A Magyar Televízió

Laci

Állandó Tag
Állandó Tag
A Maciról jut eszembe a '60-as évek népszerű rajzfilmsorozata a Foxi Maxi kalandjai. Ennek részei voltak a Maci Laciról szóló epizódok :wink: :

Maci Laci (Yogi Bear) amerikai animátorok William Hanna és Joseph Barbera teremtménye. Először egy képregényben debütált 1959-ben. Első filmje 1964-ben készült Hey There It“s Yogi Bear címmel. A ravasz és mosolygós Maci és nélkülözhetetlen társa Bubu (Boo-Boo) vagy lopkodják a turisták piknikes kosarait, vagy Maci valamelyik ötletével bosszúságot okoznak a Jellystone Park vadőrének (Mr. Ranger-nek).
 

Laci

Állandó Tag
Állandó Tag
Vasárnap délutánonként láthattuk a ' Delta' című tudományos magazint.
A mindig mosolygós-sokszor kabaré műsorok szóvívőjeként is látható volt- Kudlik Júlia műsorvezetésével a mindig aktuális tudományos és technikai újdonságokkal ismerkedhettünk meg.
Kudlik Júlia tehetségére és munkájára néhány éve már-az akkori vezetés döntése értelmében-a Magyar Televízió nem tart igényt.
 

FiFike

Állandó Tag
Állandó Tag
Ohh Laci ! Bobe baba es Mazsola a Futrinka utcabol ! Mosolyt csaltal az arcomra . 73 ban diszidaltam (mert en olyat is csinaltam) es a mai napig megoriztem 2 kis plasztik figurat ami a kulcstartomon volt ;Bobiket es Mazsolat ! Emlekszem egy aranykopesere is Mazsolanak ! " Te Bobikeeee ! Van a Tyukanyonak... egy olyan deeeee olyannnn...... porcelan gelesztájaaaaa"!!! Koszi;-)
 

Laci

Állandó Tag
Állandó Tag
Boldog vagyok Fifikém,hogy sikerült kellemes emlékeket felidéznem :D !

ha már említettem a 'Deltát" a Magyar Televízió tudományos,technikai magazinját talán nem érdektelen ha megnézzük kinek is köszönhetjük ennek a csodálatos szerkezetnek a feltalálását.


76 éves a televízió!


Kevesen tudják, hogy a televízió általunk is ismert formáját egy 14 éves utahi farmer fiú, Philo T. Farnsworth találta fel. Farnsworth-ben 1921-ben, mindössze 14 éves korában támadt az az ötlet, amely végül is a mai napig a televíziók működésének alapját szolgáltatja. Farnsworth a feltalálás estéjén éppen egy elektronikai folyóiratot olvasott, amiben "a levegőn keresztül szálló képekről" írtak, amikor...


Kevesen tudják, hogy a televízió általunk is ismert formáját egy 14 éves utahi farmer fiú, Philo T. Farnsworth találta fel. Farnsworth-ben 1921-ben, mindössze 14 éves korában támadt az az ötlet, amely végül is a mai napig a televíziók működésének alapját szolgáltatja. Farnsworth-ot lenyűgözték korának nagyjai, Edison és Bell találmányai, és rendkívüli érdeklődést és affinitást mutatott a tudományok, különösen az elektronika iránt.


Philo Taylor Farnsworth (1906-1971)
Egyik este éppen egy elektronikai folyóiratot olvasott, amiben "a levegőn keresztül szálló képekről" írtak, amiket rádióhullámok segítségével továbbítottak egyik helyről a másikra. Csak, hogy az akkori próbálkozások alapjait még olyan készülékek képezték, amelyek rengetem mozgó alkatrész, általában komplex tükörrendszerek segítségével próbálták meg a valós világból származó képeket elektromos jelekké konvertálni, majd onnan visszalakítani azokat.

