Az egy dolog, hogy feltöltöd. De melyik kompetenciát, indikátort kívánod ezzel igazolni? Ugyanis az a lényeg.A szabadon választottba egy saját készítésű matematikai társas játékot szeretnék feltölteni. Leírtam a játék szabályát, mely több szintből áll. Kérdés ez elég vagy fejlécet is kell írni cél, feladat, helyszín, fogl. formája, vezeti stb., és kell hozzá reflexió?
Biztosan rosszul fogalmaztam, bocsánat, a formai követelményre, ha van ilyen egyáltalán lettem volna kíváncsi.Az egy dolog, hogy feltöltöd. De melyik kompetenciát, indikátort kívánod ezzel igazolni? Ugyanis az a lényeg.
Feltételezem, hogy nem a foglalkozás a lényeg számodra, hanem a saját készítésű játék.Biztosan rosszul fogalmaztam, bocsánat, a formai követelményre, ha van ilyen egyáltalán lettem volna kíváncsi.
Nagyon köszönöm, aranyos vagy, hogy segítettél, így már minden világos. Üdv:e.debyFeltételezem, hogy nem a foglalkozás a lényeg számodra, hanem a saját készítésű játék.
Az általad jelzett "fejléc" nem szükséges, mert nem a foglalkozás a cél.
Kifejezett formai leírás ilyen esetben nincs. Viszont jó lenne, ha a működésén kívül bővebb információt adnál, mert így nem biztos, hogy a bizottságnak egyértelmű a szándékod. Kros utalt a kompetenciákra. Ha leírod, hogy mi volt a pedagógiai célod, milyen esetben használod, mit erősítesz vele, milyen eredmények mutatkoznak.
A matematika, mint tárgyi tudás hogy jelenik meg. Mennyire formálja a közösséget? IKT érvényesült e benne? Stb.
Vagyis gazdag reflexiót!
A projekt az a dokumentum, ahol kötelező a résztvevők nevének feltüntetése.A szabadon választottba egy projekt tervét szeretném feltölteni. Az útmutató azt írja: amennyiben a projekt megvalósításában más pedagógus is részt vett az érintettek nevét fel kell tüntetni....Akkor most szabad nevet írni, sőt kell, nem elég ha leírom ,hogy a csoportban dolgozó kolléganővel együtt valósítottuk meg? Óvodáról lévén szó a tematikus tervet sem egyedül valósítom meg (4 hét). Köszönöm, ha valaki tud számomra megnyugtató választ adni. Az óvodai útmutatóban nem találok erre választ, vagy csak én vagyok fáradt?
Köszönöm szépen a válaszod. Nem akartam hinni a szememnek, hogy itt nevesíteni kell valakit. Ennek kapcsán merült fel bennem, hogy az óvodában heti váltásban dolgozunk, a tematikus tervet nem adaptáltuk ,mi dolgoztuk ki a kolléganővel, de a heti váltás miatt az egyik héten ő csinálja a tevékenységeket, a másik héten én. Ezért gondoltam tovább a dolgot.A projekt az a dokumentum, ahol kötelező a résztvevők nevének feltüntetése.
Oka, hogy egyértelműen közös munka, amihez mindenki saját munkáját (nevét) adja, így lényegében a szerzői jog érvényesül. Ha ketten csináltátok, megemlíted a kolléganőt, és hangsúlyozod a saját szerepedet, mert ez a lényeg.
Amit kérsz: Útmutató: f) Segítő szempontsor projekt bemutatásához 77. old.
Előfordulhat, hogy a kolléganő összeállít egy jó feladatsort, amit Te is használsz, és megjelenik az óratervedben. Ebben az esetben is, mint felhasznált dokumentum, név szerint kell hivatkozni rá.
Lehet, hogy a tematikus tervet együtt készítettétek el, de használatban Te alkalmazod, a Te csoportodra. Az útmutatóban van egy lábjegyzet, ami erre hivatkozik:
"Csak önállóan készített tanulási-tanítási egység terve/tematikus terv és óratervek/foglalkozástervek elfogadhatóak. Ha a pedagógus kereskedelmi forgalomban vagy az interneten található tervek alapján dolgozik, akkor csakis a megfelelő forrás megjelölésével és a csoportra történt adaptálás egyértelmű jelölésével fogadható el az anyag, egyébként plágiumnak minősül."
Útmutató 62. old.
