Mi volt a mai menü?

Státusza
További válaszok itt nem küldhetőek.
Beka ,
igen !! Fent a Harz hegységben észek-Németország legmagasabb hegyén , valamikor errefelé volt a sifutó egyesületünk központja . ;)
De amugy mára már megenyhült az idö az alacsonyabb helyeken és esik az esö , remélem sikerül kiszabaditani a szerelvényt , közbe meg eszembe jutott a 79-es tél , amikor majd "leállt az élet" az NDK-ba akkora hó esett !
 
Beka ,
igen !! Fent a Harz hegységben észek-Németország legmagasabb hegyén , valamikor errefelé volt a sifutó egyesületünk központja . ;)
De amugy mára már megenyhült az idö az alacsonyabb helyeken és esik az esö , remélem sikerül kiszabaditani a szerelvényt , közbe meg eszembe jutott a 79-es tél , amikor majd "leállt az élet" az NDK-ba akkora hó esett !
Ez nagyon durva kép, mintha a világvégén készítették volna. Itt sokkal kevesebb hó esett.
 
Ebédelni a "Fegyvertárpince" vendéglöbe menekültem. :D
Barnasörös csülköt burgonyasalátával rendeltem.

z1.jpg

A helység a 16. században tényleg fegyvertár volt. Itt őrizték Tell Vilmos (feltételezett) nyilát. Hatalmas hodály. Most tömve volt túristákkal és helybeliekkel.
Hétköznap délbem lehetetlen helyet kapni. A két legnagyobb svájci bank főhadiszállása mellett van.
A falakon korabeli fegyverek és zsoldoskatonák képei vannak.

z3.jpg
 
Gyulus, ez Németországban van?
Pár nap alatt három méter hó esett az Alpokban. Az időjárás jelentések még többet ígérnek.
A rosszat mindig eltalálják.:(

enyem is olyan (kicsi ) isteni kv-t foz
szep a tel feletek
A kávé tényleg isteni. Csak..
A multkorában egy olasz barátom előadást tartott nekem a kávé főzésröl. Mondta, nézzem meg mennyi őrölt kávét használnak a klasszikus eszpresszó géphez és mennyi lehet abban kis kapszulában.
Én meg mondtam neki, banán van a fülemben nem hallom mit beszél.

Sajnos, vagy hála az égnek, pár nap mulva eltűnik Zürichben a hó. Itt ritká van igazán hideg.
Talán a mély tó nem hül le és ez mérsékeli az időjárást.
 
Utoljára módosítva:
tavak folyok ugy hivjak - ice (jég) tsunami
10perc nem neveznem lassunak


Valóban gyorsan halad ez is!

És hogy ne koppintsanak off miatt az orromra
ebéd - saját kitaláció, hordós káposzta rizzsel, főtt gabonakolbásszal, főtt tojással. A füstölt gabonakolbászt megfőztem, kinyomtam a bőréből és belemorzsoltam a káposztába. Meglepően finom lett.
vacsi - sűrű forró csoki tejszínhabbal, babapiskótával, hmmm több, mint mennyei finomság.
 
Ma a főzés technikai okok miatt elmarad. Vettem új eszpresszó masinát. Látjátok?:rohog:

Csatolás megtekintése 1644312

Tóparti séta a hóesésben. A felső kép a strandrol van. A szezon végén kinyitják a kapukat és a sétány része lesz.

Csatolás megtekintése 1644313


Csatolás megtekintése 1644314

Csatolás megtekintése 1644315

Csatolás megtekintése 1644316
Gumlika!

Csak nem valami háziállatkát vettél, azért van már a földön, ami?:eek:
 
Jól megy, bejárónőt tart a svájci kisnyugdíjas! :D
Nix da takarítónő. Ami drágább mint ingyen, számomra megfizezethetetlen. :(
Ha más nem is, időm van rengeteg...rendetlenséget csinálni.:D

Mikor nálam ilyen patika rend van semmit nem találok, úgyhogy iparkodok minél előbb káoszt létrehozni, ott minden a helyén van! Benyúlok a kupac közepébe, és azt szedem elő amit keresek. :D
Az ilyen bejárónős rendrakástól kirázna az ideg vagy a hideg! :D

Egy kiadós villásreggeli és máris hasonlít a tegnapelőttihez.:rohog:

Minden zingli hétköznapjaiban eljön a pillanat amikor már semmi sem segít. Az utolso,tányérvillakanál és zokni esetében cselekedni kell.
 
