Szaktanácsadás - szakértés - tanfelügyelet

Státusza
További válaszok itt nem küldhetőek.
Egy kis kiegészítés a minősítési gyakorlatból,(ott ugye a szakos kötelező!) :
Óvónőként dolgozom közel 20 éve, előtte szereztem 5 év gyakorlatot TANÍTÓKÉNT.
A Hivatal tanítók minősítéséhez osztott be szakosként és elnökként is - óvodát egyáltalán nem kaptam.
Általános pedagógiai szempontok szerint szinte mindegy hová megyünk, meg tudjuk ítélni azok megvalósításának milyenségét.
Mivel az tanítói végzettséged is megvan, ráadásul a módosításban szereplő 5 év gyakorlat is, ez nem meglepő.Sokszor tapasztaljuk, hogy a szükség felül írja a józan észt.Bár úgy tudom, a tanítók száma is elég nagy a tanfelügyeleti-minősítő szakértői rendszerben, de a területi szempontok persze ebbe is beleszólhatnak (no meg az, hogy azt is emberek csinálják, mármint az elosztást)
 
Akkor mi alapján történik ? Valaminek lennie kell, hisz vannak olyan vezetők, akik mentesülnek az órák/foglalkozások megtartása alól?
Egy szarvasi óvodavezető fordult hozzám ezzel a kérdéssel. Az önkormányzat, mint vezetőt mentesítené a kötelező foglalkozások alól, de valami törvényi hivatkozást kértek.
Ha egy önkormányzati jegyző nem talál erre jogszabályt, akkor már nem csodálkozom, hogy én sem.
 
Egy szarvasi óvodavezető fordult hozzám ezzel a kérdéssel. Az önkormányzat, mint vezetőt mentesítené a kötelező foglalkozások alól, de valami törvényi hivatkozást kértek.
Ha egy önkormányzati jegyző nem talál erre jogszabályt, akkor már nem csodálkozom, hogy én sem.
37/2013 EMMI utasítás 3. Paragrafus bc) pontjáról mi a véleményed?
Tudom, Klikre vonatkozik, de... Szerintem más fenntartónál is kell lennie hasonlónak.
 
Már kezdek önmagammal szemben is kételkedő lenni! Ti, hogy tudjátok a portfólióba a tematikus tervből a 6 óravázlatnak egymásra kell épülnie, vagy szabadon dönthet a pedagógus, hogy melyiket tölti fel a tervből? Én úgy tudtam, hogy egymásra kell épülnie a feltöltött óráknak. Az útmutatóban ez van:

"6 órás tanulási-tanítási egység esetén 1tematikus terv és 1 csoportprofil szükséges. 6 óránál rövidebb egység esetén 2

óra-/foglalkozásterv és a feldolgozásban résztvevő csoportok számától függően 1 vagy 2 csoportprofil szükséges. 6 óránál

hosszabb egység esetén a teljes tematikus egység tervezete és 6, a pedagógus által kiválasztott óra-/foglalkozásterv szükséges. A tematikus tervhez, valamint órákhoz/foglalkozásokhoz rövid, tömör reflexiók szükségesek, az egység lezárása után átfogó elemzés-értékelés javasolt."
 
Sziasztok!
Óvodavezetői pályázatom elbírálása folyik! A jegyző azt mondja, hogy nem szükséges a szülői szervezet véleményezése. 5 éve kellett még!
Most én sem találok rá utalást a 326-osban.
Szerintetek?
 
Sziasztok!
Óvodavezetői pályázatom elbírálása folyik! A jegyző azt mondja, hogy nem szükséges a szülői szervezet véleményezése. 5 éve kellett még!
Most én sem találok rá utalást a 326-osban.
Szerintetek?
Ne ott keresd, hanem a 20/2012-ben (EMMI rendelet) 189-191. szakasz.
 
