Hírek Lökdösődés, üvöltözés Lázár fórumán: Szabó Bálint óriási balhét csinált Miskolcon

Miskolcon elszabadultak az indulatok a Lázárinfón, amikor Szabó Bálint megpróbálta a trombitálásával belefojtani a szót Lázár Jánosba.

Ahogy arról beszámoltunk, Miskolcon, az Avas lakótelepen tartotta kilencedik Lázárinfóját az építési és közlekedési miniszter. Szabó Bálint a szokásához híven ezen a fórumon is megjelent, és mielőtt Lázár János az emelvényre lépett, trombitálással „szórakoztatta” a tömeget – de leginkább magát, amikor ugyanis a tárcavezető a mikrofonhoz lépett és köszöntötte a résztvevőket, megkönnyebbült taps fogadta.

Ekkor Szabó ismét megpróbált trombitálni – de valaki meglökhette – hirtelen eltűnt az emelvényről. Ezt követően vissza-visszalépett a színpadra, és emelt hangon próbált Lázárnak mondani valamit. A miniszter „teljes nyugalmat” kért mindenkitől, miközben többen „takarodjál már-t” kiabáltak.

„Szabó urat hagyják békén!” – kérte ekkor Lázár János a tömegtől, miközben egyesek megpróbálták ellökdösni a színpad közeléből a botrányairól elhíresült vidéki ex-politikust. A miniszter ezt követően megpróbált belekezdeni a mondandójába, de Szabó folyamatosan belefojtotta a szót.

„Valaki a Fidesz részéről lelökött”

– panaszolta immár ismét a színpadnál Szabó, miközben a Harcosok Klubját és a gyűlöletpolitikát emlegette. Ezt követően a minisztert is megvádolta azzal, hogy ellökte, amit Lázár cáfolt, majd elnézést kért annak az ismeretlennek a nevében, aki miatt Szabó „leesett” a színpadról.

„Szeretnék tőle elnézést kérni, bárki is volt, és maradjál itt nyugodtan”

– fordult Szabó Bálinthoz, akit láthatóan nem hatott meg a bocsánatkérés, ugyanis ismét a szájához emelte a trombitát, hogy elnyomja a beszédet. Lázár végül meg tudta tartani a fórumot, miközben Szabó mellette állva folyamatosan kommentálta az elhangzottakat.



1747948518494.jpeg
 
Ezt most tenyleg nem a vita okán irom, de tudod Te mi az a diktatura?
Hozzatok is jartak 2-3 havonta a polosztály nyomozoi, felturva a lakast, kihajigalva a szekrenybol a ruhakat, hogy aztan rohogve menjenek el, hogy tudjuk, tudjuk, de nekunk az a jo ha féltek!
Neked is tepte szét apád elott az általános iskolai igazgatod a jelentkezési lapodat nyolcadikban azzal, hogy a rendszer ellenségeinek a gyereke honnan veszi a batorsagot ahhoz, hogy szakkozepiskolaba jelentkezzen, mikor Ő örulhet ha dolgozhat a nepi demokraciáért, és egywszer majd megbocsajtjak neki az apja bunet!(szegenynek annyi bune volt, hogy az oroszok a leventenyilvantartas alapjan 17 évesen begyujtottek, aztan ott tartottak épiteni a kommunizmust 1ö53-ig. Akkor lattam szegenyt konnyezni csak)

Hajigalodztok a nagy szavakkal, hogy nacizmuis, meg diktatura, meg hasonlok.
Egy darabig ez nekem csak vicces volt, de most mar lassan sirnivalo!
 
Ezt most tenyleg nem a vita okán irom, de tudod Te mi az a diktatura?
Hozzatok is jartak 2-3 havonta a polosztály nyomozoi, felturva a lakast, kihajigalva a szekrenybol a ruhakat, hogy aztan rohogve menjenek el, hogy tudjuk, tudjuk, de nekunk az a jo ha féltek!
Neked is tepte szét apád elott az általános iskolai igazgatod a jelentkezési lapodat nyolcadikban azzal, hogy a rendszer ellenségeinek a gyereke honnan veszi a batorsagot ahhoz, hogy szakkozepiskolaba jelentkezzen, mikor Ő örulhet ha dolgozhat a nepi demokraciáért, és egywszer majd megbocsajtjak neki az apja bunet!(szegenynek annyi bune volt, hogy az oroszok a leventenyilvantartas alapjan 17 évesen begyujtottek, aztan ott tartottak épiteni a kommunizmust 1ö53-ig. Akkor lattam szegenyt konnyezni csak)

