Szaktanácsadás - szakértés - tanfelügyelet II.

Státusza
További válaszok itt nem küldhetőek.
Megírom (kinek?!), hogy elnök vagyok, és kérem XY bizalmas/személyes adatait?! Érdekes elgondolás. Talán, ha a KIR nem nyelné el a megelőző adatokat ...
A múltkor nézegettem egy szakértői igazolványt. A mai napig nem értem, miért kell ráírni a szakértő születési idejét.
Szabályozzák a személyes adatok kezelését. Most már csak magát a személyes adat fogalmát kellene tisztázni.
A KIR nagyon érdekes egy dolog. Mindig tartogat meglepetést. A mai napon az önértékelő felülettel való küzdelmünk során is érdekes dologra bukkantunk. Amikor beírjuk az adatgyűjtő és az önértékelő nevét, tulajdonképpen nem írni kell, hanem legördülő listából kiválasztani. Le is gördítettük. El is csodálkoztunk. 7-8-9 éve nyugdíjba ment kollégáink neve is csodálatosan legördült. Mit keresnek ott?
 
Megírom (kinek?!), hogy elnök vagyok, és kérem XY bizalmas/személyes adatait?! Érdekes elgondolás. Talán, ha a KIR nem nyelné el a megelőző adatokat ...
A múltkor nézegettem egy szakértői igazolványt. A mai napig nem értem, miért kell ráírni a szakértő születési idejét.
Szabályozzák a személyes adatok kezelését. Most már csak magát a személyes adat fogalmát kellene tisztázni.
Nem bizalmas adatokat kérek, csak azt amit fel kellett volna töltenie.
A pedagógusnak ki kellene tölteni az Egyéb szakmai tapasztalatok részt, amit vígan megnézek, számolok, ok.
Ha nem töltötte ki, nem olvasok, hanem írásban megkérem a szükséges idő igazolását.
Ezt azért írom le ilyen kitartóan mindig, hátha olvassák azok is, akik ezután töltik fel a portfóliót, és nem hagyják ki. Egyszerűbb lenne az életünk.
 
.. :o biztos viccnek szánta, viccesnek gondolta...:rolleyes2: Engem nem is érdekelne, de a dolgokat, feltöltéseket, stb. nem tudjuk így megcsinálni, ez a bajom. Meg szeretnék már túl lenni rajta.
Küzdjön meg a problémával az, aki jelölt. Viszonylag kevés embernek van hozzáférése ahhoz az oldalhoz, ahol ezt jelölgetni kell. Nekem a miénkhez van, mégis ketten csináltuk, miután felfedeztem a kék gombocskát, mert így egymást erősítettük, és a véglegesítés előtt még egyszer közösen átgondoltuk.
 
Nem biza

Nem bizalmas adatokat kérek, csak azt amit fel kellett volna töltenie.
A pedagógusnak ki kellene tölteni az Egyéb szakmai tapasztalatok részt, amit vígan megnézek, számolok, ok.
Ha nem töltötte ki, nem olvasok, hanem írásban megkérem a szükséges idő igazolását.
Ezt azért írom le ilyen kitartóan mindig, hátha olvassák azok is, akik ezután töltik fel a portfóliót, és nem hagyják ki. Egyszerűbb lenne az életünk.
Ezt jó, ha leírjátok, mert mi is tudunk figyelni rá, hogy a hozzánk segítségért fordulókat figyelmeztessük erre.
 
Az Egyéb szakmai tapasztalatok a Szakmai önéletrajz része. Az OH által kiadott Nyilatkozat szerint a sikertelenség megállapításának első oka: Szakmai önéletrajz hiányos/téves.
A kör bezárult.
 
Ezt jó, ha leírjátok, mert mi is tudunk figyelni rá, hogy a hozzánk segítségért fordulókat figyelmeztessük erre.
Bár az Egyéb szakmai tapasztalatoknál való megjelenítésnél is lehetnek gondok, ha meggondolom. Leírja az illető, hogy x helyen 1990-1996-ig dolgozott. És ez így is van. Összeadjátok, a KIR-ben levő adattal, s kijönnek az évek, mondjuk 1 évvel többje van, mint amennyi szükséges a jelentkezéshez, tehát jogos. Csakhogy: 1992-1993-ban GYES-en volt, a mostani munkahelyén 2010-2012-ig szintén GYES-en volt. (Tudom, jó nagy különbséget generáltam - jaj, hát ez is olyan szép szó, használom, hogy az aktív szókincsembe beépüljön, csak az idegen nyelvi kompetencia miatt - a két gyerek között :D.) Ezt viszont nem látjátok így sem. Én például beírtam az életútba, de csak éveket tól-ig, pedig itt minden nap számít. Tehát a problémát csak félig oldottuk meg, bár optimistán így kell mondani: félig már megoldottuk.
 
