Gyermeklélektan

pifkane78

Állandó Tag
Állandó Tag
Sziasztok!
Egyetértek azzal, hogy a gyermeknek szüksége van arra, hogy minél több időt töltsön a családban. Én is arra törekszem, hogy legalább a 3 évet otthon tudjam tölteni gyermekeimmel (az egyikkel már sikerült) Az iskolából és az oviból is igyekeztem minél előbb hazahozni, hogy együtt lehessünk.
Nem egyforma viszont az életkörülményünk, vannak, akik nem tehetik ezt meg...
 

5a501

Állandó Tag
Állandó Tag
Polcz Alaine: Élet és halál titkai

Itt az utolsó oldalak. Van benne egy kis kavar, de az oldalszámok segítenek. Ha tudok még segíteni, szívesen teszem, bár a tapasztalatot nem kívánom senkinek.
 

Csatolások

  • img017.pdf
    654.9 KB · Olvasás: 168
  • img016.pdf
    1.1 MB · Olvasás: 174
  • img015.pdf
    1.3 MB · Olvasás: 179
  • img014.pdf
    1.1 MB · Olvasás: 195
  • img018.pdf
    1.4 MB · Olvasás: 162
  • img019.pdf
    658.7 KB · Olvasás: 162
  • img020.pdf
    1.2 MB · Olvasás: 182

tkmartika

Állandó Tag
Állandó Tag
Sziasztok!

Nagyon örülök, hogy megtaláltam ezt a fórumot. Nagyon okos dolgokat írtok. Köszönet mindenkinek érte.

Segítséget is szeretnék kérni. Szerettem volna letölteni néhány pdf fájlt, de nem engedi letölteni, üres képernyő jelenik meg, "attachment.php (GIF kép, 1x1 képpont) felirat a címsorban. Nagyon amatőr vagyok, de kérlek segítsetek. Mi ilyenkor a teendő?

Üdvözlettel, Márti
 

adnijó

Új tag
Iskolakritikai gondolatok

Sok iskolakritikai cikkem van összegyűjtve, talán ide illenek leginkább.
Ha valaki jobban kiismeri magát, megirthatja, hova töltsem még fel.

Ellen Key: A gyermek évszázada (az egész könyvet nem ajánlom elolvasásra, de több gondolata megfontolandó) lásd csatolva
 

Csatolások

  • EKey_jövöisk.doc
    47 KB · Olvasás: 151
  • EKey_lelekgyilk.doc
    40.5 KB · Olvasás: 141

adnijó

Új tag
magyar írástanulás

Nem láttam külön témát a magyar írás tanulásáról, szerintem jó lenne, mert többen keresik. A héten épp két nagymamával beszéltem itt Debrecenben, azzal foglalkoztak, "mit küldjenek ki".
Bár én nem vállalkoznék moderálásra, viszont sok anyagot fel tudnék tölteni ill. tudnék kiadványokat ajánlani, mit érdemes megrendelni.
Bár hozzá kell tennem, hogy Magyarországon az ovis foglalkoztatók max. ceruzavezető gyakorlatokat és betűelemeket tartalmaznak, de
nem mernek írni tanítani.
Az elsősöknek pedig sok kiadvány már a "bolha betű" nagyságot célozza meg, tehát hiányzik az, ami az angol nyelvterületen dívik, hogy A/4 méretben és fokozatos csökkenéssel kezdik a gyakorlást.
Most többet nem is írok, hátha lesz külön ilyen téma.
 

cwori

Új tag
Nekem nagyon sokat jelentett az Elveszett boldogság nyomában (Jean Liedloff).Ebből éppen arra jutottunk, hogy a sok "Tananyag" visz a legtávolabb a jelenléttől, amiben egy gyermek biztonságban érezheti magát és erősődhet, ameddig szüksége van rá.
 

Lulu69

Állandó Tag
Állandó Tag
Vekerdy: Haszontalan dolgok


Mi hiányzik a gyermekeinknek ahhoz, hogy igazi gyermekkoruk, érzelmi biztonságot és egy egész életre tápláló emlékeket adó gyermekkoruk legyen?
A haszontalan dolgok hiányoznak!
A haszontalan együttlétek.
Együttlétek valamelyik szülővel vagy szülőkkel, vagy szűkebb, vagy tágabb családdal. Együttlétek, amelyeknek nincs célja.