Hajigalodztok a nagy szavakkal, hogy nacizmuis, meg diktatura, meg hasonlok.
Egy darabig ez nekem csak vicces volt, de most mar lassan sirnivalo!
Volt ilyen, az se volt jó, a mostani kicsit más, de ez se jó. Lehet itt relativizálni, én is mondhatnám, hogy a te sorsod még mindig jobb volt, mint az éhező etióp gyerekeké, vagy a római kor rabszolgáié, de értelmetlen lenne.
 
Volt ilyen, az se volt jó, a mostani kicsit más, de ez se jó. Lehet itt relativizálni, én is mondhatnám, hogy a te sorsod még mindig jobb volt, mint az éhező etióp gyerekeké, vagy a római kor rabszolgáié, de értelmetlen lenne.
VAn egy konyv, aminek ac szerzojet az élete alapjan, peldajan at is vegtelenul tisztelem!
Dan Millman a szerzo, és a Békés harcos utja a cim. Ha jol tudom meg filmet is csinaltak belole, de szerintem nem véletlenul nem ismerik, mert olyan dolgokkal foglalkozik benne, ami a mai vilagban a mai politikaban kicsit idegennek hat!
Tobbek kozt ezt irja:
"Hiába aratsz kegyetlen győzelmet, a lelkedet ugyanúgy elvesztheted. Amikor szembeszállsz a sárkánnyal, magad is sárkánnyá válhatsz."

Ezt latom!

Egyebkent visszautalva az elozo postra, igen Én is bosszut álltam a volt igazgatomon!
1988-ban az általános iskolai osztalytalalkozokon vigyorogva dugtam az orra a a kozgazdaszdiplomamat, és tudom hogy ott qakkor eszebe jutott a hamsi álszent mindenkit gond nelkul kiszolgallo viselkedese.
Ez nekem elég volt és elég most is az, hogy latom a kupecek, politikai szelkakask elkékult ábrozatát a választasok utan amikor biztossa vallaki a vereseguk!

Meg egy idezet a fent emlitett embertol, aztan én befejeztem. Aki erti érti, aki nem az nem:

"Az értelem nagyszerű létra, ha az égre törsz, de a mennyekig sajnos nem ér fel. Csak a szív bölcsessége képes megvilágítani az odavezető utat..."
 
VAn egy konyv, aminek ac szerzojet az élete alapjan, peldajan at is vegtelenul tisztelem!
Dan Millman a szerzo, és a Békés harcos utja a cim. Ha jol tudom meg filmet is csinaltak belole, de szerintem nem véletlenul nem ismerik, mert olyan dolgokkal foglalkozik benne, ami a mai vilagban a mai politikaban kicsit idegennek hat!
Tobbek kozt ezt irja:
"Hiába aratsz kegyetlen győzelmet, a lelkedet ugyanúgy elvesztheted. Amikor szembeszállsz a sárkánnyal, magad is sárkánnyá válhatsz."

Ezt latom!

Egyebkent visszautalva az elozo postra, igen Én is bosszut álltam a volt igazgatomon!
1988-ban az általános iskolai osztalytalalkozokon vigyorogva dugtam az orra a a kozgazdaszdiplomamat, és tudom hogy ott qakkor eszebe jutott a hamsi álszent mindenkit gond nelkul kiszolgallo viselkedese.
Ez nekem elég volt és elég most is az, hogy latom a kupecek, politikai szelkakask elkékult ábrozatát a választasok utan amikor biztossa vallaki a vereseguk!

