Mi volt a mai menü?

Státusza
További válaszok itt nem küldhetőek.
Apróhúsú borjúpörkölt.
Eredetileg Zürichi Vagdalthúst akartam főzni. Ma aztán elkezdttem a kevesebb ellenállás irányába gondolkodni.
Mondom magamnak, ha pörköltet csinálék belőle, az kevesebb muka. Ha nokedli helyett Fusillit főznék hozzá, az mégkevesebb.:rolleyes:
Ez lett belőle.:cool2:

Csatolás megtekintése 1580486


Hidegebb lett és megmaradt a hóbol valamicske. A balkonomrol csináltam a képet. A hegy, jobban mondva hegyvonulat a
tó tuloldalán van. 22 km hosszú. Albis a neve. A legmagasabb pontja 914 méter. A két ház között látni a tavat.
Jó lenne abban a téglaházban lakni.:) Megnéztem magamnak. Szép ház. Nem átlagos beton architektúra.
Valószínűleg baromi drága öröklakások vannak benne.
A város ott szemben Kilchberg. Ezek a tóparti kis városkák, ezen az oldalon is, jóformán teljesen egybeépültek az évek folyamán.

Csatolás megtekintése 1580490
*
Gyönyörű a kilátás a balkonodról. Nem gondoltál arra, hogy az "útban lévő" házat le kellene bontani? Meg kell nekik mondani, költözzenek máshová, mert Neked - a szemednek - útban vannak. Nem látod be teljesen a tájat... :rohog:
 
:(szerintem már nem is szeretem...ennyi macerát egy paszujèrt...
*
Ha mindenképpen AKARSZ enni, mert vágysz rá, akkor bizony így készíted el, annak tudatában, hogy nem okoz eü. gondot. S, akkor ehetnéd nagykanállal is. Azért vagyok ebben a témában profi, mert a férjemnek sok sava volt, és a gyomrával, az emésztésével is voltak gondok. S, amikor kitalálta a babot, a lencsét, hogy "olyan ehetnékje támadt ezekre"... Nekem a hajam szó szerint égnek állt, mert vagy macera bedobásával elkészítem, vagy nem, s normál módban megfőzöm, s akkor "haldoklik", mert ég a gyomra, fel van puffadva, jönnek a görcsök meg a jajgatás... Ezért inkább elkészítettem ilyen eü. módon. Így viszont soha nem volt semmiféle panasza s ette is nagykanállal és kaptam a dícséretet, miszerint "ilyen felesége nincs senkinek, csak neki adatott meg"... Meg kaptam puszit is és sok köszönetet! De hiszen erről (is) szól a házasság, mint tudjuk. Tégyünk a kedvére, etessük, s akkor mosolygós, szerető, kedves férjet kapunk. Ily módon.
 
*
Gyönyörű a kilátás a balkonodról. Nem gondoltál arra, hogy az "útban lévő" házat le kellene bontani? Meg kell nekik mondani, költözzenek máshová, mert Neked - a szemednek - útban vannak. Nem látod be teljesen a tájat... :rohog:
Klassz házak, a beton is. Ott lakni lenne jó.
Egyszer oda sétáltam. Mi itt hatszáz méteren, kétszázzal a tó fölött vagyunk. A házak után erősse kezd lejteni
és kitágul a táj. Jobbra, balra gyönyörű a tóra a kilátás.
Ha azok ott esetleg bérlakások lennének, akkor sem tudnám megfizetni. Azért én sem lakom rossz helyen.:)
 
Apróhúsú borjúpörkölt.
Eredetileg Zürichi Vagdalthúst akartam főzni. Ma aztán elkezdttem a kevesebb ellenállás irányába gondolkodni.
Mondom magamnak, ha pörköltet csinálék belőle, az kevesebb muka. Ha nokedli helyett Fusillit főznék hozzá, az mégkevesebb.:rolleyes:
Ez lett belőle.:cool2:

Csatolás megtekintése 1580486


Hidegebb lett és megmaradt a hóbol valamicske. A balkonomrol csináltam a képet. A hegy, jobban mondva hegyvonulat a
tó tuloldalán van. 22 km hosszú. Albis a neve. A legmagasabb pontja 914 méter. A két ház között látni a tavat.
Jó lenne abban a téglaházban lakni.:) Megnéztem magamnak. Szép ház. Nem átlagos beton architektúra.
Valószínűleg baromi drága öröklakások vannak benne.
A város ott szemben Kilchberg. Ezek a tóparti kis városkák, ezen az oldalon is, jóformán teljesen egybeépültek az évek folyamán.