A haszontalan dolgok hasznosságáról szeretnék beszélni. Azokról az együtt töltött időkről, amikor éppen nem neveljük, és nem fejlesztjük a gyereket. Amikor nem kérdezzük meg, hogy mi történt az óvodában, amikor nem neveljük szépen-evésre, nem rakatjuk el vele a ruháját - hanem csak úgy, együtt vagyunk. Mondjuk: alkonyodik, és mi üldögélünk az asztal körül - nemrégiben kakaóztunk vagy teáztunk, és halkan beszélgettünk. Nagy telekről meséltünk, amikor nekünk, akkor még kisgyerekeknek nyakig ért a hó, vagy az ő születéséről, mi történt akkor velünk és a kórházban, hogyan hoztuk haza egy kosárban, vagy a saját gyermekkorunkról, az ő nagyszüleiről és a mi nagyszüleinkről, életekről, amelyek kitágítják látókörét térben és időben, miközben az összetartozás érzését keltik fel benne... Nem "fejlesztő" játékokat játszunk, hanem "butáskodunk" - dögönyözzük és csiklandozzuk, vagy netalán a levegőbe dobáljuk az örömében sikongató kisgyereket, csúszunk-mászunk a földön, bújócskázunk és kukucsolunk, a nagyobbakkal pedig együtt megyünk sétálni, kirándulni (de nem azért, hogy sok kilométert gyorsan lefussunk), vagy moziba, színházba, cirkuszba megyünk együtt - esetleg csak kettesben, valamelyik szülő valamelyik testvérrel - és utána ráérünk még fagylaltozni, vagy valami más fölösleges dolgot csinálni.

Az újabb vizsgálatokból tudjuk, hogy még az értelmi fejlődés is az érzelmi biztonságba mélyeszti gyökereit. Azt is vizsgálatok bizonyították, hogy a pénzre vagy presztízsre orientált családok közül egyformán sokat - és sokan válnak így-úgy kallódóvá, szenvedővé, netán beteggé, míg azokból a családokból, ahol az érzelmi intimitás az érték, a bensőséges összetartozás, egészségesebb gyerekek kerülnek ki.
Vekerdy Tamás
 

esztella76

Állandó Tag
Állandó Tag
Sziasztok! Még új vagyok ezen a fórumon, de nagyon örülök, hogy rátaláltam! Azért szeretném kérni a segítségeteket, mert most vált bizonyossá, hogy a kisfiam (elsős) nagyon szorong az iskolában (alapvetően ilyen természetű) és ez nagyban kihat a teljesítményére. Az osztályfőnök mindenképpen külső segítség igénybevételét javasolja, de nem tudom pontosan, melyik irányba induljunk: gyermekpszichológus/pszichiáter/gyógypedagógus? Van esetleg valami ötletetek? Köszönöm!
 

GadMar

Állandó Tag
Állandó Tag
Sziasztok! Még új vagyok ezen a fórumon, de nagyon örülök, hogy rátaláltam! Azért szeretném kérni a segítségeteket, mert most vált bizonyossá, hogy a kisfiam (elsős) nagyon szorong az iskolában (alapvetően ilyen természetű) és ez nagyban kihat a teljesítményére. Az osztályfőnök mindenképpen külső segítség igénybevételét javasolja, de nem tudom pontosan, melyik irányba induljunk: gyermekpszichológus/pszichiáter/gyógypedagógus? Van esetleg valami ötletetek? Köszönöm!

Szia!
Általában sokat segít egy pszichodráma csoport, mondjuk 1 tanév ideéig, az iskolai pszichológus biztos tart ilyet.
Csodálkozom, hogy az osztályfőnök nem ajánlotta az iskola pszichológust. Vagy amin még csodálkozom, hogy nem említette, és ahova még lehetne segítségért fordulni, az a Nevelési tanácsadó. Felméri a gyermeket egy pszichológus (1h) és egy fejlesztő pedagógus (a mozgását, 1,5h), és megmondják, hogy mi lenne a legjobb a gyereknek, mert nem biztos, hogy pszichológia, lehet hogy a speciális mozgás, torna segítene. Nev.Tan.-ban nagyon sokféle szakember van, biztos tudnak segíteni, és együtt működnek az iskolával, mert az is fontos lenne, hogy az okra rájöjjenek, és az ok megszűnjön. A Nev.Tan.-ba Te is bejelentkezhetsz a problémáddal, nem kell, hogy az iskola küldje el a gyermeket.

Üdv: Marcsella
 

esztella76

Állandó Tag
Állandó Tag
Köszönöm a tanácsodat! Az osztályfőnök azt mondta, hogy kimondottan nem ajánlja az iskolapszichológust ... ??? Igen, bejelentkeztem a Nev. Tan.-ba, de több hét, mire időpontot adnak. Viszont megkaptam egy jó gyógypedagógus elérhetőségét, most vele konzultálok először. Mégegyszer köszi!
 

esztella76

Állandó Tag
Állandó Tag
Egyik-másik gyerek, akinek a szülei nincsenek résen, ilyenek miatt siklik félre.[/QUOTE]

Igen, ez így van! Viszont én mindig csak ámulok és bámulok, hogy vannak olyan szülők is, akik egyáltalán nem foglalkoznak vele, ha felhívják a figyelmüket arra, hogy gond van a gyerekükkel. Nem egy ilyet ismerek, ők a világért sem ismernék be, hogy valami nincs rendben a csemetével.
 
Oldal tetejére