Túl vagyunk a dupla tanfelügyeleten 7,15-kor kezdtünk, 15, 45- kor fejeztük be. ( Óvoda) Újra bebizonyosodott, hogy a rugalmas hozzáállásnak nagy szerepe van a lebonyolításban. Mindkét csoportban bent volt mindkét tanfelügyelő, majd rövid kb.: fél órás helyszíni dokumentumelemzés következett. Fél óra ebédszünet után jött az óramegbeszélés és az interjúk. Innentől szimultán történt a tanfelügyelet. Mind az óramegbeszélést , mind az interjúztatást az adott pedagógushoz rendelt vezető tanfelügyelő végezte az intézményi delegálttal. Mint írtam korábban az interjúkérdésekre előre elküldtük a választ, így itt csak kiegészítést kért a mi tanfelügyelőnk az esetlegesen kétséges pontokban. A kézikönyv szerint az óramegbeszélésen mindkét tanfelügyelőnek jelen kellett volna lenni, de ezt úgy oldották meg, hogy mielőtt külön mentünk lehetőséget adtak egymásnak arra, hogy véleményüket elmondják a pedagógus munkájáról. Egyébként nagyon felkészülten érkeztek, komoly paksamétát tettek ki az előzetesen elkészített elemzések. Sok segítséget és árnyaltabb képet nyújtott, hogy mindkét kolléganő ideglenes ped2. , így van fenn portfóliójuk, amiből már a látogatás előtt sok információt tudtak gyűjteni ( még akkor is , ha ezt a kézikönyv szerint nem kell figyelembe venni). Megvolt a rövid protokoll szöveg is, úgy ahogy illik

. Alapvetően pozitívan éltük meg az első duplát, amit 10-én és 15-én követ még kettő

. Mindenesetre, mi intézményi delegáltak már rutinosabbak leszünk , mint a szakértők!!