Hírek Kiderült: Ő a bekiabáló, akit földre tepertek Orbán beszéde alatt

Orbán Viktor strasbourgi nemzetközi sajtótájékoztatója kisebb közjátékkal kezdődött: egy magyar politikus kiabálva kérte számon a miniszterelnököt, akit ezt követően földre vittek a biztonságiak és kivezették a teremből.

Ahogy arról beszámoltunk, valaki megzavarta Orbán Viktor mai, soros EU-elnökségről tartott tájékoztatóját Strasbourgban. Azt kiabálta: „mennyiért árulta el a hazát, miniszterelnök úr?” miközben a pódium elé sietett, de a biztonságiak földre vitték és kivitték a teremből, de közben sem hagyta abba: "eladta Putyinnak, eladta Hszi Csin-pingnek. Orbán Balázs mennyiért adta el a hazát, miniszterelnök úr?"

Orbán így reagált az esetre:
"Talán a magyar politikai kultúrához egy mondatnyi magyarázattal szükséges itt. A magyar egy direkt nyelv, és a kommunikáció is meglehetősen durva. De amikor egy magyar politikus azt mondja a másiknak, hogy gazember, az a mi kultúránkban annyit jelent, hogy nem értek önnel egyet".

A DK nem sokkal az eset után közleményben vállalta fel az akciót, azt írták:
Gyekiczki Márton, a Demokratikus Koalíció fiatal önkormányzati képviselője zavarta meg Orbán Viktor miniszterelnök sajtótájékoztatóját Strasbourgban. A fiatal képviselő szeptember elején játékpénzt szórt Orbán Viktorra a kötcsei pikniken, hogy azzal kereskedjen, ne a hazával.



1728443363827.png
 
Amit baromira nem találok a magyar sajtóban, hogy Orbán felszólalasa után az eü baloldali kepviselői elénekelték a Bella ciao mozgalmi dalt.
Ez annak a tükreben érdekes, hogy az olaszok ezt április 25-i évfordulón szokták elénekelni (amikor Mussolini és a fasizmus bukott).
 
Amit baromira nem találok a magyar sajtóban, hogy Orbán felszólalasa után az eü baloldali kepviselői elénekelték a Bella ciao mozgalmi dalt.
Ez annak a tükreben érdekes, hogy az olaszok ezt április 25-i évfordulón szokták elénekelni (amikor Mussolini és a fasizmus bukott).
Valahol olvastam, tán a Telexben? vagy 24.hu? De tény, hogy általánosan nem tolták.
 
Amit baromira nem találok a magyar sajtóban, hogy Orbán felszólalasa után az eü baloldali kepviselői elénekelték a Bella ciao mozgalmi dalt.
Ez annak a tükreben érdekes, hogy az olaszok ezt április 25-i évfordulón szokták elénekelni (amikor Mussolini és a fasizmus bukott).
Pedig a média beszámolt elég sokrétűen a dologról.
Focimeccseket idéző hangulat alakult ki Orbán Viktor nyitóbeszéde után, de az élő közvetítés során nehezen volt kivehető, mi is történik pontosan a teremben. Utólag kiderült, hogy a baloldali Left képviselőcsoport felállva énekelte a Bella Ciao című olasz partizándalt.
Roberta Metsola, az Európai Parlament elnöke kétszer is jelezte, hogy ez nem az Eurovíziós Dalfesztivál, így próbálta csendre inteni a képviselőket.
Orbán Viktor az Európai Parlament szerdai plenáris ülésén mutatta be a magyar uniós elnökség programját. A magyar kormányfő beszéde után a baloldali Left képviselőcsoport felállt, és ökölbe szorított, felemelt kézzel elénekelte a Bella ciao című olasz baloldali, mozgalmi dalt.
Egy 1948-ban a kommunista Világifjúsági Találkozón módosított, eredetileg jiddis népdalból lett baloldali indulótól volt hangos tegnap az Európai Parlament Strasbourgban. A dal elmúlt évekbeli olaszországi történetéből kiderül, miért ezt választották az olasz képviselők tiltakozásul a magyar kormányfő beszédére.
A dal már évekkel ezelőtt az olasz belpolitikai viták előterében volt, amikor 2021 tavaszán a nemzet dalának kiválasztásakor a baloldal a Bella ciaót terjesztette fel, de ezt a jobboldali pártok kommunista éneknek tartották. Az olasz baloldal szerint a Bella ciao című dalt a himnusz után kell elénekelni többek között az április 25-i nemzeti ünnepen, amikor az olaszok a fasizmus alóli felszabadulásról emlékeznek meg.
(vagyis elég sok volt a reagálás csak lehet hogy nem érte el az inger küszöböt a dal idehaza azért volt egy-két említés és ennyi )
(hisz idehaza a jobboldal szerint kommunista dal míg a baloldali oldalon partizán dal képpen van bemutatva. )
 
A DK nem sokkal az eset után közleményben vállalta fel az akciót, azt írták:
Gyekiczki Márton, a Demokratikus Koalíció fiatal önkormányzati képviselője zavarta meg Orbán Viktor miniszterelnök sajtótájékoztatóját Strasbourgban. A fiatal képviselő szeptember elején játékpénzt szórt Orbán Viktorra a kötcsei pikniken, hogy azzal kereskedjen, ne a hazával.
Most meg már egymásnak is esnek?
A zuglói Demokratikus Koalíció múlt heti taggyűlésén súlyos feszültségek alakultak ki, miközben az új alpolgármesterek személyéről kellett volna dönteni. A szóváltást követően Horváth Zsolt korábbi alpolgármester hasba rúgta párttársát, Tóth Attila önkormányzati képviselőt. Ezt követően jelentette be, hogy távozik a DK-ból, ahol választókerületi elnök is volt.
 
