Szaktanácsadás - szakértés - tanfelügyelet

Státusza
További válaszok itt nem küldhetőek.
Sziasztok! Ma a következő levelet kaptu:
Tisztelt Hölgyem/Uram!

A TÁMOP 3.1.10-11/1-2012-0001 - „Helyi oktatásirányítás fejlesztése” elnevezésű kiemelt projekt megvalósítása keretébenaz Educatio Társadalmi Szolgáltató Nonprofit Kft. megbízásából az OKKER Oktatási, Kiadói és Kereskedelmi Zrt. ismételten felkészítéseket szervez a köznevelési intézmények fenntartói és a fenntartó képviseletében óvodavezetők képzésére.

A felkészítések célja: Az érintettek megismertetése a köznevelési intézmények teljes körű helyzetfelmérésének elkészítéséhez felhasznált és feldolgozott adatokkal, a helyzetelemzés metodikájával, valamint az elemzéshez használt informatikai rendszer által előállított tartalom fenntartói kiegészítő értékelésének lehetőségével.

A felkészítések megvalósításának időszaka:

2015. augusztus 25. – 2015. szeptember 11.

A fenti időponton túl nem indítunk további felkészítéseket. A felkészítéseket megyei központokba szervezzük blended formában. A 10 órás felkészítés 3 órás személyes részvétellel járó kontaktórából, valamint 7 óra távoktatásból áll.


A felkészítésre a jelentkezes.okker.hu oldalon lehet jelentkezni 2015. augusztus 14. napjától a megye és a fenntartó kiválasztásával.


A képzésre történő jelentkezéssel kapcsolatos további információk honlapunkon megtalálhatóak. Kérjük, tekintse meg a csatolmányban található tájékoztató levelünket!


Amennyiben a tanfolyamszervezéssel kapcsolatban bármilyen kérdése felmerül kérem, keresse munkatársaimat az alábbi elérhetőségeinken:

telefonon: 06-1/320-2474, vagy e-mailben: [email protected].


Amennyiben Ön és/vagy munkatársai már részt vettek a 2015 tavaszán szervezett felkészítések valamelyikén kérem, levelemet tekintse tárgytalannak.





Van esetleg Valakinek információja erről? Én a jelentezésnél csak általános iskolákat láttam megjelölve, óvodákat nem.
 
Fel tudnátok tenni egy óvodai éves munkatervet, hogy legalább lássam, hogy kell kinéznie és mit kell tartalmaznia?
Még nagyon kezdő vagyok. Nagy segítség lenne! Köszönöm szépen!
 
Kedves ormenysuti!
A figyelmedbe ajánlom 1,40 körül a nyilatkozatot. Valaki nagyon nem mond igazat!
http://www.pedagogusok.hu/sites/pedagogusok.hu/files/dokumentumtar/20150817_atv_hirado.mp4
Aaaaaaaaaaaaaaaaa, így könnyű igazat mondani: a kérdés és a riporter állítása az volt, hogy a nyugdíjasok és az érettségiztető pedagógusok nem kapták meg az érettségiért járó pénzüket. A válaszban pedig a fizetésről, bérről beszélt Balog úr. Mondhatja azt, ha szembesítik a tényekkel, hogy ő a bértábla szerinti bérről beszélt, hisz arra hozta az önkormányzati példát. :(
 
Fel tudnátok tenni egy óvodai éves munkatervet, hogy legalább lássam, hogy kell kinéznie és mit kell tartalmaznia?
Még nagyon kezdő vagyok. Nagy segítség lenne! Köszönöm szépen!

Kedves SOMNE!
Nem vagyok óvó néni, bár imádom a piciket, és az igazi szakemberek biztosan válaszolnak Neked, de addig is - ismered ezeket a fórumokat?