Farnsworth gyorsan felismerte, hogy ezek a rendszerek sosem lesznek elegendően gyorsak ahhoz, hogy valóban képesek legyenek mozgó képek jó minőségű továbbításra. A magazinban azonban írtak egy másik, akkoriban szinten újdonságnak számító technológiáról, az ún. "katódsugárcsőről" is, amely apró szubatomikus részecskék, az elektronok, valamint fotoelektrikus anyagok segítségével képes volt elektromos jelek fénnyé alakítására, és fordítva.

A televízió ötlete a legenda szerint Farnsworth-ben abban a pillanaban fogalmazódott meg, amikor a magazin olvasgatása közben kitekintett a földre, és meglátta azon az eke által húzott párhuzamos sorokat. Az ifjú farmerfiú fejéből ekkor pattant ki az isteni szikra, amit mi ma már "raszterizálás" néven ismerünk, és amelynek lényege egy adott analóg képforrás soronkénti letapogatása egy a katódsugárcső alapelveire épülő szerkezet segítségével. Megszületett az általunk is ismert és még ma is használt televízió alapötlete.
 

Laci

Állandó Tag
Állandó Tag
Farnsworth a következő hónapokban tökéletesítette alapötletét, amelyről rajzot is készített, és megmutatta középiskolai tanárának, Justin Tolmannak is. Bár tanára le volt nyűgözve Farnsworth ötletétől és biztos volt benne, hogy az működhet, a fiatal feltalálónak még négy évet kellett várnia, mire nekiállhatott ötlete megvalósításának.

Az ekkor 20 éves Farnsworth megtakarításaiból 19 éves feleségével a san francisco-i Telegraph Hill lábánál nyitottak egy apró kis üzletet, amelyben rádiókkal és azok javításával foglalkoztak. Itt találkozott George Everson és Leslie Gorrell befektetési ügynökökkel, akik bár nem voltak meggyőzödve az ötlet megvalósíthatóságáról, de 6000 dollárt ajánlottak fel a prototípus elkészítésére.

Egy évvel később, 1927. szeptember 7-én Farnsworth és "laborcsapata" a világon először hajtottak végre egy sikeres kísérletet, amelyben egy tisztán elektronikus alkatrészekből álló szerkezet segítségével, elektromos jelek formájában egy egyszerű képet továbbítottak egyik helyről a másikra. Az átvitt kép mindössze egy teljesen egyszerű egyenes vonal volt, ám amint az megjelent a célállomáson Farnsworth tudta, hogy öt évvel azelőtti alapötlete megalapozott volt, és valami nagyszerű dolgot sikerült feltalálnia.

Farnsworth 1930-ban meg is kapta a szabadalmát ötletére, amely napjainkig minden videorendszer működési elvének alapját képezi. A '30-as években Farnsworth-nek meg kellett küzdenie a Radio Corporation of America-val is, aki nem volt hajlandó elismerni szabadalmát. Végül az RCA 1939-be kapitulált, és történetében először beleegyezett a technológia licenszelésébe, amelyért cserébe jogdíjakat kellett fizetnie Farnsworth-nek.

A televízió igazi sikerútja a második világháború után kezdődött, amikor elkezdte Amerikát, majd az egész világot meghódítani. Ironikusan, nagyjából ebben az időszakban kezdett el eredeti feltalálójának a neve is az ismeretlenség és a feledés homályában elveszni.
 

