Szaktanácsadás - szakértés - tanfelügyelet II.

Státusza
További válaszok itt nem küldhetőek.

ladysla

Kormányos
Fórumvezető
Kormányos
Közben megkérdeztem a POKtól: igen, a felmentési időben már nem vagyok köteles szakértői feladatokat ellátni. Csak éppen elvesztem a szakértői napot, meg az órakedvezményt. Ez a felmentési idő azon részére vonatkozik, amelyben munkát rendelhetnek el, azaz a felére.
Ha lemondasz a mesteriről, az hogyan állítja fejre a tantárgyfelosztást? Egyszerűbb a kevesebbel mit kezdeni a maradóknak. Lehet, hogy sokkal kevésbé megterhelő az OH-s munka, mint amivel felpótolnak.
 

Szilnemaca

Állandó Tag
Közben megkérdeztem a POKtól: igen, a felmentési időben már nem vagyok köteles szakértői feladatokat ellátni. Csak éppen elvesztem a szakértői napot, meg az órakedvezményt. Ez a felmentési idő azon részére vonatkozik, amelyben munkát rendelhetnek el, azaz a felére.
Ha az egészséged engedi, miért ne vállalnád el a kirendeléseket a felmentési idődben? Legalább a mindennapi teendőd az intézményben nem frusztrál a kirendelések mellett.Legalábbis én így gondolkodnék.
 

berikahu

Állandó Tag
Sziasztok! 2 dologban szeretném kérni a véleményeteket.
1. Szakképzési Centrum tagintézmény vezetőjének minősítésére intézményi delegáltat kell megnevezni. Miért nem delegál az OH szakértőt intézményi delegált helyett????
2. Ha valaki érettségi elnöki feladatokat lát el, akkor milyen jogcímen van távol az intézményből? Van erre esetleg valami szabályozás?
 

Csipike2014

Állandó Tag
Sziasztok! 2 dologban szeretném kérni a véleményeteket.
1. Szakképzési Centrum tagintézmény vezetőjének minősítésére intézményi delegáltat kell megnevezni. Miért nem delegál az OH szakértőt intézményi delegált helyett????
2. Ha valaki érettségi elnöki feladatokat lát el, akkor milyen jogcímen van távol az intézményből? Van erre esetleg valami szabályozás?
Az érettségi elnököt a Kormányhivatal, ill. az OH kéri ki az intézmény vezetőjétől.

„Az elnök megbízása
Az érettségi vizsga vizsgabizottságának elnökét –az Országos érettségi vizsgaelnöki névjegyzékben szereplők közül – a kormányhivatal, a kormányhivatal által működtetett vizsgabizottság esetén az OH bízza meg. R. § 13. § (1)
A megbízást a tanév rendjében meghatározott első írásbeli vizsganap előtt legalább két héttel meg kell küldeni, illetve át kell adni. R. 14. §
A megbízásról szóló okirat átvételének napjától kezdődik meg az elnöki tevékenység és általában az érettségi vizsga eredményének kihirdetését követően a fellebbezés benyújtására nyitva álló határidő végéig, ha a vizsgabizottság döntése ellen fellebbezést nyújtottak be, a jogerős döntésnek megfelelő intézkedés megtételét követő munkanap végéig tart.

Az elnöki megbízások kiadásával egyidejűleg a kormányhivatal az érintett iskola igazgatóját is tájékoztatja a felkért elnök személyéről.”

https://www.oktatas.hu/pub_bin/dloa...i_2017tavasz/utmutato_elnok_2017_maj_vegl.pdf
 

Verőce

Állandó Tag
Sziasztok !

Gyermekem tanáránál vagyok elnöknek kirendelve.
"olyan személy, akitől a minősítési eljárás elfogulatlan lefolytatása egyéb okból nem várható”
Ki dönti el, hogy elfogulatlan személynek számítok -e ?
Szerintem ez a Te döntésed.
Viszont a tanár is érezheti úgy, hogy összeférhetetlenség áll fenn, főleg, ha jelenleg is tanítja a gyerekedet.
 

bejuma

Állandó Tag
Azt a POK mondta, hogy elveszted a besorolást a felmentési idő ledolgozandó részében ?
Nem a mesterpedagógusi besorolást, csak megszűnik a szakértői nap, és az óraszám sem 18. Akkor, ha nem vállalok szakértést. De kaptam 7 db minősítést, 3-at itt helyben, 4-et pedig 10 km-s körzetben. Szeret engem a magasságos algoritmus! :hurra:
 
Státusza
További válaszok itt nem küldhetőek.
Oldal tetejére