Óvodai élet fórum - Kacagóbabbal, angyalkával (akiket mi is jól ismerünk)
http://canadahun.com/temak/Óvodai-élet-2014.53723/page-123

Ez egy másik - Vezető óvónői tanácsok kezdőknek
http://canadahun.com/temak/vezető-óvónői-tanácsok-kezdőknek.17838/page-45#post-4656785

Találtam a neten éves munkaterveket is - egyik szebb, mint a másik!
http://www.jaszberenyiovik.hu/dokumentumok/Eves_munkaterv.pdf
http://nagykovacsi.hu/file/KT_ules/2014/09/4 eloterjesztes melleklete Munkaterv 2014.pdf
http://www.dimbesdombos.hu/p/munkaterv-20142015.html
http://kertiovi.lapunk.hu/?modul=oldal&tartalom=1183680

Ha rákeresel "óvodai éves munkaterv" - nekem több ezer találatot dobott ki, hátha találsz egy jó kis mintapéldányt.
 
Utoljára módosítva:
Sziasztok! Ma a következő levelet kaptu:
Tisztelt Hölgyem/Uram!

A TÁMOP 3.1.10-11/1-2012-0001 - „Helyi oktatásirányítás fejlesztése” elnevezésű kiemelt projekt megvalósítása keretébenaz Educatio Társadalmi Szolgáltató Nonprofit Kft. megbízásából az OKKER Oktatási, Kiadói és Kereskedelmi Zrt. ismételten felkészítéseket szervez a köznevelési intézmények fenntartói és a fenntartó képviseletében óvodavezetők képzésére.

A felkészítések célja: Az érintettek megismertetése a köznevelési intézmények teljes körű helyzetfelmérésének elkészítéséhez felhasznált és feldolgozott adatokkal, a helyzetelemzés metodikájával, valamint az elemzéshez használt informatikai rendszer által előállított tartalom fenntartói kiegészítő értékelésének lehetőségével.

A felkészítések megvalósításának időszaka:

2015. augusztus 25. – 2015. szeptember 11.

A fenti időponton túl nem indítunk további felkészítéseket. A felkészítéseket megyei központokba szervezzük blended formában. A 10 órás felkészítés 3 órás személyes részvétellel járó kontaktórából, valamint 7 óra távoktatásból áll.


A felkészítésre a jelentkezes.okker.hu oldalon lehet jelentkezni 2015. augusztus 14. napjától a megye és a fenntartó kiválasztásával.


A képzésre történő jelentkezéssel kapcsolatos további információk honlapunkon megtalálhatóak. Kérjük, tekintse meg a csatolmányban található tájékoztató levelünket!


Amennyiben a tanfolyamszervezéssel kapcsolatban bármilyen kérdése felmerül kérem, keresse munkatársaimat az alábbi elérhetőségeinken:

telefonon: 06-1/320-2474, vagy e-mailben: [email protected].


Amennyiben Ön és/vagy munkatársai már részt vettek a 2015 tavaszán szervezett felkészítések valamelyikén kérem, levelemet tekintse tárgytalannak.





Van esetleg Valakinek információja erről? Én a jelentezésnél csak általános iskolákat láttam megjelölve, óvodákat nem.
Van, de nem minősíteném nyilvánosan. Tavaly tanév végén kellett adatokat szolgáltatni, hogy a KIR-t frissítsék, ahhoz kapcsolódik. Hasznát nem láttam, amolyan "pipáljuk ki a pályázatban, ezt is megcsináltuk" képzés volt.
 
Az önértékelés próbaképzés zárása nem lesz augusztusban. Tolódik szeptemberre.
Gondoltam, mert ha 24 - akkor csak kellett volna szólni már...
Inkább október eleje lenne jó, mert a szeptember húzós.

Lányok ! Szakos leszek egyelőre két szeptemberi minősítési eljárásban: portfólióban vannak román nyelven írt anyagok ( lévén két tanítási nyelvű, román nemzetiségű óvoda és az egyikőjüktől tudtam ezt meg nem hivatalosan) sőt, a látogatandó tevékenységek egyikeként is választhatják majdan román nyelven tartandó foglalkozást. Na most kapásból el KELL, vagy csak szimplán elutasíthatom-é ezt a két eljárást nyelvi kompetencia hiánya miatt ???? De meg is fordíthatom: ha minden kompetencia minden indikátorára találok megfelelő pontozási lehetőséget és mégis csak úgy dönt az óvó néni, hogy magyarul zajlik majd le a látogatási délelőtt, akkor lehetek-é ott szakos minősítő ???? Help !
Natika! Nkt 86. paragrafus 3 bek találtam neked, most hogy újra tanulmányozom a jogszabályokat :)
 
Utoljára módosítva a moderátor által:
Kedves Krémusz! Tegnap ezt írtad: "Még mindig nem kaptam feladatot. A tegnapi óriásbébi után úgy gondolom, engem tanfelügyeletre szánnak tán....
Kíváncsian várom, mit hoz a mai nap."