Kedves Fórumozók!
Tudtok valamit a 6. turnus állásáról, illetve azt, mikor indul a 7.? Kedves ismerősöm jelentkezett az utóbbira, de értesítést még nem kapott, pedig május végi indulást ígértek.
:)
Nekem ma jött az értesítés! :)
Tisztelt Kolléga!

Ezúton tájékoztatjuk, hogy a 2015. évi pedagógusminősítések hiányterületeire vonatkozó szakértői igények pontosítása, valamint a munkaköri és területi szempontok elemzése alapján Ön bekerült az Oktatási Hivatal Tanfelügyeleti szakértők felkészítése a pedagógiai-szakmai ellenőrzésre és a Szakértők felkészítése a pedagógusminősítésre című továbbképzés 7. turnusába.

Amennyiben szeretne részt venni a képzéseken, kérjük, 2015. június 07., vasárnap 22:00 óráig regisztráljon az alábbi felületen. A regisztrációs űrlap az Internet Explorer böngészőn keresztül érhető el.

https://dari.oktatas.hu/index.php?id=tami

Kérjük a [email protected] e-mail címen nemleges válaszát is szíveskedjen jelezni, ezzel is segítve a képzések szervezését!

Felhívjuk figyelmét, hogy csak az vehet részt a képzéseken, aki 2015. június 07-i postára adási határidővel, az előírt módon benyújtja az Oktatási Hivatal által megjelölt dokumentumokat! A dokumentumok listáját, az azokhoz kapcsolódó tájékoztató anyagokat az alábbi oldalon találja.

http://elearning.oh.gov.hu/

A 2x30 órás képzések csoportjait a jelentkezések alapján a Hivatal alakítja ki.

  • A kontaktképzéseket többnyire megyeszékhelyenként szervezzük meg. A kontaktnapokon a megjelenés 100%-ban kötelező!
  • A kontaktképzéseket egy online teszt kitöltése követi, melynek pontos időpontjáról 4-5 nappal a teszt kitöltése előtt tájékoztatjuk Önt.
  • A gyakorlati vizsgák minden képzési csoport esetében Budapesten kerülnek megszervezésre.

Mind a kontaktképzések mind a vizsgák tekintetében előzetesen a Képzések tervezett ütemezése című anyag tájékoztat. A pontos helyszínekkel kapcsolatban tervezetten 5-7 nappal a képzések és a vizsgák előtt értesítjük Önt.

Felhívjuk figyelmét, hogy a képzésekhez és a vizsgákhoz szükséges a saját óráról/foglalkozásról készült vágatlan, 45 perces videofelvétel, a rögzített óra/foglalkozás terve, valamint az e-portfólió teljes változata. A tervek szerint 2015. július 20-a, hétfő és augusztus 23-a, vasárnap között nyitjuk meg a képzéseken részt vevők számára az e-portfólió feltöltőfelületet. Ebben az időszakban nyílik lehetőség a dokumentumok feltöltésére, majd a teljes változatú e-portfólió véglegesítésére. Javasoljuk, hogy már az ezt megelőző időszakban készítse el és gyűjtse össze a feltölteni kívánt dokumentumokat!

A képzési időszakban, valamint a vizsgákat megelőzően folyamatosan tájékoztatjuk Önt aktuális teendőiről. Amennyiben a tájékoztató anyagok áttanulmányozása után kérdése van, azt a [email protected] e-mail címre küldheti el.

Budapest, 2015. május 27.