Az Egyéb szakmai tapasztalatok a Szakmai önéletrajz része. Az OH által kiadott Nyilatkozat szerint a sikertelenség megállapításának első oka: Szakmai önéletrajz hiányos/téves.
A kör bezárult.
Az október 5.-i szakértői tájékoztató kiegészítése megengedi:
" az alábbi, kötelezően feltöltendő dokumentumok közül legfeljebb 2 dokumentum esetében történhet meg a tartalmi kiegészítés kérése:"
Kötelezően feltöltendő dokumentumok
1. Szakmai önéletrajz
Nem mondható, hogy egyértelmű hiány, mert a többi részét kitöltik, csak az Egyéb szakmai tapasztalat sort nem.
 
A KIR nagyon érdekes egy dolog. Mindig tartogat meglepetést. A mai napon az önértékelő felülettel való küzdelmünk során is érdekes dologra bukkantunk. Amikor beírjuk az adatgyűjtő és az önértékelő nevét, tulajdonképpen nem írni kell, hanem legördülő listából kiválasztani. Le is gördítettük. El is csodálkoztunk. 7-8-9 éve nyugdíjba ment kollégáink neve is csodálatosan legördült. Mit keresnek ott?
Eltévedtek!!!!?????:rohog::rohog::rohog::rohog:
 
Sziasztok! Értesítést kaptam a látogatási beosztásom változásáról, beléptem, de alaposan átnézve sem találtam semmi módosítást rajta. Ilyen is létezik?
Hát, nem bánnám, ha más színű lenne az a sor, ahol változás történt. Ezt pedig már feltalálták a számítástechnikában.
 
Hurrá! Fürge ez az informatikai rendszer. Az általam az önértékelésében segített kolléga esetében megváltozott a felület, ott vannak a határidők, a feladatok, de megnyitni nem tudom, hiszen az a holnapi nap lesz. Ezek szerint jól számoltam. Óriási. Tökéletes a szövegértési kompetenciám (Felhasználói útmutató), a digitális kompetenciám (jól írogattunk és nyomkodtunk), a matematikai kompetenciám (jól számoltam), az idegen nyelvi kompetenciám (teljesen beépült a szókincsembe a validáció szó). :D;)
és a szociális kompetenciád is jó, mert segítesz nekünk :)
köszi
 
Kivételesen a vezetők mellett szólnék.
A vezető nem mérlegelhet a jelentkezést illetően. Ha a pedagógus jelentkezni akar, köteles rögzíteni a jelentkezését, még ha tudja is, hogy nem felel meg. Sőt, ha ezt nem tette meg, május 31-ig a minisztertől kérheti a tervbe való felvételét.
Későbben leírod, amivel mélyen egyetértek, hogy elnök ellenőrzési tevékenysége nem valamiféle korlátlan és öncélú adatokban turkálás, hanem egy egyszerűsített vizsgálat. Nagyon helyesen írtad ide az Egyéb szakmai tapasztalatok mezőt, hiszen a KIR+ez nagyjából bemutatja a szakmai éveket (feltéve természetesen, ha a pedagógus van olyan alapos, és ki is tölti...)
Saját gyakorlatom, ha problémát találtam, írtam levelet a pedagógusnak, intézményi képviselőnek, és kértem, hogy az adatokat a minősítés napján eredetiben mutassák be. Mivel ezek az eredeti anyagok amúgy is ott vannak a személyi anyagban, ezzel a bizottság egyértelműen ellátta a megfelelőségi ellenőrzési feladatát.