Meg egy idezet a fent emlitett embertol, aztan én befejeztem. Aki erti érti, aki nem az nem:

"Az értelem nagyszerű létra, ha az égre törsz, de a mennyekig sajnos nem ér fel. Csak a szív bölcsessége képes megvilágítani az odavezető utat..."
Nagyjából egyidősek lehetünk. Nálatok is volt a középiskolában a felvételizőkről készített "Jellemzés"? Engem amiatt nem vettek fel elsőre, és komolyabb egyetemre nem is jelentkeztem, megmondták, hogy reménytelen. Nemrég beszéltem a gimi mostani igazgatójával, megvannak-e ezek a jellemzések valami irattárban? Azt mondta, ezeket nem is iktatták, nem voltak részei a személyi anyagnak, nincsenek meg. Pedig kikértem és a készítőknek elküldtem volna.
 
Nagyjából egyidősek lehetünk. Nálatok is volt a középiskolában a felvételizőkről készített "Jellemzés"? Engem amiatt nem vettek fel elsőre, és komolyabb egyetemre nem is jelentkeztem, megmondták, hogy reménytelen. Nemrég beszéltem a gimi mostani igazgatójával, megvannak-e ezek a jellemzések valami irattárban? Azt mondta, ezeket nem is iktatták, nem voltak részei a személyi anyagnak, nincsenek meg. Pedig kikértem és a készítőknek elküldtem volna.
Figy. Én a tortenesek utan elmentem egy szakmunkasképzobe, és szakmat szereztem.
Aztan estin elvégeztem a gimit.
Még abban az evben jelentkeztem a kozgazra.
Ha nem kozvetlenul sulibol jelentkeztel, akkor ugyan nem voltak vitt pontok(akkoriban ha emlekszel 120 pontot lehetett max szerezni, aminek a fele a gimis osztalyzatok alapja a masik fele pedig a felvetelin elért pontszamok alapjan jart) ugyhogy azt mondtak igy nehezebb mert én pl matekbol és polgazdbol felvételiztem, ami nem volt egyszeru, de szereztem 118 pontot.
Eredetileg estire jelentkeztem, de behivtak, és azt mondtak ennyi ponttal csak nappalira mehetek.
24 éves voltam!
Már nős, söt a kislanyom is megszuletett.
Egesz nyaron azert kellett rohangalni, hogy ossze tudjak kaparni annyi osztondijat és támogatast a cégtol, hogy a csalad megtudjon élni mig én a szekesfovaros utjait koptattam!
De megcsinaltam!
Az embernek ez ad erot, hogy képes rá!
De még az a szakmunkasbizonyitvany sem volt elvesztegetett dolog amit elotte szereztem, mert voltak olyan idoszakok az életemben - nem a vilag legszerencsesebb városaban lakom - amikor a vegyipari szakmamba meloztam, mert akkor éppen becsuktak az aktualis vállalaotot ahol elotte programoztam, vagy rendszergazda voltam. De meg olyan is volt hogy kozel egy évig ács mellett kelklett dolgozni segedmunkaskent, cipelni a gerendakat tetofedoanyagot, mert nem volt mas!
Talan ezert gondolkodok kicsit maskepp mint a nyálverők!
Egesz eletemben soha nem álltam sorba segilykéért, valamit mindig talaltam amibol eltarthatom a csaladom és magam!

Valoszinu ezert zavarnakl nagyon azok akik az anyagi joletben eltek le eddig az eletuk, aztan vergodnek, diktaturaznak, dumalnak a szegenysegrol :(

Ehhh
 
Ezt most tenyleg nem a vita okán irom, de tudod Te mi az a diktatura?
Hozzatok is jartak 2-3 havonta a polosztály nyomozoi, felturva a lakast, kihajigalva a szekrenybol a ruhakat, hogy aztan rohogve menjenek el, hogy tudjuk, tudjuk, de nekunk az a jo ha féltek!
Neked is tepte szét apád elott az általános iskolai igazgatod a jelentkezési lapodat nyolcadikban azzal, hogy a rendszer ellenségeinek a gyereke honnan veszi a batorsagot ahhoz, hogy szakkozepiskolaba jelentkezzen, mikor Ő örulhet ha dolgozhat a nepi demokraciáért, és egywszer majd megbocsajtjak neki az apja bunet!(szegenynek annyi bune volt, hogy az oroszok a leventenyilvantartas alapjan 17 évesen begyujtottek, aztan ott tartottak épiteni a kommunizmust 1ö53-ig. Akkor lattam szegenyt konnyezni csak)

Hajigalodztok a nagy szavakkal, hogy nacizmuis, meg diktatura, meg hasonlok.
Egy darabig ez nekem csak vicces volt, de most mar lassan sirnivalo!
Sajnálom, hogy mindez megtörtént veled és családoddal, de ennek mi köze MP-hez?
Ahogy én Svájcban megéltem a demokráciát, azzal az általad akceptált Ovi illiberális banánköztársasága köszönő viszonyban sem van.