A portfólióm szabadon választható dokumentumai közé szeretnék pályázati komplex anyagot feltölteni. A pályázatot én írtam, és nyertes volt. Azonban 2005-ben valósult meg. Feltölthetem?
Köszönöm szépen"A feltöltött alapdokumentumok nem lehetnek régebbiek, mint 3 év, amennyiben a pedagógus munkaviszonya, gyakorlata a minősítést megelőző legalább 3 évben folyamatos volt. A szabadon választható dokumentumok lehetnek régebbiek is."
Útmutató 57. oldal (alsó fele)
.........és reflexió, ami az új módszerek alapján készül..........
A pályázatírás nem pedagógusi szakmunka, ezért az benne az érdekes és értékelhető, hogy a megvalósítás során Te milyen kompetenciáidat tudod igazolni, mely indikátorokra kaphatsz pontot.A portfólióm szabadon választható dokumentumai közé szeretnék pályázati komplex anyagot feltölteni. A pályázatot én írtam, és nyertes volt. Azonban 2005-ben valósult meg. Feltölthetem?
Te döntesz! Lehet egy tárgyból két óra, pl. magyar, de lehet két különböző óra is. Lehet egymás után, de lehet szünettel is.Igen, két órád lesz majd, mivel tanító vagy, kétféle tárgyból.
Nálunk így történt:
Mindkét elsőben volt minősítés.
1. óra 1.A - matek
2. óra 1.B - matek
3. őra 1.A - köri
4. óra 1.B - köri
Majd a minősítés napjára kel kétféle tem terv és a két óravázlat.
A pályázatírás és megvalósítás miért nem szakmai munka? Hogyne lehetne benne indikátorokat találni. Természetesen a project, pályázat jellegétől függ. A reflexió pedig szintén alkalmas jó néhány kompetencia és indikátor bemutatására-A pályázatírás nem pedagógusi szakmunka, ezért az benne az érdekes és értékelhető, hogy a megvalósítás során Te milyen kompetenciáidat tudod igazolni, mely indikátorokra kaphatsz pontot.
Nem tettem a pályázatírás és a megvalósítás közé ÉS-t, sőt! Elkészül a pályázat a formai és tartalmi követelményeknek megfelelően. Azt írnak bele, amit akarnak, akár külsős team, akár pedagógus készíti. A kompetenciákat és az indikátorpontokat az adja, hogy a pf-t írónak mit, hogyan és miért stb. sikerült megvalósítania. A reflexiót is erre kell kihegyezni. A pályázatíró személye kb. "megemlítem" kategória.A pályázatírás és megvalósítás miért nem szakmai munka? Hogyne lehetne benne indikátorokat találni. Természetesen a project, pályázat jellegétől függ. A reflexió pedig szintén alkalmas jó néhány kompetencia és indikátor bemutatására-
Igaz, ami igaz. A régi útmutatókban (a harmadikban is) még szerepel az indikátor:Nem tettem a pályázatírás és a megvalósítás közé ÉS-t, sőt! Elkészül a pályázat a formai és tartalmi követelményeknek megfelelően. Azt írnak bele, amit akarnak, akár külsős team, akár pedagógus készíti. A kompetenciákat és az indikátorpontokat az adja, hogy a pf-t írónak mit, hogyan és miért stb. sikerült megvalósítania. A reflexiót is erre kell kihegyezni. A pályázatíró személye kb. "megemlítem" kategória.
A gyermekprofilba a diagnózist írod le, ami alapján a fejlesztési tervet készíted (tulajdonképpen bemutatod a gyereket, de nem csupán a szakértői véleménye szerint, hanem a te megfigyeléseidet is beleírva, ha tudod, akkor a családi hátterét is). A fejlesztési tervhez lehet csatolni a szakértői véleményét, én is ezt tettem. Kitakartam a fejlécet, ahol az adatok (gyereké, bizottságé: cím, telefon, stb.) vannak, valamint az aláírásokat. Azt nézd meg, hogy a szövegben megnevezik-e a gyereket, mert én éppen most találkoztam olyannal, hogy többször szerepelt a keresztneve a tanulónak. Azt fekete filccel kiszíneztem, úgy szkenneltem be. Ha neked is így van, akkor készíts másolatot, mert azon kihúzhatsz minden ilyet.Kedves Fórumtársak!
Ha szabadon választottba egyéni fejlesztést írok az ehhez tartozó gyermekprofilba beírható a nev.tanácsadó szakértői véleménye? Milyen formában kell erre hivatkoznom?
Segítségeteket köszönöm!