A vezető felelőssége. Nyilván nem fogalmaztam pontosan, most is csak példát írok, mire gondolok.
A vezető elé libben a 35 éves kolléga, hogy ő akkor most minősülni kíván. (Végzett - mondjuk - 23 éves korában.) Szakvizsgája nincs. A dolgot nem gazdagítja és nem is szegényíti, ha pl. nő és pl. két gyermek is van, akikkel együttesen 5 évig volt távol a szakmai munkából.
Az igazgató/intézményvezető szerintem azért csak kéne, hogy közölje vele: OK, a lehetőséged megvan a jelentkezésre (dokumentumot ki tudsz tölteni) de ha áttekinted a folyamatod, látod, hogy majdan az intézményi képviselő is a minősítési bizottság tagja, aki nevezetesen én leszek, s máris jelzem, hogy nem felelsz meg a [most: 26 év] szakmai gyakorlat feltételének. Ezt természetesen majd akkor is közölnöm szükséges a bizottsággal. Sőt, akár közlöm, akár nem, észre fogják venni, és nem is megy tovább a folyamat.
Tehát: meggondoltad-é magad?
Nyilván óriási létszámú testületben ilyen beszélgetésre talán lehetőség sincs, de üzenetváltás azért itt is lehet.
Ugyanakkor nagyon kíváncsi lennék arra, voltaképpen mi volt az az igazi ok, ami miatt eredménytelenné nyilvánították az eljárást.
- szakmai gyakorlat hiánya
- nem megfelelő szakképzettség, képzettség, illetve
- a nem szaknak megfelelő feltöltés
Talán mindet ideírtam.
 
Utoljára módosítva:
Hurrá! Fürge ez az informatikai rendszer. Az általam az önértékelésében segített kolléga esetében megváltozott a felület, ott vannak a határidők, a feladatok, de megnyitni nem tudom, hiszen az a holnapi nap lesz. Ezek szerint jól számoltam. Óriási. Tökéletes a szövegértési kompetenciám (Felhasználói útmutató), a digitális kompetenciám (jól írogattunk és nyomkodtunk), a matematikai kompetenciám (jól számoltam), az idegen nyelvi kompetenciám (teljesen beépült a szókincsembe a validáció szó). :D;)

Tényleg fürge! A kérdőívhez való hozzáférést éjjel 1:54-kor kaptam meg! Vigyázat, sem az ördög, sem az OH nem alszik!:D:D:D:D
 
Kedves Kollégák! Segítséget kérek! Nem tudja valaki, hogy az a szabály, hogy három évnél nem lehet régebbi a feltöltött dokumentum, már azokra is vonatkozik, akik most minősülnek? Vagy csak akik most fognak jelentkezni a 2017-esre? Közben keresgélem én is, de még nem találtam meg a hivatkozást.

Egy ppt-ben találtam annyit, hogy három évnél nem régebbi dokumentum feltöltése javasolt. De ha régebbi, akkor mint elnök kell kérnem cserét? (Szabadon választott dokumentum).
 
Utoljára módosítva a moderátor által:
Egy ppt-ben találtam annyit, hogy három évnél nem régebbi dokumentum feltöltése javasolt. De ha régebbi, akkor mint elnök kell kérnem cserét? (Szabadon választott dokumentum).
A szabadon választottakra nem vonatkozik a három éves megkötés. A kötelezőkre is akkor, ha a pedagógus munkaviszonya a minősítés előtti három évben folyamatos volt. (Útmutató 59. oldal)
Tehát nem kell kérned a cserét.
 
Az a szabály, hogy három évnél nem lehet régebbi a feltöltött dokumentum, már azokra is vonatkozik, akik most minősülnek? Vagy csak akik most fognak jelentkezni a 2017-esre? Közben keresgélem én is, de még nem találtam meg a hivatkozást. Mint elnök kell kérnem cserét?
A szabály vonatkozik a 2015 őszi feltöltőkre.
De ez a szabály nem abszolut, hanem inkább erős ajánlás (a Kézikönyv egyik szerkesztőjétől tudom). Nem mellesleg kár, hogy nem így írták bele, de ezt most hagyjuk...
Az oka az, hogy a kompetenciákat-indikátorokat behozó 8/2013 (I. 30.) EMMI-rendelet előtt nem igazán lehetett ilyen mélyen kompetenciákról, indikátorokról hallani.
A pedagógus megfelelő reflexió esetén meg tudja magyarázni a dokumentumait.
Tehát emiatt semmiképpen sem kell kérned cserét, s közben látom, @Krémusz ugyanezt írta...
 
Kedves Kollégák! Az Óvodai Útmutató negyedik változata mikortól érvényes??? Már a mostani minősítéseken is ehhez kell/lehet igazodni? Megerősítést kérnék!!!Köszönöm.:dr_24:
 
Státusza
További válaszok itt nem küldhetőek.
Oldal tetejére