Laci

Állandó Tag
Állandó Tag
Évtizedeken keresztül a hiteles tájékoztatás megtestesítői a Magyar Televízióban a riporterek voltak.Már a korai kezdetektől tudósítottak minket sport és társadalmi eseményekről,bűnügyekről, balesetekről és kultúrális rendezvényekről. Én úgy érzem,hogy mára a klasszikus értelemben vett riporter- a kereskedelmi televíziók profitot hajszoló és nézettségi rekordokat döntögetni akaró világában-sajnos nem létezik.Sztárok,sztár műsorvezetők természetesen vannak,de igazi vérbeli riporter nincsen közöttük.Ezért is gondolom úgy, a ,,nagyok,, emlékének felidézése-legalább nevük megemlítésével,tisztelegve teljesítményük előtt-talán nem érdektelen.
Megyeri Károly( idén 76 éves) a kezdeti Ki mit tud ? vetélkedők és táncdal fesztiválok műsorvezetője volt.Kovalik Károly(néhány éve elhunyt) az interjúk és beszélgetések atyameste,a hölgyek közül Balogh Mária és Molnár Margit a hazai hírek és események prezentálói voltak.
Aztán ahogy beindult a 'Riporter kerestetik' vetélkedősorozat,új arcok és nevek váltak a közönség kedvenceivé a régiek mellett. Moldoványi Ákos(a kilencvenes évek elején még látható volt,vajon ma mi van vele?), az 1992-ben trakikusan fiatalon elhunyt Déri János,valamint az 1971 -es vetélkedő győztese Feledy Péter méltó követőivé váltak elődeiknek,példaképei a korrekt tájékoztatásnak...
 

Laci

Állandó Tag
Állandó Tag
Vitray Tamás 1958 -óta dolgozott a Magyar Televíziónál.Néhány éve kenyértörésre került sor a cég részéről fennálló tarozások miatt Vitray és a televízió között.A magyar televíziózás egyik megteremtője sértődötten, mélyen megbántva távozott attól az intézménytől ahol több mint 40 évet töltött el.Hébe-hóba feltűnt a kereskedelmi csatornák egyik-másik műsorában,de érezhetően nem találta a helyét.Közben a Színház és Filmművészeti Főiskola docenseként továbbra is részt vett mára nagyon népszerűvé vált televíziós műsorvezetők felnevelésében. A'Tanár Urat' a TV új vezetése tavaly visszahívta a Szabadság térre.Jelenleg az MTV1-en vetélkedőt vezet.

A hatvanas években-ahogy én emlékszem-rendszeresen közvetítette a jégtánc-bajnokságokat.A páros versenyekről két pár nevére emlékszem,akit Vitray gyakran emlegetett.Az egyik a magyar Regőczi-Sallai páros,amásik pedig a szovjet Protepopov-házaspár,Oleg és Ludmilla.Utóbbi kettő a hetvenes években lelécelt a paradicsomból és az USA-ban telepedett le :wink: .

Megszámlálhatatlanul sok műsor-vetélkedők,sportközvetítések és szórakoztató műsorok-közvetítése és tetőalá hozása fűződik az egyik legrégibb televíziós, Vitray Tamás nevéhez:

VITRAY Tamás

újságíró
Született: Budapest, 1933. nov. 5.
Családi adatok: Sz.: Kertész Anna. Nős, 1987, Kállay Bori. Gy.: Tamás, 1960, Péter, 1964.
Tanulmányok: Idegen Nyelvek Főisk., ELTE, angol-sajtó, 1952-56, TF, 1960-63.
Életút: 1955-56 a HM-ben fordító, 1957-58 a Rádió angol nyelvű adásánál riporter, 1958-68 az MTV sportoszt. munkatársa, 1968-75 főmunkatársa, 1975-80 a szórakoztató oszt. vez., 1980-88 a dok.dráma oszt. vez., 1988-90 a sportoszt. vez., 1990. febr.-ápr. az MTV Eln.sége tagja, 1991. márc.-máj. a TV2 intendánsa, majd ismét sportoszt. vez., 1997 ny., örökös tag, 1999 a Napkelte műsorvez. A Színház- és Filmműv. Főisk. docense. 1991 a MOB eln.ségi tagja. 1983 a Rák Alapítvány, 1989-92 a Magy. Sajtóalapítvány kuratóriumának eln.
Rózsa Ferenc-díj (1971), kiváló művész (1988), Opus-díj (1993), Aranyszarvas-díj (1994), Pulitzer-életműdíj (1995), Egon Erwin Kisch-díj (1995), Pethő Sándor-díj (1999).
Főbb művei: riportkönyvek: Jégországból jelentkezem (1963), Mexikói mozaik (1969), Amerikai mozaik (1972), Hivatásos sportrajongó (1981), Az egész fele (1984), Csak ülök és kérdezek... (1990), tv-sorozatai: Ötszemközt (1973-74), Csak ülök és mesélek (1975-78), Sok van mi csodálatos (1979-80), Siker (1980-81), Telefere (1985-89), Apád, anyád ide jöjjön! (1990-91), Töltsön egy órát velem! (1993).
 