Üdvözlettel:

Oktatási Hivatal
 
Sziasztok!
Óvodavezetői pályázatom elbírálása folyik! A jegyző azt mondja, hogy nem szükséges a szülői szervezet véleményezése. 5 éve kellett még!
Most én sem találok rá utalást a 326-osban.
Szerintetek?
Választási bizottsági elnök vagyok, több vezető választás is zajlik egyszerre. A fenntartó kéri a szülői szervezet képviselőinek összehívását, 2/3-os szavazati többséget, és az írásba foglalt véleményt, jegyzőkönyvet.
Bár...
A 20/2012-es emmi rendeletben valóban nem találom a szülői szervezet jogai közt:
35. A szülői szervezet

119. § (1) Ha az óvodában, iskolában, kollégiumban több szülői szervezet, közösség működik, az a szülői szervezet, közösség járhat el az óvoda, az iskola, a kollégium valamennyi szülőjének a képviseletében, amelyiket az óvodába, iskolába, kollégiumba felvett tanulók szüleinek több mint ötven százaléka választott meg. Ilyen szülői szervezet, közösség hiányában a szülői szervezetek, közösségek a nevelési-oktatási intézmény egészét érintő ügyek intézésére közös szervezetet hozhatnak létre, vagy megbízhatják valamelyik szülői szervezetet, közösséget a képviselet ellátására (a továbbiakban: óvodai, iskolai, kollégiumi szülői szervezet).

(2) A szülői szervezet, közösség

a) saját működési rendjéről, munkatervének elfogadásáról,

b) tisztségviselőinek megválasztásáról

szótöbbséggel dönt.

(3) Az iskolai, kollégiumi szülői szervezet, közösség kezdeményezheti az iskolaszék, kollégiumi szék létrehozását, továbbá dönt arról, hogy ki lássa el a szülők képviseletét az iskolaszékben, kollégiumi székben.

(4) Az óvodai, iskolai, kollégiumi szülői szervezet, közösség figyelemmel kíséri a gyermeki, tanulói jogok érvényesülését, a pedagógiai munka eredményességét, a gyermekek, tanulók csoportját érintő bármely kérdésben tájékoztatást kérhet a nevelési-oktatási intézmény vezetőjétől, az e körbe tartozó ügyek tárgyalásakor képviselője tanácskozási joggal részt vehet a nevelőtestület értekezletein.
 
Ne ott keresd, hanem a 20/2012-ben (EMMI rendelet) 189-191. szakasz.
Igazad van:
"
191. § (1) A pedagógus szakmai szervezet a pályázati határidő lejártáig jelentheti be a pályáztatónak, ha élni kíván véleményezési jogával.

(2) Az iskolaszék, kollégiumi szék, óvodaszék, valamint más véleményezési joggal rendelkezők maguk határozzák meg, hogy miképpen alakítják ki álláspontjukat a vezetői programról. A véleményezésre jogosultak álláspontjukat közösen is kialakíthatják, továbbá véleményüket közös okiratba foglalhatják.

(3) Az alkalmazotti közösség értekezletén a nevelőtestület, az iskolaszék, kollégiumi szék, óvodaszék és más véleményezésre jogosult véleményét az alkalmazotti értekezlet döntése előtt ismertetni kell."
 
Nekem ma jött az értesítés! :)
Tisztelt Kolléga!

Ezúton tájékoztatjuk, hogy a 2015. évi pedagógusminősítések hiányterületeire vonatkozó szakértői igények pontosítása, valamint a munkaköri és területi szempontok elemzése alapján Ön bekerült az Oktatási Hivatal Tanfelügyeleti szakértők felkészítése a pedagógiai-szakmai ellenőrzésre és a Szakértők felkészítése a pedagógusminősítésre című továbbképzés 7. turnusába.

Amennyiben szeretne részt venni a képzéseken, kérjük, 2015. június 07., vasárnap 22:00 óráig regisztráljon az alábbi felületen. A regisztrációs űrlap az Internet Explorer böngészőn keresztül érhető el.

https://dari.oktatas.hu/index.php?id=tami

Kérjük a [email protected] e-mail címen nemleges válaszát is szíveskedjen jelezni, ezzel is segítve a képzések szervezését!

