Gleich-Ungleich (Ugyanolyan-nem ugyanolyan)
Játékszabály (saját fordítás)
1.
Párok keresése
A kártyákat képpel felfelé az asztalra helyezzük. A feladat a teljesen egyforma kártyák párba állítása. Könnyíthetjük, ha egyszerre csak a kártyák egy csoportját terítjük ki.
2.
Különbségek felismerése és megnevezése
Minden kártyacsoport 6 párja különbözik valamiben: kettő színben, kettő formában, kettő pedig az ábrák számában. A feladat felismerni és szavakba önteni ezeket a különbségeket.
3.
Megfigyelés
Minden képet lefordítva az asztalra helyezünk. Minden gyermek sorban megfordít egy kártyát. Ha valamelyikük egy olyat talál, ami már szerepel a felfordítottak között, azt párként megtarthatja. Ha téved, és mégsem egyforma a két kártya, vissza kell adnia egyet a már összegyűjtött párok közül. Akinek a végén a legtöbb párja van, az nyer.
4.
Memóriafejlesztés
Normál memóriajáték, ezen nincs mit körülírni
5.
Koncentrációs gyakorlat
A kártyákat egyenlően kiosztjuk a játékosok között. A gyerekek sorban választanak egy kártyát a sajátjaik közül, és megpróbálnak olyan kérdéseket feltenni, aminek segítségével rájöhetnek, kinél van a párja.
6.
Halmazok
A kártyákat egyenlően kiosztjuk a játékosok között. Az első játékos (az osztó) határozza meg, milyen kártyák kerüljenek középre (pl. Minden olyan kártya, amin autó van, vagy: Minden olyan kártya, amin van egy kék háromszög, vagy: Minden kártya egy zöld körrel). Miután mindenki letett egy, az utasításnak megfelelő kártyát, a következő játékos (az osztótól balra haladva) határozza meg a következő lerakandó kártyát. Ha okosan választ, akkor olyan kártyát kér, aminek köszönhetően ő minél többet le tud rakni a sajátjai közül. Az győz, akinek először elfogy az összes kártyája.