Laci

Állandó Tag
Állandó Tag
A Magyar Televízió saját gyártásában is nagyon sok dokumentum filmet mutatott be.Természetesen a kor ,,szellemének,, és az akkori vezetés elvárásainak megfelelően készültek politikai jellegű dok.filmek is,de a legnépszerűbbek a közérthető nyelvezettel és mély humánummal átitatott természettudományos alkotások voltak.Ezek sorában számomra emlékezetes maradt - s talán Ti sem felejtettétek el- a veszprémi állatkert legendás Böbe majmáról készült filmek is. A már-már emberi értelemmel és alkalmazkodóképességgel felruházott -idéző jelbe teszem,hogy ,,állat,,-Böbe ékes bizonyítéka volt annak a mintegy két százaléknyi különbségnek ami minket embereket ezektől a főemlősöktől elválaszt genetikailag.1970. áprilisában mutatták be a Böbe Afrikában című dokumentum filmet.Ezzel a filmmel bebizonyosodott,hogy az emberi környezetben felnött majom képtelen a kevésbé ,,civilizált ,, ősi környezetébe beilleszkedni és csak az emberre számíthat mint hűséges társra...
 

Laci

Állandó Tag
Állandó Tag
A népdalversenyek -a lelkes amatőrök felvonultatásával és versengésével - a népi kultúra ápolását és megőrzését voltak hivatottak szolgálni.Óriási siker volt az 1969-1970-ben képernyőre került 'Repülj Páva' népdalverseny. A képen a verseny riporter-műsorvezetője Vass Lajos látható.
 

Laci

Állandó Tag
Állandó Tag
A hatvanas években a színházi közvetítéseket-akárcsak a vetélkedőket-egyenes adásban láthatták a nézők.Közkedveltek voltak az operett közvetítések.Nagyon sok klasszikus operettet láthattunk igazán kiváló szereplők Latabár kálmán,Honty Hanna,Németh Marika, Feleki Kamill stb. főszereplésével.
 

Laci

Állandó Tag
Állandó Tag
Hosszú-hosszú éveket töltött a Magyar Televízió szolgálatában Antal Imre érdemes,-és Erkel ferenc-díjas zongoraművész.A kezét megtámadó betegség miatt a hatvanas években pályafutását feladni kényszerült.
Azóta a televízió népszerű showmanja,egyben egyik legrégebbi bútordarabja lett. A Halló fiúk, Halló lányok című fiataloknak készülő műsorban tűnt fel.1980 januárja óta vezeti a Szeszélyes évszakok című vidám,szórakoztató műsort.
 

Laci

Állandó Tag
Állandó Tag
A Táncdalfesztiválok idején nézők százezrei ragadtak tollat és szavazatukkal a döntőbe juttatták éppen aktuális kedvenceiket. Aradszky László rendszeres szereplője és sztárja volt ezeknek a rangos vetélkedőknek,ahonnan nagyon sok hazai előadó számíthatja indulását.

"Ha perben állsz a világgal, kitapsol” – vallja az énekes
Rettegve ment ki öt éve a Szigetre


Aradszky 67 évesen minden bulit elvállal

Aradszky László minden szombaton három-négy helyen lép fel, de két évtizeddel ezelőtt még tucatnyi helyen játszott esténként. Nem utasít vissza egy fellépést sem, nem tudja abbahagyni a zenélést, még 67 évesen is tervezgeti a jövőt. Megtanulta a számítógép kezelését: digitális albumokat készít a fellépéseiről, és nem tud meglenni az e-mailjei nélkül.