A DK nem sokkal az eset után közleményben vállalta fel az akciót, azt írták:

Most meg már egymásnak is esnek?
A zuglói Demokratikus Koalíció múlt heti taggyűlésén súlyos feszültségek alakultak ki, miközben az új alpolgármesterek személyéről kellett volna dönteni. A szóváltást követően Horváth Zsolt korábbi alpolgármester hasba rúgta párttársát, Tóth Attila önkormányzati képviselőt. Ezt követően jelentette be, hogy távozik a DK-ból, ahol választókerületi elnök is volt.
Pajkos fiúkák!
 
A DK nem sokkal az eset után közleményben vállalta fel az akciót, azt írták:

Most meg már egymásnak is esnek?
A zuglói Demokratikus Koalíció múlt heti taggyűlésén súlyos feszültségek alakultak ki, miközben az új alpolgármesterek személyéről kellett volna dönteni. A szóváltást követően Horváth Zsolt korábbi alpolgármester hasba rúgta párttársát, Tóth Attila önkormányzati képviselőt. Ezt követően jelentette be, hogy távozik a DK-ból, ahol választókerületi elnök is volt.
Mielőtt telesírnád a párnádat értük, gondolj arra, hány milliárdot kaptak az elmúlt években a semmiért a te adódból. Ezt a pénzt hasznos dolgokra, pl. budipapírra is el lehetett volna költeni.
 
Pedig a média beszámolt elég sokrétűen a dologról.
Focimeccseket idéző hangulat alakult ki Orbán Viktor nyitóbeszéde után, de az élő közvetítés során nehezen volt kivehető, mi is történik pontosan a teremben. Utólag kiderült, hogy a baloldali Left képviselőcsoport felállva énekelte a Bella Ciao című olasz partizándalt.
Roberta Metsola, az Európai Parlament elnöke kétszer is jelezte, hogy ez nem az Eurovíziós Dalfesztivál, így próbálta csendre inteni a képviselőket.
Orbán Viktor az Európai Parlament szerdai plenáris ülésén mutatta be a magyar uniós elnökség programját. A magyar kormányfő beszéde után a baloldali Left képviselőcsoport felállt, és ökölbe szorított, felemelt kézzel elénekelte a Bella ciao című olasz baloldali, mozgalmi dalt.
Egy 1948-ban a kommunista Világifjúsági Találkozón módosított, eredetileg jiddis népdalból lett baloldali indulótól volt hangos tegnap az Európai Parlament Strasbourgban. A dal elmúlt évekbeli olaszországi történetéből kiderül, miért ezt választották az olasz képviselők tiltakozásul a magyar kormányfő beszédére.
A dal már évekkel ezelőtt az olasz belpolitikai viták előterében volt, amikor 2021 tavaszán a nemzet dalának kiválasztásakor a baloldal a Bella ciaót terjesztette fel, de ezt a jobboldali pártok kommunista éneknek tartották. Az olasz baloldal szerint a Bella ciao című dalt a himnusz után kell elénekelni többek között az április 25-i nemzeti ünnepen, amikor az olaszok a fasizmus alóli felszabadulásról emlékeznek meg.
(vagyis elég sok volt a reagálás csak lehet hogy nem érte el az inger küszöböt a dal idehaza azért volt egy-két említés és ennyi )
(hisz idehaza a jobboldal szerint kommunista dal míg a baloldali oldalon partizán dal képpen van bemutatva. )


 
Az ellenzék akciót indított hogy Orbán ne tudja elmondani a reggeli interjúját...
Istenem nekem volt kellemetlen nézni ezt a szerencsétlenkedést.
Biztonsági őrök tolták le az útról a Momentum aktivistáit, akik molinókkal várták Orbán Viktort az MTVA épülete előtt. A momentumosok állításuk szerint „békés eszközökkel akarták megakadályozni, hogy a miniszterelnök a szokásos hazugságait és uszításait a rádión keresztül az emberekre zúdítsa.” Aztán amikor érkezett Orbán, pillanatok alatt eltakarították őket az őrök. A rendőrök nem avatkoztak közbe.
 
Az ellenzék akciót indított hogy Orbán ne tudja elmondani a reggeli interjúját...
Istenem nekem volt kellemetlen nézni ezt a szerencsétlenkedést.
Biztonsági őrök tolták le az útról a Momentum aktivistáit, akik molinókkal várták Orbán Viktort az MTVA épülete előtt. A momentumosok állításuk szerint „békés eszközökkel akarták megakadályozni, hogy a miniszterelnök a szokásos hazugságait és uszításait a rádión keresztül az emberekre zúdítsa.” Aztán amikor érkezett Orbán, pillanatok alatt eltakarították őket az őrök. A rendőrök nem avatkoztak közbe.
 

Hírdetőink

kmtv.ca

kmtv.ca

Friss profil üzenetek

Szomorúan olvasom, mi történt.
Marcsello71 wrote on Ajuda67's profile.
Kedves Ajuda! Köszönöm az új fordítást, már olvasom is ma. Szép napot kívánok!
Csilinkóné Lulács Éva wrote on AgnesB73's profile.
Szia Ági!
Köszönöm a Carol Lynne és a Mazzy J March könyveket. Éva
balancewhite wrote on modder's profile.
Helló! Te vagy KÁK?
Valtozott az email.cimem, hova irhatok

Statisztikák

Témák
39,240
Üzenet
5,062,874
Tagok
631,114
Legújabb tagunk
tech tamas
Oldal tetejére