Csonti játékszabály gépelve
Csonti
Ezt a játékot ketten játszhatják egymással szemben ülve. Tegyük az öt csontos kártyát a középső tányérra. Mindkét játékosnak van egy-egy kiskutyája. Mindkét kiskutya éhes, csontot szeretne kapni. Csakhogy a csontokhoz sem olyan könnyű eljutni! Elővesszük a kártyákat és két csomagra osztjuk. Mindkét játékos kap egy –egy kártyacsomagot, amelyet hátlapjával felfelé a kék mezőben lévő sárga kockára helyez. Kezdődhet a játék.
A játékosok egymás után húznak kártyalapjaikból, megnézik és a nyíllal jelzett első kockára teszik úgy hogy a kiskutya tányérjától a piros vonal folyamatosan fusson tovább.
A következő lapokkal folytatja ki-ki a saját vonalát, figyelve hogy lehetőleg a csont felé tartson. Előfordul hogy a vonal kifut a pályáról, vagy nekiszalad a másik játékos kártyáinak. Az is lehet hogy megszakad a vonal, mert a játékos zsákutcát – önmagába forduló, nem folytatható vonalat- rakott le. A játékosoknak mindhárom esetben le kell szedni az összes kirakott kártyáit és azokat félretenni. Ilyenkor újra kell kezdeni a rakosgatást. Ha semmi baj nem történt és a vonal – egy kis kacskaringózás után – elérkezik középre a csontos tányérhoz, akkor a játékos kivehet egy csontot és a kiskutya tányérjába beteheti. Ezután leszedi és félreteszi a kártyákat. Újra rak, most már a következő csontért.
A játékosok azon versenyeznek, melyikük tud több csontot adni a saját kiskutyájának. Öt csont van, tehát döntetlen nincs.
Néha előfordulhat hogy középen van egy – két csont, de a kártyák már elfogytak, ilyenkor a már leszedett és félretett kártyákat összekeverjük, újból kettéosztjuk és folytatódhat a játék. Négy olyan lap van a kártyák között, amelyek mind a négy irányban továbbvezetik a vonalat. A következő lépésnél a négy irány közül ki kell választani a legcélravezetőbbet és azt kell folytatni.
Ez a játék fejleszti a logikai készséget. Rövid ideig tart, ezért a kicsiknek nem fárasztó. A játék sokféleképpen játszható, így nagyobbak számára is szórakoztató lehet.