Csatolás megtekintése 1580490

Irigykedem, nagyon szép az a havas táj. Odavagyok a havas hegyekért, erdőkért. Téli üdülés a legjobb ilyen tájékon.

Hétvégi menü volt: csirkehúsleves, szalontüdő, gyerekeknek a jól bevált sajtos csirkemell falatkák sült krumplival.
Ja, elkészült az idei diétás mézeskalács-adag is. Azért diétás, mert csak kettőt ettem... :)
 
Tegnap egy 7 literes lábasban főztem töltött káposztát. Este 7-re készült el, ezért mi ketten délben egy kis gyors galuskával megettük a maradék csirkepörköltet. A lányom meg az unokám még este nekiesett a töltött káposztának, a férjem is elcsábult, végül én sem bírtam ki. Ez a baj a töltött káposztával!
Szép napot mindenkinek!:)
 
Tegnap egy 7 literes lábasban főztem töltött káposztát. Este 7-re készült el, ezért mi ketten délben egy kis gyors galuskával megettük a maradék csirkepörköltet. A lányom meg az unokám még este nekiesett a töltött káposztának, a férjem is elcsábult, végül én sem bírtam ki. Ez a baj a töltött káposztával!
Szép napot mindenkinek!:)
Nálunk csak karácsonykor lesz töltött káposzta, de akkor minden napi ebédünk lesz! Így könnyítettünk, viszont ez az étel csak nagy ünnepek alkalmi étke! Nagyon szeretjük!

Mai menü.:Szilvás gombóc.
 
Nekem csütörtökre van betervezve a töltött káposzta főzése.
Nekem sokkal nagyobb adagot kell főzni, mert én főzöm az édesanyám és a barátnőm karácsonyi káposztáját is. Ez az én ajándékom nekik, ennyivel is kevesebbet kell a konyhában állniuk.
Ma nagytakarítok. Az egyik szoba már kész. Lassan megy. A konyhát majd, ha kész a káposzta. Úgyis összefogdosok mindent.
Ma maradékot eszünk, Sőt, a héten szinte minden nap. Nem nagyon lesz időm még külön főzőcskézni. Szerencse, hogy a fagyasztóban sokféle finomság van, a vadastól a babgulyásig. Azt eszünk, amit a férjem választ, és hazahoz. (Remélem nem a székelykáposztán akad meg a szeme, mert akkor sok lesz a héten a káposztából!)
 
Sziasztok!

Ma elkészítem ebédre Gumelig pörköltjét tésztával. Eredetileg tarhonyás húst szerettem volna készíteni, de nem kaptam tarhonyát.
Tegnap én is takarítani szerettem volna, de csőtörés miatt egész nap nem volt víz. A karácsonyi ajándékok már a fuvarossal úton vannak haza! Így csak 1 bőrönddel megyünk, amibe a ruhák lesznek. Beállt a derekam pár napja, úgyhogy jó lesz a repülőút biztos.
Tegnap lányomat elvittük a szemével egy újabba orvoshoz. Annyit nyertünk, hogy a március 14-i műtétet előrehozták február 21-re. Megjegyeztem férjemnek, hogy el kellene vinni egy újabb orvoshoz, és attól talán januárra kapunk időpontot. Szeptember óta kb. 400 eurot költöttünk a szemére és még műtét sehol! Ez csak az orvosi költségek és a gyógyszerek ára.
elköszönök, mert mindjárt elfeketedik a képernyőm!
 
Státusza
További válaszok itt nem küldhetőek.
Oldal tetejére