szerintem meg azokat úgyis ismerik, tehát maximum figyelemfelhívásról beszélhetünk.)
Senkivel nem fogok értelmetlen vitába szállni.
Az én jogértelmezésem úgy szól, hogy amit nem tilt valami jogszabály, azt szabad.
A kérdések - mindenkié - nyilvánosak, azok benne vannak a Tanfelügyeleti Kézikönyvben - mint ahogyan az eljárás menete is.
Azt meg itt ugye szerintem megbeszéltük, hogy ez a mostani tanfelügyelet és eljárásrendje csak a nevében azonos azzal, mit tanítottak (tanítottam).
József Attilával szólva: "neve, ha van, csak áruvédjegy"...
http://magyar-irodalom.elte.hu/sulinet/igyjo/setup/portrek/jozsefa/monddmit.htm
Köszönöm a válaszod. Jól értem, hogy tartott órát, és Te a tartott órával megegyező szakosként voltál a biz.-ban?
felvidítottálköszönömKözvetlen az esőköz előtt és a napköz után.
Nem értem még az olvasás végére, lehet, hogy már mások is válaszoltak Anett kérdésére. Én is azon a véleményen vagyok, mint te. Új csoportprofil (vagy egyéni profil- attól függ, hogyan zajlik náluk a fejlesztés), tematikus terv, 6 óraterv kell. A többi maradhat. Esetleg szabadon választottba beleteheti a régieket összefűzve, ha van még helye hozzá. Azért gondolom, hogy új kell, mert szerintem ez ugyanaz a helyzet, mint amikor iskolában a magyar-történelem szakos magyarból töltött fel, de a minősítés évében csak történelmet tanít. Neki is át kell írnia, hiszen az óralátogatás is történelmen lesz. Az óvodában pedig fejlesztő órán, nem ovis csoportban.A szakos elérhetőségét esetleg a POK-on keresztül ki lehetne deríteni. Nem a Te dolgod lenne persze, ez világos. Én is az első megbízást kaptam, és mivel nem voltak megadva az elérhetőségeim, megírtam az érintetteknek.
A portfóliót szerintem alakítania kellett volna az új munkakörhöz, de kíváncsi vagyok a többiek véleményére.
Szeretem az ilyen töretlen optimizmust.Éljen az 1000. oldal!
Nagyon sok tudás halmozódott fel ezeken az oldalakon, sok segítőkész, jó ember gyűlt itt össze! Remélem a következő 1000 oldal már arról szól majd, hogy milyen jól szervezett a minősítés és a tanfelügyelet, megbeszéljük, hogy ki mit csinál a rengeteg szabadidejével, és sokan írnak majd arról, hogy mennyire megbecsüli őket a főnökük és a kollégáik!
Csatolás megtekintése 1406943 Csatolás megtekintése 1406944
Nem hiszem, hogy az eljárásban tetszés szerinti jegyzőkönyv-sablonokat lehetne használni - sehol sincs ilyen! Ezekről pl. hiányzik az aláírás, a tervezettől való eltérés (ezt persze be lehet írni) s főképp a tanfelügyelők neve, azonosítója.
Használjuk azt, ami legitim. Ha fáradságosabb is.
Ezt nem értem! Az, hogy az elnök ezt nem tudja, megbocsátható, hisz lehet, hogy óvodát akkor látott utoljára, amikor a gyereke/vagy Ő járt oda. A szakos szakértőt viszont tényleg nem értem, hisz a szakma "mestere" elméletileg, tehát tisztában kellene lenni az óvodában zajló folyamatokkal!
10/D. §Egy szakképző intézménybe kaptam minősítésre kirendelést. A minősülő pedagógus 18-as szakmacsoporthoz (vendéglátás) tartozik, a hozzá kirendelt szakos viszont 16-os szakmacsoportot (ügyvitel) tüntet fel a szakértő névjegyzéken. Szabályos ez?
Arról nem is szólok, hogy a névjegyzéken nem szerepel a pedagógusminősítési szakirány.