„Nincsenek gátlásaim, ha a fiataloknak játszom”

Hétfőn lépett fel a szigeten. Hogyan fogadta a közönség?
Aradszky László: Öt évvel ezelőtt, amikor először voltam kint, tartottam a fellépéstől. Le akartam mondani, csak a szervezők makacsságán múlott, hogy kimentem énekelni. De nagyon jól sikerült. Azóta minden évben kint vagyok, és már egyetlen újságíró sem kérdezheti meg tőlem, hogy kinek énekelek. Nincsenek gátlásaim, ha a fiataloknak játszom, sőt még egyetemi bulikba és diszkókba is járok fellépni.

Diszkókba? Nem érzi magát rosszul, amikor playback fellépést vállal el? Anno azért önt nem akármilyen zenekar kísérte.
Aradszky: A fél playback előadáshoz is komoly technikára van szükség. A közönséget, aki rám kíváncsi, nem hagyhatom cserben. Ők engem akarnak látni, amit én megtiszteltetésként értékelek, és nem mondhatom azt gőgösen, hogy csak zenekarral vagyok hajlandó játszani. Az sem titok, hogy ma már minden tévés fellépés playback, még Amerikában is. A zenekaros élő fellépést szinte senki nem tudja kifizetni. Legutoljára a rádió Márványtermében énekeltem teljesen élőben, egy élő rádióadásban.

Egy vicces internetes oldalon összegyűjtötték a világ lehetséges legrövidebb könyveit. A humorzsákok szerint ön megírhatná A csúcson kell abbahagyni címűt. Viccesnek találja?
Aradszky: A vicc az vicc, az ember nem minősíti. Sokan mondogatják, hogy a csúcson kell abbahagyni, és még senki sem hagyta abba. Ha én vagyok az egyetlen ember, aki nem vette észre, mikor kell abbahagynia, akkor bocsánatot kérek attól, aki kitalálta ezt a poént. Isten bocsása meg nekem, még 67 évesen is tervezgetem a jövőt, ha nem tenném, akkor jobb, ha a fal felé fordulok és alszom. Hát mit érek én, ha azt mondom, többet nem megyek fel a pódiumra?

Még mindig sok fellépése van?
Aradszky: Igen, mert alapelvem, hogy nem utasítok viszsza fellépést. Minden hétvégén van 3-4 fellépésem. Mindegyiken készítünk digitális fényképeket, így szép nagy archívumom gyűlt össze.

Ennyire fontosak a relikviák? Látom, a falon is lógnak az aranylemezek, itt pedig egy fiatalabb kori képe van kitéve.
Aradszky: Ezek jelentik az életemet. A falamon lóg a magyar hanglemezgyártás történetének első és második aranylemeze, amire nagyon büszke vagyok. A kép nem személyi kultusz, itt volt az Oktogonon egy fotós, az ő kirakatában volt. Amikor bezárta az üzletet, ideadta, mert nem akarta kidobni.

„Magamnak nagyon fogok hiányozni,annyi szent.

Mennyit lépett fel húsz-harminc évvel ezelőtt? Állítólag nagy erővel járta az országot.
Aradszky: A hatvanas-hetvenes években szombatonként 10-12 fellépésem volt, de a rekordom 19 fellépés volt egyetlen éjjel. A szilveszteri fellépéseket pedig úgy kellett vállalnom, hogy gondolatban már terveztem az útvonalat. Csöngött a telefon, én pedig annak megfelelően raktam ide-oda az időpontokat, hogy tudtam: előtte hol lépek föl, és onnan mennyi idő az út a következő helyszínre.

