Mi volt a mai menü?

Státusza
További válaszok itt nem küldhetőek.
Hozzászólok a grizestészta inyeceknek! Mi itthon még gyermekkoromben is ugy ettük,hogy a nagyim megcsinálta simán,se cukorral,se sóval...aztán aki hogy szerette a tányérjában alakitotta ki izlése szerint.Én mindig sósan ettem savanyusággal,de van aki lekvározta a sajátját.Egy héttel ezelőtt begyurtam a tésztát és megpörköltem a grizt hozzá.Ki igy ette ki ugy,fontos hogy elfogyott....és kevés is volt mert akarnak vacsorára is belöle...
 
Sajnos nekem ez a "Gumelig féle" szakácskönyv már csak maradványokban van meg , nézzétek meg a legjobb a csipkebogyóból készültek leirása , nemakarok tullozni , de van ha nemtévedek majd 5-6 féle névvel is megemlitve . Igy még a nyelvészek is örülhetnének ennek a könyvecskének .
Dabadi , mi igaz nálunk nem "vegyes gyümölcs kompot" , de a sülthúsokhoz igen is kompot volt tálalva mely hozzá passzolt , hiszen az ecetes szilva , a sárgabarack vagy a jó roppogos körte befött nagyon is passzol ám egy rövidre sült marha húshoz . De probáld meg elösször egy szép érett sajtott ugyszintén a fent emlitett gyümölccsel elfogyasztani . Igérem nagy lesz a "meglepetésed";)

Biztos igazad van Neked is és a többieknek is! Biztos velem van a baj, de nekem az édes és a sós egyszerre valahogy nem jön össze. Férjem simán megeszi a húsvéti sonkát az édes kaláccsal, vagy a párizsit a gyümölcsjoghurttal - de engem még nem vitt rá a lélek ilyenre.
Emlékszem egyik munkahelyemen beszélgetés közben szóba került ugyanez a téma. Akkor is volt, aki próbált meggyőzni, hogy milyen finom a hús aszalt gyümölccsel. Aztán egyik nap az egyik kolléganőm mondta, hogy másnap ne vigyek ebédet, mert hoz nekem is. Már nem emlékszem pontosan - kb. 20 éve volt -, de valami szarvashús volt aszalt gyümölcsökkel. Először furcsán néztem, de nem akartam megbántani és gondoltam legalább megkóstolom, mert ugye így illik. A végén azt vettem észre, hogy üres a tányérom. :D Nálunk Anyukám és a Nagymamám sem főzött ilyeneket, így nem voltam hozzászokva és furcsa volt.
 
Hozzászólok a grizestészta inyeceknek! Mi itthon még gyermekkoromben is ugy ettük,hogy a nagyim megcsinálta simán,se cukorral,se sóval...aztán aki hogy szerette a tányérjában alakitotta ki izlése szerint.Én mindig sósan ettem savanyusággal,de van aki lekvározta a sajátját.Egy héttel ezelőtt begyurtam a tésztát és megpörköltem a grizt hozzá.Ki igy ette ki ugy,fontos hogy elfogyott....és kevés is volt mert akarnak vacsorára is belöle...
Mi mindenre rá nem vesztek Ti engem?:dr_4::D
 
Dabadikám ,
Igen is férjed-úradnak igaza van !!;) Nincs is fönségesebb a friss kalácsnál a fött húsvét sonkával !! Nejem hátra dobbta magát az elsö idöben amikor én ezt csináltam magamnak reggelire , mára már megszokta csak mosolyog rajta !!:D Amugy a vadhúsokhoz általában "vad gyümölcslekvárok" járják , igy hecsedli, az áfonyák , ribizlik sokasága etc.pp. , de mint magad is irod ahány ház annyi konyha !!
 