Apámat mint “nyugatost” szekálták eleget.
 
Nagyjából egyidősek lehetünk. Nálatok is volt a középiskolában a felvételizőkről készített "Jellemzés"?
Engem amiatt nem vettek fel elsőre, és komolyabb egyetemre nem is jelentkeztem, megmondták, hogy reménytelen.
Ezek egyedi túlkapások lehettek.
Olyan 10 évvel vagyok idősebb.
Sehol nem találkoztam ehhez hasonló problémákkal.
Nem voltak munkásparaszt szüleim és a pénz sem vetett fel minket akkoriban.
Főiskolára nem is akartam jelentkezni, hogy mielőbb javítsak valamit a család anyagi helyzetén.
A tanáraim meggyőztek, pedig csak elég jó voltam messze a kitűnőtől.
Mindez már egyébként is régen történt.
A múlt sérelmei helyett a jelent és főleg a jövőt kellene szem előtt tartani.
Nem attól rettegni, hogy visszajönnek a szerinted sem létező komenisták.
 
Figy. Én a tortenesek utan elmentem egy szakmunkasképzobe, és szakmat szereztem.
Aztan estin elvégeztem a gimit.
Még abban az evben jelentkeztem a kozgazra.
Ha nem kozvetlenul sulibol jelentkeztel, akkor ugyan nem voltak vitt pontok(akkoriban ha emlekszel 120 pontot lehetett max szerezni, aminek a fele a gimis osztalyzatok alapja a masik fele pedig a felvetelin elért pontszamok alapjan jart) ugyhogy azt mondtak igy nehezebb mert én pl matekbol és polgazdbol felvételiztem, ami nem volt egyszeru, de szereztem 118 pontot.
Eredetileg estire jelentkeztem, de behivtak, és azt mondtak ennyi ponttal csak nappalira mehetek.
24 éves voltam!
Már nős, söt a kislanyom is megszuletett.
Egesz nyaron azert kellett rohangalni, hogy ossze tudjak kaparni annyi osztondijat és támogatast a cégtol, hogy a csalad megtudjon élni mig én a szekesfovaros utjait koptattam!
De megcsinaltam!
Az embernek ez ad erot, hogy képes rá!
De még az a szakmunkasbizonyitvany sem volt elvesztegetett dolog amit elotte szereztem, mert voltak olyan idoszakok az életemben - nem a vilag legszerencsesebb városaban lakom - amikor a vegyipari szakmamba meloztam, mert akkor éppen becsuktak az aktualis vállalaotot ahol elotte programoztam, vagy rendszergazda voltam. De meg olyan is volt hogy kozel egy évig ács mellett kelklett dolgozni segedmunkaskent, cipelni a gerendakat tetofedoanyagot, mert nem volt mas!
Talan ezert gondolkodok kicsit maskepp mint a nyálverők!
Egesz eletemben soha nem álltam sorba segilykéért, valamit mindig talaltam amibol eltarthatom a csaladom és magam!

Valoszinu ezert zavarnakl nagyon azok akik az anyagi joletben eltek le eddig az eletuk, aztan vergodnek, diktaturaznak, dumalnak a szegenysegrol :(

Ehhh
Ez egy széééép, hosszú történet, de semmi köze ahhoz, amiről írtam.
Autóipar padlón, akkugyárak szintén, a magyar gazdaság a beígért repülőrajt helyett zuhanórepülésben van, és azt már a nagy mágus is elismerte, hogy ez még nem a gödör alja.
Ugyan, mire alapoznánk a hurráoptimizmust?
 