Miért nem utasít vissza fellépést? Lehet látni olyan tévéműsorokban, mint a Fásy mulató, amelyeket ha kihagy, biztosan nem veszít sokat. Nem határoz meg egy minimumszínvonalat, amely alatt nem hajlandó fellépni?
Aradszky: Tudom, hogy vannak olyan műsorok, amelyek alacsonyabb színvonalat képviselnek, de nem ugyanazokat nevezném meg, mint ön. Sőt nem is nevezek meg egyet sem, mert nem akarok senkit megbántani. Annak idején Latabár Kálmán mondta, hogy én adom meg a rangot egy rendezvénynek, ahová elmegyek! Én is így vagyok ezzel. A nagy embereket is hamar elfelejtik, ha nincsenek szem előtt. Magamnak nagyon fogok hiányozni, annyi szent. Ezért éneklek annyit, amennyit csak tudok.

Nem akar senkit megbántani? Mindenkivel nagyon kedves mindig mosolyog. Sosem rosszkedvű?
Aradszky: Ha perben állsz a világgal, akkor kitapsol. Ennyi az egész. A jókedvem állandó, hiszen szinte mindig emberek között vagyok, és szeretem az embereket. Ha látom, hogy velem énekel a közönség, akkor mindig jókedvem lesz. De mitől lenne rossz kedvem? 41 év éneklés után olyan mindennapi gondjaim vannak, hogy az új operációs rendszer nem működik jól a laptopomon.

Ilyen nagy számítógépes?
Aradszky: Mi az, hogy! A legutóbbi CD-m borítóját én terveztem. Ha egy napig nem látom az e-mailemet, akkor rosszul érzem magam. Pár évvel ezelőtt egy stúdióban a fiatalokkal dolgoztam. Most deleteljük ezt a sávot és odamásoljuk a másikat. Aztán ráeresztünk egy filtert – mondták, én meg néztem, mint borjú az új kapura. Hazamentem és mondtam a feleségemnek, hogy veszünk egy számítógépet.

Idősebb kollégáim jegyezték meg, hogy sosem lehetett hallani a nőügyeiről. Hallgatott róluk, vagy nem voltak?
Aradszky: Bár több mint harminc éve élek boldog házasságban, évekig napi 150-200 levelet kézbesített nekem a postás. Valószínűleg ők voltak az egyetlenek, akik nem szerettek. Sokan direkt kiteregették a nőügyeiket, hogy beszéljenek róluk. Nekem erre nem volt szükségem, hiszen mindent lehet diplomatikusan is csinálni.

Azt beszélik, hogy a régi fesztiválokon nem csak a színpadi teljesítmény határozta meg a sorrendet. Igaz ez?
Aradszky: Nézze, amíg a háborúk után a győztesek határozzák meg, hogy utána mit és hogyan beszélnek a háborúkról, addig a fesztiválok esetében pont azok alakítják a szóbeszédet, akik nem a sor elején végeztek. Én minden döntőben ott voltam, de sosem a zsűri juttatott tovább. Emlékszem például, hogy az Ügyetlen csók című dalomat a zsűri rettenetesen lepontozta, ehhez képest több százezer szavazat érkezett a televízióba, így jutottam tovább.

Én nem ismerem ezt a dalát, viszont hallom, hogy a Nemcsak a húszéveseké a világ a mobiltelefon-csörgése.
Aradszky: Életem legnagyobb slágere lett. Az Azurrót pedig hamarabb ismerte meg tőlem a magyar közönség, mint ahogy Celentano lemeze bekerült az országba. Ez egyébként azon ritka nóták közé tartozik, ami nem a nevemhez fűződik, amúgy mindig a saját felvételeimet éneklem.