Úgy tűnik, hogy semmit nem hozott ez a mai nap! Munkaidő lejárt, jönnek az ünnepnapok, jövőhétig marad a bizonytalanság!:(:cool2::dr_4:


Kedves ormenysuti!
A figyelmedbe ajánlom 1,40 körül a nyilatkozatot. Valaki nagyon nem mond igazat!
http://www.pedagogusok.hu/sites/pedagogusok.hu/files/dokumentumtar/20150817_atv_hirado.mp4
Bizony Csipike, ma nem történt semmi....
 
Az önértékelés próbaképzés zárása nem lesz augusztusban. Tolódik szeptemberre.
Csirep!
Honnan vagy ilyen jól informált? (Gyerekek! Szerintem valami belső emberrel van dolgunk!!:rohog:)

Natika! Nkt 86. paragrafus 3 bek találtam neked, most hogy újra tanulmányozom a jogszabályokat :)
Babci!
Ügyes vagy, és igazad van. Most én is megnéztem és kiderült, hogy Natinak vissza kell mondania a jogszabály alapján. (én voltam a felbujtó, aki azt írta, hogy vállalja el, de tévedtem, bocs!)Itt van, hogy ne kelljen keresgélni:
(3) Ha a pedagógiai-szakmai ellenőrzés nemzetiségi feladatot ellátó köznevelési intézményben folyik
a) az ellenőrzést a nemzetiség nyelvét beszélő szakértő vezetheti, ha nincs ilyen szakértő, a vizsgálatot nemzetiség nyelvét beszélő pedagógus bevonásával kell végezni,

b) a pedagógiai-szakmai ellenőrzésről értesíteni kell az országos nemzetiségi önkormányzatot, amely a szakmai ellenőrzésben részt vehet olyan szakirányú felsőfokú végzettséggel és szakterületén szerzett tízéves gyakorlattal rendelkező delegáltjával, aki szakterületének elismert képviselője.
 
Utoljára módosítva a moderátor által:
Babci!
Ügyes vagy, és igazad van. Most én is megnéztem és kiderült, hogy Natinak vissza kell mondania a jogszabály alapján. (én voltam a felbujtó, aki azt írta, hogy vállalja el, de tévedtem, bocs!)Itt van, hogy ne kelljen keresgélni:
(3) Ha a pedagógiai-szakmai ellenőrzés nemzetiségi feladatot ellátó köznevelési intézményben folyik
a) az ellenőrzést a nemzetiség nyelvét beszélő szakértő vezetheti, ha nincs ilyen szakértő, a vizsgálatot nemzetiség nyelvét beszélő pedagógus bevonásával kell végezni,

b) a pedagógiai-szakmai ellenőrzésről értesíteni kell az országos nemzetiségi önkormányzatot, amely a szakmai ellenőrzésben részt vehet olyan szakirányú felsőfokú végzettséggel és szakterületén szerzett tízéves gyakorlattal rendelkező delegáltjával, aki szakterületének elismert képviselője.

Bizony! De még ezt is találtam:
326-os, 154 paragrafus 6. bek. ez alapján, ha nincs ilyen ember - marad a Nati --- az ebben jártas szakértő...

Csirep!
Honnan vagy ilyen jól informált? (Gyerekek! Szerintem valami belső emberrel van dolgunk!!:rohog:)

Csirep! Szoros kapcsolatot vélünk felfedezni a tréner és közted! :rohog::rohog::rohog::rohog::rohog:
 
Utoljára módosítva a moderátor által:
Státusza
További válaszok itt nem küldhetőek.
Oldal tetejére