Jöjjenek, bánja a fene.
De hol vannak? Nem látom őket. Akkor most mi lesz?
Már egy éve arról papolsz, hogy most aztán végleg jaj lesz nekik.
Mert MP legalább őket megsemmisíti, ha az elkergetés nem is sikerül.
Unalmas már, nem teszem be neked, hogy ki volt MSZMP tag vagy KISZ titkár a fideszben.
Keresd meg magad.
Tőlük miért nem rettegsz?
 
Már egy éve arról papolsz, hogy most aztán végleg jaj lesz nekik.
Mert MP legalább őket megsemmisíti, ha az elkergetés nem is sikerül.
Unalmas már, nem teszem be neked, hogy ki volt MSZMP tag vagy KISZ titkár a fideszben.
Keresd meg magad.
Tőlük miért nem rettegsz?
Én is voltam KISZ-titkár!
Alighanem egyedülálló módon, kineveztek. Az korábbi nem tudott elszámolni a kézipénztárral, kellett egy új. A Nagyfőnök, keresett valakit, a szeme elé kerültem, rámbökött: te leszel a kisztitkár! Én??? Nem is vagyok KISZ-tag! Az nem baj - legyintett. Majd felvesznek és meg is szavaznak.
Úgy is lett. Egy jó évig tartott, míg ő nyugdíjba ment.
Most akkor magamtól is rettegnem kéne?
 
Ez egy széééép, hosszú történet, de semmi köze ahhoz, amiről írtam.
Autóipar padlón, akkugyárak szintén, a magyar gazdaság a beígért repülőrajt helyett zuhanórepülésben van, és azt már a nagy mágus is elismerte, hogy ez még nem a gödör alja.
Ugyan, mire alapoznánk a hurráoptimizmust?
CSak pontokba nagyoin roviden, mert sdzemmel láthatoan zavarnak a hosszu polémiák:
1. Nem neked irtam hanem válaszoltam valakinek.
2. Nem igazan értem, hogy ezt Te miert nevezed hurráoptimizmusnak
3. Tetszik nem tetszik, nekem jó a memoriam! Emlekszem arra az idore amikor épp valamelyik szentetek iranyitotta ezt az orszagot. Emlekszem arra az idore, amikor a mesterségesen magasabn tartott forint dívott, mert azzal is komoly pénzeket takaritottak meg, elkerulve ezzel a teljes államcsodot!
4- Emlekszem arra az idore, amikor az IMF urai ugy jartak keltek nalunk, mintha otthon lennenek!
5. Emlekszem arra is, amikor iketsegbeesve konyorogtem a berelszamolonak, hogy azt a rendkivuli jutalmat ne vegye már bele a kereseti kimutatasomba, mert akkor mar azzal tulesek azon a hataron hogy csaladi potlekot kaphassak...

Irjam tovabb!?
Nincs hurraoptimizmusom, csak tudom azt, hogy sem nekem sem az orszagnak nem lenne jo, ha azok az emberek jonnenek vissza, akik egesz eletukben akár seggnyalassal, akar az apuka pénzével, az anyuka hatalmaval mindig benne voltak a joletben, és most igyekeznek visszakapaszkodni a hataslomba, hogy ott folytathassak ahol korabban abbahagytak...
 
Én is voltam KISZ-titkár!
Alighanem egyedülálló módon, kineveztek. Az korábbi nem tudott elszámolni a kézipénztárral, kellett egy új. A Nagyfőnök, keresett valakit, a szeme elé kerültem, rámbökött: te leszel a kisztitkár! Én??? Nem is vagyok KISZ-tag! Az nem baj - legyintett. Majd felvesznek és meg is szavaznak.
Úgy is lett. Egy jó évig tartott, míg ő nyugdíjba ment.
Most akkor magamtól is rettegnem kéne?
Látod ez a kulonbseg a felvilagosult, tolerans demokratikus vezetok és az akarnokok kozott.
Egy korabbi incidens kapcsan en ugy dontottem, hogy jobb nekem egyedul, ugyhogy nem hogy KISZ tag de meg szakszervezeti tag sem lettem.
Na ezen akadtak ki páran.
De nekem egy rendkivukl tolerans parttitkar elvtars volt az egyik felettesem, aki behivott ennek kapcsan magahoz.
Eklmagyarazta, hogy a munkashatalom alapja a 100 szazalekos szervezettség. Na és hogy ugy én ezt megértem.
Ráhagytam.
Aztan folytatta: - Ugye Zolikam Te is tudsz arrol, hogy a negyedéves prémium elosztasakor egy negy fos csapat áll össze. Én mint párttitkar, a szakszervezeti bizalmi és a kisz titkar valamint a munkaheklyi vezetod. Na aztan mi ott eldontjuk...ugye értesz
Mondom neki, hogy ja. Gyanus is volt nekem hogy oka lehet a tobbiek minek orulnek annyira fizetéskor.
- Na látod Zolikam!
Erre rákérdeztem, hogy olvasta-e Ő Mocsar Gabor Ki verte fejbe hudak elvtarsat cimu konyvet. Aztan ideztem belole pár dolgot.
Na akkor mondta, hogy figyelj ! Has Te azt hiszed...stb, aztan ...na takarodj az irodambol és akkor lassalak ujra ha elobb a zsakszervezeti igazolvanyodat dugod be!