Varga G. Gábor /Blikk/
 

Pufi

Állandó Tag
Állandó Tag
ss

Laci 1965-be kerültem a Magyar Televízíóba a Horváth Ádám Művészeti osztályára. EL tudjátok ma képzelni, hogy még nem volt video magno? Igaz az adásoknak több mint a fele élőben ment. Ma összeszarják magukat a TVben ha valaki azt hallja, hogy élő. Akkor ez még természetes volt. Nagyon jó a sorozat csak nyomd...
 

Laci

Állandó Tag
Állandó Tag
Köszönöm a biztatást,Pufi :D !

Én csak nagyon lelkes amatőrként és figyelmes,hűséges nézőként követtem nyomon a Magyar Televízió -ez már a korommal is jár,sajnos-első néhány évtizedét. Valóban sokan, a régi öregek közül emlegetik az élőben készült műsorok hőskorát,amikor még nem volt rögzítési lehetőség és minden ,,egyenesben,, került a képernyőre.

Mióta elindítottam ezt a sorozatot-remélve,hogy sikerül örömöt szerezni nemcsak Nektek kortársaknak,hanem önző módon magamnak is :wink: a régi emlékezetes műsorok és kedves arcok felidézésével-kopó módjára vizslatok az interneten,hogy a meglehetősen kevés és hiányos dokumentumokat össze tudjam szedni és be tudjam mutatni valamennyiünk szórakoztatására. Hiszen a Magyar Televízió története nem csak történelmünk,hanem életünk egy darabjának is része és története. Mindezek felidézéséhez kívánok jó szórakozást és jó emlékezést :D !

Mint Pufi is mondta a televíziózás hőskorában csaknem minden műsor élőben ment. Ezen a ritka felvételen három legendás bemondó látható egy élő műsor közvetítése közben. A képen Kende Márta rendező Takács Marikával,Tamási Eszterrel és Varga Józseffel
 

Laci

Állandó Tag
Állandó Tag
Habár az elején már megemlékeztünk róla,de gondolom valamennyien szeretettel fogadjátok újra azt a szigetszentmiklósi kislányt akit a TV indulásakor- éppen az érettségi után- egy tehetségkutató énekversenyről hívtak be ,,meghallgatásra,,. Mit mondjak? Valamennyiünk örömére:megfelelt :D !
 

Laci

Állandó Tag
Állandó Tag
Hosszú-hosszú éveken át köszöntötte esténként a nézőket és konferálta fel a műsorokat,olvasta be a híreket. Súlyos betegsége-agyműtéte után-látszólagosan felépülve még visszatért a képernyőre.Aztán náhány hónap után megritkultak bejelentkezései.Majd lassan elment,Tamási Eszter...
 

Laci

Állandó Tag
Állandó Tag
Na gondolom,hogy ez az embléma már sokkal ismerősebb!
Ez már a hatvanas évek elejétől volt látható.Kiskölyökként sokáig azt hittem a parlament kontúrjára,hogy egy hajó :cry: : Aztán az öregem felhomályosított:-Te gyagya, az a parlament. Hiába a vidéki suttyó gyerek, honnan tudná hol folyik a Lánc-híd :shock: ??
 

Laci

Állandó Tag
Állandó Tag
Mit gondoltok a magyar televíziózás történetében ki volt az első -mai értelemben vett -igazi tévés személyiség?
Hát Öveges József professzor,aki közérthető és lenyűgözően közvetlen,barátságos stílusban mutatta be kísérletekkel alátámasztva a fizika rejtelmeit. A Tanár Úr előadása idősnek és fiatalnak maradandó élményr nyújtott.Ezen a felvételen szakállasan, első műsorai egyikén látható.
 

Laci

Állandó Tag
Állandó Tag
A kettészakított hidegháborús Európában a TV -társaságok is létrehozták a maguk külön-külön szervezetüket. Nyugaton az Eurovizió,itt nálunk keleten pedig az Intervizió fogta össza a társaságokat.
Ezt az emblémát láthattuk sok -sok sport közvetítés elején vagy a moszkvai november 7-ei dísszemle közvetítésekor is.
 
Oldal tetejére