Utoljára módosítva:
Mielőtt megszólnátok rendet csináltam.:D

Csatolás megtekintése 1644521

Az ott jobbra a kávéfőző. Raktam rá csészét, nehogy összecseréljétek.;)

Csatolás megtekintése 1644526

Borjúborda Whiskys vajjal, sáfrányos tésztával és őszibarck kompottal

Csatolás megtekintése 1644527
Ez igen!!! Ezt már nevezem. Néztem az órát és dátumot ...remélem aludtál is az éjjel ;)
Remek érzés egy tiszta, szép konyhába belépni. Egyből főzhetnékem támad:D
 
Ma a főzés technikai okok miatt elmarad. Vettem új eszpresszó masinát. Látjátok?:rohog:

Csatolás megtekintése 1644312

Tóparti séta a hóesésben. A felső kép a strandrol van. A szezon végén kinyitják a kapukat és a sétány része lesz.

Csatolás megtekintése 1644313


Csatolás megtekintése 1644314

Csatolás megtekintése 1644315

Csatolás megtekintése 1644316
Csodálatosan szép a tópart!
A rendrakáshoz, mosogatáshoz meg kell keríteni egy bejárónőt és már meg is oldódnak a kellemetlen, nem szeretem munkák kellemetlen percei!
Amikor azt hinném, hogy most minden a legnagyobb rendben van már kezdhetem is az újabb munkás feladatomat. A konyha a leg látogatottabb hely, az unokám még be sem felyezte az evést és már újra éhes. És nem kövér, csak éppen a fejlődő időszakában van, vagyis 10 éves lesz.
Édesanyám mondása volt amikor ilyen idősek voltunk, hogy.:"Inkább ruházni mint etetni"! :)
 
Ez igen!!! Ezt már nevezem. Néztem az órát és dátumot ...remélem aludtál is az éjjel ;)
Remek érzés egy tiszta, szép konyhába belépni. Egyből főzhetnékem támad:D
Kényelmesen is 4 óra alatt megvolt. A mosogatás tart sokáig. Nincs mosogatógépem.
Több évtizede lakom a világ egyik leggazdagabb városában, de még soha nem volt mosogatógépem.
Viszont mindig olcsón laktam.:)

Csodálatosan szép a tópart!
A rendrakáshoz, mosogatáshoz meg kell keríteni egy bejárónőt és már meg is oldódnak a kellemetlen, nem szeretem munkák kellemetlen percei!
26 Euro óránként. Nincs olyan szép bejárónő.:rohog:
 
Utoljára módosítva:
Csodálatosan szép a tópart!
A rendrakáshoz, mosogatáshoz meg kell keríteni egy bejárónőt és már meg is oldódnak a kellemetlen, nem szeretem munkák kellemetlen percei!
Amikor azt hinném, hogy most minden a legnagyobb rendben van már kezdhetem is az újabb munkás feladatomat. A konyha a leg látogatottabb hely, az unokám még be sem felyezte az evést és már újra éhes. És nem kövér, csak éppen a fejlődő időszakában van, vagyis 10 éves lesz.
Édesanyám mondása volt amikor ilyen idősek voltunk, hogy.:"Inkább ruházni mint etetni"! :)

Nem akarlak elkeseríteni, de lesz ez még rosszabb is! :D A fiúk 16 és 15 évesek, a lányom nemsokára 12 - főleg a fiúk rendszeres látogatói a konyhának és folyton azt keresik mit lehet enni. És nálunk is mindegyik vékony testalkatú. 1-2 éve havonta mentünk ruhát is venni, mert őrült tempóba nőttek. Kisebbik fiamnak 2 havonta új mászócipőt kellett venni - el sem koptatta, már ki is nőtte! :eek: A hajam az égnek állt, mikor bejelentették, hogy megint kicsi a cipő. Ebből a fajtából nem is lehet nagyobbat venni. Ma ott tartunk, hogy 7 pár mászócipő sorakozik a szekrénybe! Megállapodtunk, hogy ha el tudja őket adni, akkor az árából vehet újat és újra mászhat. Nem nagyon töri magát.
De normál cipőt venni sem egyszerű már nekik. A nagyobbiknak legutóbb 44,5; a kisebbik fiamnak 43-as cipő kellett és a lányom is már 39-es cipőmérettel rendelkezik. Szóval én inkább etetek, mint ruházok - már ha lehetne választani. :rohog:

A mai ebéd: felnőtteknek a maradék lecsós csirke; gyerekeknek milánói spagetti.
 
Státusza
További válaszok itt nem küldhetőek.
Oldal tetejére