Ugyhogy legkozelebb - milyen furcsa az élet - a reformkommunistak helyi csoportjanak gyulésén talalkoztam vele, ahol ő volt a vezérszonok
 
Ezt most tenyleg nem a vita okán irom, de tudod Te mi az a diktatura?
Hozzatok is jartak 2-3 havonta a polosztály nyomozoi, felturva a lakast, kihajigalva a szekrenybol a ruhakat, hogy aztan rohogve menjenek el, hogy tudjuk, tudjuk, de nekunk az a jo ha féltek!
Neked is tepte szét apád elott az általános iskolai igazgatod a jelentkezési lapodat nyolcadikban azzal, hogy a rendszer ellenségeinek a gyereke honnan veszi a batorsagot ahhoz, hogy szakkozepiskolaba jelentkezzen, mikor Ő örulhet ha dolgozhat a nepi demokraciáért, és egywszer majd megbocsajtjak neki az apja bunet!(szegenynek annyi bune volt, hogy az oroszok a leventenyilvantartas alapjan 17 évesen begyujtottek, aztan ott tartottak épiteni a kommunizmust 1ö53-ig. Akkor lattam szegenyt konnyezni csak)

Hajigalodztok a nagy szavakkal, hogy nacizmuis, meg diktatura, meg hasonlok.
Egy darabig ez nekem csak vicces volt, de most mar lassan sirnivalo!
Na, ez az! A saját tapasztalataink határozzák meg a nézeteinket - a lét a tudatot, a régi marxista /?/ mondás szerint. Számomra a diktatúra a 70-es, 80-as években jó közbiztonságot jelentett, évente egyszer két hét üdülést pl. a Balatonnál, vállalati üdülőben, ingyenes felsőoktatást - mert jól tanultam, és kaptam mini ösztöndíjat, ingyenes orvosi ellátást - bár nem valami korszerűt, olcsó gyógyszereket. Csórók voltunk, de a szüleim dolgoztak, összekuporgattak először egy használt Trabantra, aztán egy Zápor Jóskára. Múzeumokba jártunk, vidéki városokat, várakat, tájakat néztünk meg. Tanultam, dolgoztam, nem politizáltam, és nem esett semmi bajom. Szóval nekem az átkos nem az, ami Neked, ezért nincs is bennem személyes düh vagy gyűlölet. De megértem azokat, akiknek más volt az élete, és akik ezért másképp gondolkoznak. És együtt érzek velük.
 

Hírdetőink

kmtv.ca

kmtv.ca

Friss profil üzenetek

Marcsello71 wrote on Ajuda67's profile.
Kedves Ajuda! Köszönöm az új fordítást, már olvasom is ma. Szép napot kívánok!
Csilinkóné Lulács Éva wrote on AgnesB73's profile.
Szia Ági!
Köszönöm a Carol Lynne és a Mazzy J March könyveket. Éva
balancewhite wrote on modder's profile.
Helló! Te vagy KÁK?
Valtozott az email.cimem, hova irhatok
k_tamas76 wrote on Dzseffi's profile.
Szia ciccus! Régen jártál már errefelé :)

Statisztikák

Témák
39,240
Üzenet
5,062,587
Tagok
631,104
Legújabb tagunk
Kiseto
Oldal tetejére