Felhívjuk figyelmét, hogy csak az vehet részt a képzéseken, aki 2015. június 07-i postára adási határidővel, az előírt módon benyújtja az Oktatási Hivatal által megjelölt dokumentumokat! A dokumentumok listáját, az azokhoz kapcsolódó tájékoztató anyagokat az alábbi oldalon találja.

http://elearning.oh.gov.hu/

A 2x30 órás képzések csoportjait a jelentkezések alapján a Hivatal alakítja ki.


  • A kontaktképzéseket többnyire megyeszékhelyenként szervezzük meg. A kontaktnapokon a megjelenés 100%-ban kötelező!
    A kontaktképzéseket egy online teszt kitöltése követi, melynek pontos időpontjáról 4-5 nappal a teszt kitöltése előtt tájékoztatjuk Önt.
    A gyakorlati vizsgák minden képzési csoport esetében Budapesten kerülnek megszervezésre.

Mind a kontaktképzések mind a vizsgák tekintetében előzetesen a Képzések tervezett ütemezése című anyag tájékoztat. A pontos helyszínekkel kapcsolatban tervezetten 5-7 nappal a képzések és a vizsgák előtt értesítjük Önt.

Felhívjuk figyelmét, hogy a képzésekhez és a vizsgákhoz szükséges a saját óráról/foglalkozásról készült vágatlan, 45 perces videofelvétel, a rögzített óra/foglalkozás terve, valamint az e-portfólió teljes változata. A tervek szerint 2015. július 20-a, hétfő és augusztus 23-a, vasárnap között nyitjuk meg a képzéseken részt vevők számára az e-portfólió feltöltőfelületet. Ebben az időszakban nyílik lehetőség a dokumentumok feltöltésére, majd a teljes változatú e-portfólió véglegesítésére. Javasoljuk, hogy már az ezt megelőző időszakban készítse el és gyűjtse össze a feltölteni kívánt dokumentumokat!

A képzési időszakban, valamint a vizsgákat megelőzően folyamatosan tájékoztatjuk Önt aktuális teendőiről. Amennyiben a tájékoztató anyagok áttanulmányozása után kérdése van, azt a [email protected] e-mail címre küldheti el.

Budapest, 2015. május 27.


Üdvözlettel:

Oktatási Hivatal

Én is ma kaptam meg!!!!
 
Köszönöm, bár nekem még így nem egyértelmű!
Az hol lehet konkrétan leírva, hogy a szülői szervezet véleményezési joggal rendelkezik óvodavezető választásnál?
 
Köszönöm, bár nekem még így nem egyértelmű!
Az hol lehet konkrétan leírva, hogy a szülői szervezet véleményezési joggal rendelkezik óvodavezető választásnál?
2011-es Köznevelési törvény

"8. A fenntartó kötelezettségei és jogai

(3) A fenntartó
a) a köznevelési intézmény megszüntetésével,
b) átszervezésével,
c) feladatának megváltoztatásával,
d) nevének megállapításával,
e) vezetőjének megbízásával és megbízásának visszavonásával
összefüggő döntése vagy véleményének kialakítása előtt beszerzi a (4) bekezdésben foglaltak véleményét.

303 A fenntartó (3) bekezdésben foglalt döntése előtt ki kell kérni:

a) az intézmény alkalmazotti közössége,
b) az óvodaszék, az iskolaszék,

c) a szülői szervezet,

d) az iskolai diákönkormányzat,
e) a nemzetiségi nevelés-oktatásban részt vevő intézmény esetén - ha nem rendelkezik egyetértési joggal - a települési nemzetiségi önkormányzat, ennek hiányában az érintett országos nemzetiségi önkormányzat,
f) szakközépiskola és szakiskola esetén a fővárosi, megyei gazdasági kamara,
g) az állami fenntartású szakképző iskola esetén a szakképzésért és felnőttképzésért felelős miniszter,
h) a működtető önkormányzat
véleményét."

http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A1100190.TV
 
Utoljára módosítva:
Státusza
További válaszok itt nem küldhetőek.
Oldal tetejére