Szaktanácsadás - szakértés - tanfelügyelet III.

Sziasztok! Van már olyan iskola, ahol kezditek kijelölgetni a jövő évre a célokat? TÉR!!!!
Eléggé magunkra vagyunk hagyva a tantestületen belül. A vezetőnk se tud semmit. Úgy érzem, mintha fordíta ülnénk a lovon: Év végi beszámoló gyanánt értékeljem magamat a tanév alapján, majd állítsak fel célokat, mert majd kell intézményit is, meg a munkatervvel is össze kell hangolni. Én fordítva gondolnám.:confused: Szerdán remélem többet tudunk Petróczi Gábor Menedzser Praxis előadása után.
 
@ballino21 és @nefelejcs1 Szerintem időrendi probléma van.
Mivel ez az első év, a június 30-ra való hivatkozás véleményem szerint nem helyes értelmezés.
Úgy gondolom, hogy az jövő tanévre szólóakat szeptemberben kell megfogalmazni, hiszen az egész most kezdődik.
És ilyen dátum szerepel is a rendeletben.
Igen , ezt már többen felvetették...... ezért van most ez a kapkodás.... pedig nem kellene
 
Eléggé magunkra vagyunk hagyva a tantestületen belül. A vezetőnk se tud semmit. Úgy érzem, mintha fordíta ülnénk a lovon: Év végi beszámoló gyanánt értékeljem magamat a tanév alapján, majd állítsak fel célokat, mert majd kell intézményit is, meg a munkatervvel is össze kell hangolni. Én fordítva gondolnám.:confused: Szerdán remélem többet tudunk Petróczi Gábor Menedzser Praxis előadása után.
Mi is részt veszünk rajta.....
 
És ha ma még nem jött valaki idegi állapotba, akkor csak tessék figyelni:
Már nagyon várom, hogy mikor vizsgáznak "jeles" minisztereink! Megdöbbentő szakmai hiányosságokról értesülnénk.
Egyébként lehet mindenféle ökörséggel csesztetni a pedagógusokat, legfeljebb még tízezren otthagyják a pályát, bár úgy tűnik, hogy ez lassan már senkit sem zavar.
 
2012 után 2020-ban már ott is volt az újabb alaptantervük. Olyan dilettánsok rakták össze, hogy már 2022-ben azt nyilatkozták, hogy felülvizsgálják, s 2024-ben jön az új, a javított verzió.
A pályán lévők hetente kapják a jobbnál jobb továbbképzési ajánlatokat - önjelölt tudásmegosztó intézmények idő- és pénzrabló húzásai. Felteszik az "előadók" "szakmai" és egyéb múltját, s döbbenettel lehet olvasni, hogy mindenhol haszontalan pedofidióták az alaptagok. Gondolom, tömeges az érdeklődés.
10 órás továbbképzés online (vajh, kik kapják a lehetőséget a megtartására?), 20 kérdésből 15-re kell válaszolni, meeeeer' külömbe nem tanithacc.

Mindig a német precizitásról beszélt/nek. Hogy lehet az, hogy pont annak a nyomorult grazi bejárati ajtónak a zárját nem képesek rendesen megcsinálni?
 
...........alig vártuk, hát megjelent!
Telefonokat elzárni, kompetenciamérések két hónap alatt (még a tavaszi szünet is természetesen beleesik :), ......
 

Csatolások

  • MK_24_080.pdf
    1.5 MB · Olvasás: 20
Kedves Kollégák!
Portfólió - anonimitás témában kérném a segítségeteket.
A szakmai életútban pedagógus kollégák, egyetemi tanárok nevei szerepelnek.
Úgy emlékszem valahol azt olvastam, hogy nem tilos azon kollégák, volt tanárok névszerinti megemlítése, akiket példaképként mutat be a pedagógus.
Sehol nem találom, hogy hol olvastam ezt. :(
Találkozott valaki ezzel?
Köszönöm!
 
Kedves Kollégák!
Portfólió - anonimitás témában kérném a segítségeteket.
A szakmai életútban pedagógus kollégák, egyetemi tanárok nevei szerepelnek.
Úgy emlékszem valahol azt olvastam, hogy nem tilos azon kollégák, volt tanárok névszerinti megemlítése, akiket példaképként mutat be a pedagógus.
Sehol nem találom, hogy hol olvastam ezt. :(
Találkozott valaki ezzel?
Köszönöm!
Tájékoztató szakértők számára a portfólió és pályázat dokumentumainak hiánypótlásáról vagy cseréjéről (pdf. 2024. 02.22.)
Anonimitási szabályok enyhe megsértése:
"elfogadható és nem szükséges hiánypótlás bekérése amennyiben pl.: az intézményi környezet rövid bemutatása, a szakmai életút értékelése vagy egyéb a szakmai munkát bemutató dokumentumban a minősülő név szerint említi meg a példaképét, volt tanárát az egyetemen;"
 
Tájékoztató szakértők számára a portfólió és pályázat dokumentumainak hiánypótlásáról vagy cseréjéről (pdf. 2024. 02.22.)
Anonimitási szabályok enyhe megsértése:
"elfogadható és nem szükséges hiánypótlás bekérése amennyiben pl.: az intézményi környezet rövid bemutatása, a szakmai életút értékelése vagy egyéb a szakmai munkát bemutató dokumentumban a minősülő név szerint említi meg a példaképét, volt tanárát az egyetemen;"
Köszönöm! :)
Ezt kerestem!
 
Sziasztok!
Segítsetek, kérlek!
Gyakorlatvezető mentortanári képzésre járok, az első évet már befejeztem, ebben a tanévben diplomázom. Szeptemberben megbízást kaptam a munkahelyemen, hogy mentoráljak két pályakezdő kollégát, akik júniusban végezték el az egyetemet. Az igazgató már be is jelentette őket minősítésre, nekik is el kell készíteniük a portfóliójukat. Így, hogy a gyakornoki időszak csak ez a tanév nekik, így milyen dokumentumokat kell elkészítenünk? Kell ugyanúgy feljődési terv a részükre is, vagy elegendő, ha kölcsönösen látogatjuk egymás óráit, konzultálunk, és segítem a portfóliójuk elkészítését?
Nem találok erre vonatkozóan egyértelmű utasításokat.
Előre is köszönöm a segítséget!
 
Sziasztok!
Segítsetek, kérlek!
Gyakorlatvezető mentortanári képzésre járok, az első évet már befejeztem, ebben a tanévben diplomázom. Szeptemberben megbízást kaptam a munkahelyemen, hogy mentoráljak két pályakezdő kollégát, akik júniusban végezték el az egyetemet.
Ezek szerint osztatlan képzésben végeztek? Mert mi más lenne az indok a gyakornoki idő rövidítésére?
Amúgy a válasz a 401/2023- (VIII.30.) kormányrendelet 86-87. §-aiban van.
 
Ezek szerint osztatlan képzésben végeztek? Mert mi más lenne az indok a gyakornoki idő rövidítésére?
Amúgy a válasz a 401/2023- (VIII.30.) kormányrendelet 86-87. §-aiban van.
Köszönöm a válaszodat!
Igen, osztatlanban végeztek. Természetesen ismerem a kormányrendeletet, de arra hivatkozik a főnökség, hogy a mentori kézikönyv szerint fejlődési tervet kell készíteni. Ezért voltam bizonytalan abban, hogy akkor most mit kell csinálnunk.
 
Oldal tetejére