Gumlika!
Nem mondod, hogy azzal a kopott villával szolgáltak fel?
Nem is láttam. Kizárólag a krémessel barátkoztam. Finom volt,

Kinagyítottam... Valóban nem a Puszták Népe...attól rosszabb:(

A villát nem is láttam, csak használtam. :)

Itt félreértés van. Amit Illyés Gyula szerint a cselédek ettek, sok köze nincs a fenti szakácskönyvhöz.
 
Dabadi , mi igaz nálunk nem "vegyes gyümölcs kompot" , de a sülthúsokhoz igen is kompot volt tálalva mely hozzá passzolt , hiszen az ecetes szilva , a sárgabarack vagy a jó roppogos körte befött nagyon is passzol ám egy rövidre sült marha húshoz . De probáld meg elösször egy szép érett sajtott ugyszintén a fent emlitett gyümölccsel elfogyasztani . Igérem nagy lesz a "meglepetésed";)

Most már biztosan tudom, hogy kedves udvarfy a földim. Innen a Nyugat-Dunántúlról.
A férjem alföldi, ecetes szilvát nálunk evett először. (Azt mondta, megbuggyant a szilvabefőtt.)
Tökéletesen passzol amit írtál, ezeken kívül már csak a meggybefőttet említeném. Nemcsak a sült húshoz, hanem a rántotthoz is. A sajthoz szőlőt és körtét, ja, és diót szoktam enni. Isteni. A karácsonyi bécsi szelethez anyukám mindig birsalma kompótot kért.

Megsütöttem a hurkát és a kolbászt. Mivel csak egy-egy szál maradék volt, nem tettem a sütőbe, hanem serpenyőben fenn a gázon, lassú tűzön sütöttem meg. Nagyon jó lett. Nem repedt ki egyik sem.

Holnapra valami főzeléket kell készítenem. Még nem döntöttem el, hogy milyet.
 
Hát most szeretném feltenni a képeket a mai ebédről. A tegnapi huslevest felturboztam griz gomboccal,nem galuskával mivel lusta voltam szaggatni. A főétel tegnapról maradt kicsontozott csirkecomb amihez rizst készitettem a kuktában kukoricával. Keveseltem igy hozzáfőztem kukoricagrizt tejfellel na meg a lila káposzta saláta. A dezert is a tegnapi... alma,keksz,zabpehely,dio,kakao....ugy eszünk mintha nem is lenne holnap... A levesbetétemet anyósom gyurta...80 éves de olyan vékonyra kinyujtsa hogy na.. Bánáti és ott nem vendégszégyenitő tésztát gyurtak hanem ilyen kis hosszukás kockákat.
 

Csatolások

  • IMG_20190121_131653.jpg
    IMG_20190121_131653.jpg
    1.6 MB · Olvasás: 30
  • IMG_20190121_131517.jpg
    IMG_20190121_131517.jpg
    1.5 MB · Olvasás: 28
  • IMG_20190121_131124.jpg
    IMG_20190121_131124.jpg
    1.5 MB · Olvasás: 32
Ha sikerült a képeimet látnotok ez Beka segitségével tudtam feltenni... Különben elég béna vagyok...lefényképezem a kaját és csak most jöttem rá Bekának hála hogy is kell feltenni. Látom itt ti már járatossak vagytok hogy milyen a menet mobilról canadanunra.
 
Kedves Beka! Evvel a képpel köszönöm! A másik kép az egy nekem csinált vicc. Én vagyok rajta az 50 szülimre ez volt kirakva a nagy bulin a tányérokba. Én gondoltam ki.. Képszerkesztés és Vajda János idêzete. Csak addig boldogulunk amig bolondulunk!!!
 

Csatolások

  • sexy_chicken_gallery.jpg
    sexy_chicken_gallery.jpg
    98.9 KB · Olvasás: 31
  • IMG_20180920_144357.jpg
    IMG_20180920_144357.jpg
    1.7 MB · Olvasás: 35
Státusza
További válaszok itt nem küldhetőek.
Oldal tetejére